Wpis z mikrobloga

Plan jest taki, w najbliższe wakacje ruszamy z kumplem do #norwegia zarabiać miliony

kumpel norweskiego uczy się od 3 lat, ja zacząłem pół roku temu

- jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie jakiejś sensownej pracy sezonowej, jakie kursy warto zrobić?

Wózek widłowy, monter rusztowań?

Znak ktoś obecną sytuacje na rynku pracy w Norwegii?


#kaktuswnorwegii #emigracja #pracasezonowa
  • 29
@LowcaAndroidow:

Przegladnij tag i sam poszukaj zamiast mowic o elektrodzie

PS Har du mulighet til å bestå norskprøve? Det er nødvendig hvis du letter etter en enkel jobb og snakker ikke greit nok til å bevise din arbeidsgiver at du kan komunisere på norsk.

Jak tego nie rozumiesz to przypal. Sam wyjezdzam za kilka miesiecy jesli sie uda.

Ile macie lat?

@6a6b6c: I co z tego? Do znalezienia pracy norweski
@6a6b6c: nie wiem kiedy byles ostatni raz i jakie masz umiejetnosci to ciezko powiedziec. Nie wiem tez jaka miales pensje i czy miales staly etat. Mnie nie interesuje #!$%@? za mniej niz 100kr/h i mniej godzin niz 40h tygodniowo, bo to sie slabo oplaca. Docelowo chce zarabiac tyle, zebym byl w stanie bez jedzenia gruzu odlozyc 120k koron rocznie.
@6a6b6c: Idiotyzm, nie można edytować komentarza jak ktoś pod spodem napisał do innej osoby, #!$%@? mnie to.

To chciałem dopisać

PS Kazdy Norweg i emigranci z którymi rozmawiałem mi mówią albo piszą, że język to teraz podstawa i prosta praca jest "od ręki". Z tym, że dla niektórych język to dukanie gorsze niż angielski Korwina a dla innych swobodna komunikacja.
@platkiowsiane: Ja tam nie zostalem, bo nie umialem norweskiego. Sezonowo malowalem domki, sprzatalem chaty, naprawialem kompy... Nic nie trzeba norweskiego do tego. Rozumiem, ze jak sie chce w papierach siedziec, to trzeba sie komunikowac na odpowiednim poziomie, ale takie sezonowki, to wpadaja bez tego... raczej.

Edit: No i przez ta zime nie zostalem. Pogoda i dluga, dluga noc... ;)
@6a6b6c: jak sie zna norweski to w tej samej pracy masz wiekszy hajs za sama znajomosc jezyka, ale ja nie chce miec pracy dorywczej czy jak to sie nazywa albo na kilka miesiecy tylko dostac umowe o prace. W Norwegii w przeciwienstwie do Polski mozna awansowac z byle gownostanowiska. Podobnie jak w UK. Znajomy mojej siostry w UK zajmowal sie parkowaniem ludziom samochodow na lotnisku a teraz odpowiada za caly ruch
@LowcaAndroidow: a mozesz mi napisac ile macie lat? Jak bedziecie znac norweski a mi sie tam uda to moze cos w przyszlosci pomoge, ale wiadomo, ze najpierw maja pierwszenstwo moi znajomi, ale wy jak bedziecie znali norweski to tez moge pomoc cos ogarnac typu mieszkanie (bo o wynajem dla Polakow ponoc trudno).

Poki co tak luzno to pisze ale jak mi sie uda tam to czego nie