Wpis z mikrobloga

Niedawno pisałem, że planuję zrobić swojej córce łóżeczko. Dziś opracowałem wstępny projekt i zrobiłem mały render ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oto co wymodziłem. Do tego dojdzie jeszcze szuflada i nadruki na ściankach, być może któraś z poprzeczek dostanie też jakiś kolor. Jutro zanoszę rzuty do stolarza żeby pociął płyty Barierka z jednej strony jest demontowalna (nie będzie na stałe przykręcana).

#chwalesie #zrobtosam #lozko #meble
Pobierz netes - Niedawno pisałem, że planuję zrobić swojej córce łóżeczko. Dziś opracowałem w...
źródło: comment_Snn74dTsq7AUET0OoXZfHElUqH3tRdEx.jpg
  • 12
@nsfw: projekt trochę w AI, trochę 3dsmax, render 3dsmax + vray ale to tak na szybko żeby mieć jakiś ładniejszy podgląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@UlrikeM: Wzmocnienie planuję dać ze sklejki 40x18mm. Myślę, że powinno spokojnie wystarczyć, tym bardziej, że łóżko będzie miało jedynie 140 cm długości :)
@Kid_A: Myślę, że póki co nie warto inwestować w MDF, córa ma 2,5 roku, a lada dzień będzie synek, więc łóżeczko na pewno swoje przejdzie. Jak dzieciaki podrosną wtedy pomyślę o czymś trwalszym, jak zniszczą wiórówkę to przynajmniej nie będzie szkoda ;) A powiedz mi jeszcze jaką przewagę względem płyty wiórowej ma MDF?
@Kid_A: Skręcać miałem zamiar na konfirmaty + kołki. Zaczepy takie jak podałeś mógłbym w zasadzie zastosować tylko w dwóch miejscach, bo w pozostałych będą widoczne, choć fakt, że rozwiązanie wydaje mi się lepsze, ale muszę ukryć wszystkie elementy konstrukcji. Tak czy inaczej dzięki za radę :)
@netes: użyj konfirmatów ozdobnych, mają szerszy kołnierz, lepiej będą trzymać płytę.

sory, jeśli poczułeś, że się narzucam z "dobrymi radami", ale mam bzika na punkcie wytrzymałości połączeń płyt drewnianych.
@Kid_A: Nawet nie wiedziałem, że takie są :) Dzięki za pomoc! Każda uwaga jest mile widziana, tym bardziej, że ze stolarką mam niewiele wspólnego ;)