Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem praktykę, plac ładnie i wyjazd na miasto. Pojeździłem z 15 minut i oczywiście głupio się pośpieszyłem na rondzie 2 pasmowym, wymuszenie i do widzenia. Następne podejście 30 ()

#prawojazdy
  • 19
  • Odpowiedz
@Dolan: No właśnie byłem na prawym, jak ja to mogłem #!$%@?ć to nie wiem. Wystarczyło poczekać na to żeby z lewego pasa pojechał, strasznie głupi błąd.
  • Odpowiedz
@Strrech: czekaj czekaj ale jaka była sytuacja, jechałeś prawym pasem na rondzie i co dalej? jeżeli jesteś na pasie zewnętrznym to masz pierwszeństwo przed tymi co jadą wewnętrznym pasem
  • Odpowiedz
@Dolan: Tak wiem, ja jechałem z zewnętrznego na wprost, sprawdziłem czy nic nie jedzie z lewej i chciałem ruszyć, poajwił się samochód i tyle.
  • Odpowiedz
@Dolan: a potem takie strachliwe #!$%@? blokują ronda, bo boją się jechac lewym pasem. Prawko nie jest dla wszystkich, z takimi radami to lepiej zainwestuj w rower. Lewy pas sluzy do jazdy w lewo i prosto zazwyczaj - wszystko zalezy od oznakowania przed rondem. A potem jedzie taki ziomek z prawego wszedzie, bo nie umie na rondzie poprawnie pasa zmienic...
  • Odpowiedz
@yacolek: zalezy od malowania, np na moim osiedlu jest rondo dwu pasmowe bez malowania i można zjeżdżać każdym pasem. Fakt, są to ciężkie przypadki dla niedoświadczonych kierowców, co ja poradzę:D
  • Odpowiedz
@Dolan: zapewne mylisz kostkowany srodek ronda z extra pasem. Plus czasem sa ronda na ktore pierwszeństwo mają wjeżdżający - wszystko zalezy od oznakowania. Na znaki trzeba patrzec, dlatego Ci pisze ze rada 'na wszelki wypadek zawsze jedz prawym' jest gówno warta i uczy złych nawyków.
  • Odpowiedz
@Dolan: w takiej sytuacji zielony powinien zajac lewy pas, a nie jechac w lewo z prawego. Taka sytuacja tworzą wlasnie #!$%@? bojące sie lewego pasa. Zapraszam ich na pol-turbinowe rondo Radosława w Warszawie xD
  • Odpowiedz
@Dolan: jezdzilem, byl hardkor ale wystarczyło myslec i uwazac na debili. A teraz malowanie takie piekne, tylko dobry pas trzeba zajmować, a i tak znajdują sie cioty jadące w lewo z prawego pasa, zajeżdżające ludziom droge mimo linii :/
  • Odpowiedz