Wpis z mikrobloga

@cognitywny: z tego co piszesz wynika, że planujesz prędzej czy później ustabilizować swój zywot w rodzinie. Do tgo potrzebne jest poczucie bezpiecznej stabilności albo chociaż ograniczonego ryzyka. Tu zależy od tego, jakie masz doświadczenia - jeśli już poczułeś smród tego kraju w tym sensie, że po tym jak coś zrobiłeś i Twoja głowa zaczęła wystawać znad trawy (= coś osiągnąłeś) to natychmiast ktoś Ci tą głowę odciął. Osiągnąć duże rzeczy tutaj
  • Odpowiedz
@piker: czasami sama wiedza o takim procederze daje ci mozliwosc wkalkulowania tego w ryzyko. I dlatego uwazam ze warto mylec nieszablonowo tzn nie byc wyznawca teorii spiskowych pelna geba ale brac je pod uwage jako mozliwosc. Bo to informacja i wiedza o mozliwych drogach i rozwiazaniach w danym momencie pozwala ci podjac najlepsza decyzje.
@Zuul: Tak o to pytalem. To ciekawe co mowisz, to ze nic sie nie zmienilo...bo to
  • Odpowiedz
@Johnus: ...no z tego co pisze to masz ciezko. Irlandia jest dobrym miejscem...liberalnym. Tu Policja chodzi na czerwonym swietle ...jak wszyscy. Oczywiscie jak nic nie jedzie ;) Fajny kraj tylko wieje.
Powodzenia jesli wyjedziesz i obys szybko sie zrealizowal!
  • Odpowiedz
@piker: zależy czego w życiu doświadczyłeś. Nie jest to frustracja, poprostu sucha analiza faktów. Parafrazując znane powiedzenie - żeby jedni mogli spać spokojnie, inni muszą dostać po dupie. Spokojnie śpią Ci, którzy nic nie wiedzą. Ja doświadczyłem na własnej skórze metod podobnych do zniszczenia p. Kluski i Optimusa. Ludzie za to odpowiedzialni są nie do ruszenia mimo prawomocnych wyroków o niesłusznych działaniach.
@cognitywny: nie wybieram się tam, mam inne możliwości
  • Odpowiedz
@fotiks: Tak w kwestii dowodu, akurat musiałem odnowić w tym roku - po pierwsze nie płaci się za dowód, po drugie załatwiłem wszystko w jednym okienku, dwie wizyty - złożenie wniosku i odbiór. Oczywiście fajnie byłoby móc złożyć wniosek przez internet, ale chyba właśnie nad tym pracują.

@cognitywny: ja również emigrant, też Irlandia, też chciałbym wrócić za rok/dwa, opisz koniecznie swoje wrażenia po powrocie :) W sprawie emerytury - po
  • Odpowiedz
@rzet: Już jestem od kilku miesięcy.
Jeśli masz pytania to pytaj Mirku....jeśli mogę to odpowiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na finalne podsumowanie tej decyzji trzeba bedzie zaczekać jeszcze kilka miesięcy. Jak wam(Mirkom) obiecałem tak zrobię.( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz