Wpis z mikrobloga

#pc #komputery

Mireczki, czy jakaś dobra dusza będzie w stanie podpowiedzieć, jak długo w przybliżeniu posłuży mi konfiguracja oparta na i5 4460 i Radeonie R9 280X? Kilka lat temu pewnie sam odpowiedziałbym sobie na to pytanie, ale nowinkami technologicznymi przestałem się interesować po zakupie wysłużonego już Radka 4850 (czyli bardzo dawno).

Do niedawna myślałem nad zakupem #ps4, ale serce i rozum podpowiadają, że #pcmasterrace.
  • 11
  • Odpowiedz
@stefan_pompka: @Ammon: prawo Moora już praktycznie przestało działać :)

Ciężko ocenić, ale teoretycznie powinno starczyć do końca tej generacji konsol. Te już w tej chwili nie wyrabiają i developerzy muszą dostosować wymagania właśnie do nich, a co za tym idzie, wymagania na PC też nie powinny jakoś drastycznie wzrosnąć.
  • Odpowiedz
@only: @JesusOfSuburbia: Dzięki, mirasy. :) Właśnie po przeczytaniu jednego z wywiadów REDów, w którym narzekali na moc nowych konsol, zacząłem się zastanawiać nad złożeniem nowego kompa. Myślę, że wspomniana w pierwszym poście konfiguracja zapewni mi lepszą grafikę, niż PS4.

@Pacjent: Powinienem się zmieścić w 2000 cebulionach, ale to tylko dlatego, że niektóre podzespoły będę mógł przenieść do nowej konfiguracji.
  • Odpowiedz
Powinienem się zmieścić w 2000 cebulionach, ale to tylko dlatego, że niektóre podzespoły będę mógł przenieść do nowej konfiguracji.


@Ammon: 1100 za grafę + 700 za procka, 200-300 za płytę, nawet jeśli masz starą obudowę i dysk to musisz doliczyć jeszcze ram. Trochę przekroczysz te 2k.
  • Odpowiedz