Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda tak, że po ostatnim AMA o Nowej Zelandii @grecki stwierdziłem, że po prostu tam jadę. Wczoraj kupiłem bilet w jedną stronę 17tyś km. podróży...

Mam 20lat i dosyć życia w syfie bez perspektyw - kraju bezprawia, żałosnych dziennikarzy, żałośniejszych polityków, dennej edukacji, dyskryminacji elokwencji i braku poszanowania ludzkiej świadomości.
Ciężko jest dostosowywać się do "warunków panujących" i być jednocześnie posiadaczem stanu depresyjnego realizmu więc wpływ na moją decyzję po części miały emocje.
Byłem już w paru krajach, ten akurat był tym wymarzonym.

We wtorek podjąłem decyzję, w środę rano kupiłem bilet na koniec świata, w poniedziałek już tam będę.

Chcę pomóc wszystkim którzy są mniej śmiali w przecieraniu szlaków dlatego będę co jakiś czas pisał jak wygląda przebieg próby rozpoczęcia nowego życia. Jadę w ciemno, na turystycznej, z biletem w jedną stronę, bez mieszkających tam znajomych i nagranej pracy. Pewnie jestem nieodpowiedzialnym gówniarzem, bez studiów i doświadczenia życiowego, co ja tam mogę wiedzieć... Tu zacytowałbym Urbana.
Robię co lubię i nie będę na to czekał. Patrzę na życie z biozoficznej perspektywy. Dla mnie nie ma czegoś takiego jak robienie czegoś czego się nie chce. Umrzesz i nie jest to od ciebie zależne.

Co jak się nie uda? -Nic. Wymyśli się nowy plan, jest jeszcze parę miejsc ;)

#nowazelandia #oswiadczenie #antynatalizm
optymalista - Sprawa wygląda tak, że po ostatnim AMA o Nowej Zelandii @grecki stwierd...

źródło: comment_An5VgfpN2X7mMKvF8wYBIuxDyXxLSk93.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@polik95: wjazd na turystycznej jest na 3 miesiące. Można później wykombinować co dalej (puknąć nowozelandkę, czy tam nowozelandczyka, wszystko jedno :p, dostać wizę pracowniczą, woofing).
  • Odpowiedz
Mam 20lat i dosyć życia w syfie bez perspektyw - kraju bezprawia, żałosnych dziennikarzy, żałośniejszych polityków, dennej edukacji, dyskryminacji elokwencji i braku poszanowania ludzkiej świadomości.


@optymalista: nie ma to jak obarczać za swoje życiowe niepowodzenia wszystkich tylko nie siebie. Masz 20 lat więc bez wykształcenia wielkiej kariery tam nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@optymalista: Weź ogarnij sobie dobrze szukanie sobie tam roboty na miejscu, bo szczerze powiedziawszy na samej wizie turystycznej, jeżeli jeszcze nie masz jakiegoś konkretnego wykształcenia to może być ciężko dostać prawdziwą robotę i wizę pracowniczą.
  • Odpowiedz
@optymalista: Podziwiam, ja za tydzień jadę na wygrany wyjazd narciarski . Zorganizowany, 50 osób i się trochę cykam bo jadę sam, bez nikogo znajomego. No ale jak to mówią, pozna się zawsze kogoś nowego, a to zawsze dobrze robi. W twoim przypadku to już hardcore! Powodzenia!
  • Odpowiedz
  • 0
@optymalista: tak tanio bilet? Jakaś wyjątkowa promocja musiała być, miałeś farta, ja kilka miesięcy polowałem i udało mi się wyrwać za 3050, normalne są w okolicach 3500. No nic, powodzenia w tutejszym świecie!
  • Odpowiedz
@w_szafa: Skad to przekonanie? Moze tak bylo kiedys, teraz w uk w pierwszej klasie liceum na matematyce sie cisnie calki i pochodne, co w polsce jest obecnie dopiero na studiach. O poziomie innych przedmiotow juz sie nie bede wypowiadal bo nie chce bardziej cebulactwa pograzac.
  • Odpowiedz