Wpis z mikrobloga

Komentuję proces Karadzicia i wniosek prokuratury o dożywocie dla przywódcy bośniackich Serbów. Na spokojnie stawiam zarzuty mu stawiane i konfrontuje z wojenną mglistą perspektywą. Nie stawiam tezy czy Radovan zasługuje na dożywocie czy nie - raczej pokazuje jak trudno jest o sprawiedliwy wyrok.

Niszowy odcinek - niby przedstawiam dosyć kompleksowo problem wyjaśniając złożoność procesu i pokazuję wojnę Bośni z mało znanych perspektyw. Bo kto słyszał chociażby o serbskich uchodźcach z Sarajewa?

Z Karadzicia zrobiono potwora. Może słusznie. Ale tych potworów było więcej ale kozłem ofiarnym nadal są Serbowie. A skąd się wzięło w Serbii kilkaset tysięcy uchodźców?

Odcinek do obejrzenia na spokojnie i raczej dla choć odrobinę zainteresowanych tematem (dla tych co wiedzą gdzie jest Bośnia...). Opinie mile widziane, na hejty, bez zmian, mam #!$%@?. Nie jestem showmanem. Świetne show jest u Maxa, u mnie jest analiza i głębsze zrozumienie problemu.

#thumbingthestans -> tag do obserwowania

https://www.youtube.com/user/ThumbingTheStans -> kanał

#balkany #serbia #bosniadziwnykraj #bosnia

#wojna #geopolityka #wydarzenia

#januszewojny #januszesprawzagranicznych
N.....2 - Komentuję proces Karadzicia i wniosek prokuratury o dożywocie dla przywódcy...
  • 3
@Nero12: mój wujek kilka lat spędził na misji stabilizacyjnej w Bośni, potem też w KFORze był. Muszę w końcu jakoś z nim pogadać na ten temat - a facet jest inteligentny i ma trzeźwe spojrzenie na wiele spraw.