Wpis z mikrobloga

Przed chwila obejrzałem w TV reklamę mBanku. Wygląda typowo, tak jak wyglądają typowe reklamy znanych marek. Tym razem jednak moją uwagę przykuł motyw muzyczny - Foster The People - Pumped Up Kicks.

Jest to piosenka przedstawiająca historię mordercy: Ten kawałek jest o dzieciaku, który generalnie jest w rozsypce i planuje na kimś swoją zemstę. Jest wyrzutkiem. Odnoszę wrażenie, że młodzież w naszej kulturze czuje się coraz bardziej wyizolowana. To pewnego rodzaju epidemia. Zamiast pisać o ofiarach tragedii, chciałem wejść w umysł zabójcy, podobnie, jak Truman Capote w ‘Z zimną krwią’”, powiedział Foster.

Nie to, że mnie bulwersuje ta piosenka, ale dziwią mnie #geniuszemarketingu którzy do reklamy banku w tym przypadku wykorzystują piosenkę o zabijaniu dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) „Wszystkie te dzieciaki z napompowanymi butami niech lepiej uciekają szybciej niż mój pistolet”. I biorą za to gruby hajs.

All the other kids with the pumped up kicks you better run, better run, outrun my gun.

All the other kids with the pumped up kicks you better run, better run faster than my bullet

#takasytuacja #marketing #reklama #muzyka #spiewajzwykopem
Thanathos - Przed chwila obejrzałem w TV reklamę mBanku. Wygląda typowo, tak jak wygl...
  • 6