Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie...
Wracam za kilka miesiecy do Polski z emigracji po ponad 11 latach.
Jakie jest wasze zdanie dotyczace rzeczywistosci, przemian i zycia codziennego w naszym ojczystym kraju. Jestem rowniez ciekaw czy ktos mirkujacy ma jakies doswiadczenie dotyczace reemigracji.
Piszcie.... ( ͡ ͜ʖ ͡) ...czekam.
#emigracja #zycienaemigracji #polska #pytanie #reemigracja #oswiadczenie #kiciochpyta #pdk
  • 96
@cognitywny: środowisko, w którym się obracam (programiści itd.) wg mnie się bardzo otworzyło, wydaje mi się, że ludzie chętniej się ze sobą dzielą wiedzą, spotykają i robią coś razem. Widzę też bardzo dużo w porównaniu sprzed 8laty aktywności obywatelskich, organizowania się, żeby wymóc na mieście korzystne rozwiązania nie dla korporacji, a dla mieszkańców. To dla mnie największe zmiany były.
@cognitywny: nie mam reemigracyjnych doswiadczen, ale widze kto z moich znajomych wraca do kraju - albo ludzie z solidnym fachem, ktorzy nabyli doswiadczenie, zaoszczedzili troche grosza (badz dzieki zarabianiu w twardej walucie porealizowali jakies drogie marzenia itp) i albo ludzie ktorzy zawsze beda marudzic bo nie maja zadnych konkretnych umiejetnosci. I nie podoba mi sie gadanie, ze wrocisz po miesiacu, bo np w wypadku 1 grupy moich znajomych nikt wracac nie