Wpis z mikrobloga

@piker: Wiem o tym i cieszę się, że mój kraj jest na przyzwoitym poziomie rozwoju, ale przecież nie zrezygnuję z decyzji o emigracji, ponieważ Murzyni głodują. No sorry.
@Mordeusz: Znowu generalizujesz. Najpierw "małe miejscowości i wsie", a teraz "przegrywy". Mieszkam (na razie) w największym mieście w Polsce i nie wpisuję się w żadną definicję przegrywu, która miałaby związek z emigracją lub sytuacją finansowa. Nie lubię się chwalić, ale w obliczu
  • Odpowiedz
@fotiks: Ja to wszystko wiem i nie spodziewam sie cudow...
wiesz co mnie najbardziej zastanawia!
to ze ludzie(my) ktorzy to widza wyjada bo nie chca sie w tym sosie utopic. I tu nasuwa mi sie pytanie czy to jest zaplanowane?
czy dalem sie zmanipulowac finansowo i rozgrzeszylem sie z tego powodu opuszczajac Polske?
Czy nasze wejscie w struktury Unii nie byly zamierzone dla utrzymania sie przy korycie postkomuny?
ile bym dal
  • Odpowiedz
@0001: Ja cie tu nie krytykuje... tylko chce wiedziec co toba kieruje. Ja jestem czlowiekiem kognitywnym a nie starajacym sie zmienic twoj swiatopoglad bo rozumiem ze kazdy ma inne doswiadczenie i inaczej nami zycie kieruje.
  • Odpowiedz
Znowu generalizujesz. Najpierw "małe miejscowości i wsie", a teraz "przegrywy".


@0001: Napisałem "większość" i "dominują", nie napisałem, że wszyscy. A co do małych miejscowości, to widziałem statystyki Wykopu, nie mam ich pod ręką, ale większość z użytkowników pochodzi z małych miejscowości i wsi. A że "przegrywy" dominują to rzeczywiście moja osobista opinia na podstawie tego, co tu obserwuję.

Sam ten wpis - zauważ, że najbardziej plusowany komentarz to "po co?" miałby
  • Odpowiedz
Ciesze sie, ze nie spodziewasz sie cudow. Ale nie spodziewasz sie rowniez tragedii... Co do twojego pytania o manipulacje to jest za trudne pytanie, zeby to tak na szybko przedyskutowac. Moja opinia jest taka, ze karty zostaly rozdane przy okraglym stole. A pozniej, a nawet do tej pory polityka rozgrywa sie teczkami i samobojstwami.
  • Odpowiedz
Jak chcesz wymienic dowod osobisty musisz skorzystac z 4 okienek. W jednym skladasz wniosek, w 2 placisz, w 3 skladasz potwierdzenie zaplaty, a po miesiacu w 4 odbierasz. Jak chcesz kupic w Polsce auto, to tylko nowe, bo w komisach 90% to skladaki z dwoch, z przekreconym licznikiem nierzadko o 200 tys.

@fotiks: No chyba kpisz, że tylko w Polsce takie coś... Kręcenie liczników to taki nasz lokalny fetysz, ale jak
  • Odpowiedz
@cognitywny: Ciekawe jest to co napisałeś o postkomunie. Czy to jest zaplanowane? Bardzo możliwe - otwarcie granic w celu pozbycia się młodych-gniewnych, mogących zagrozić post-okrągłostołowemu układowi byłoby inteligentną decyzją z punktu widzenia rządzących. Przytoczę kilka cytatów na ten temat:
"Na szczęście jest Was coraz mniej" ~Bronisław Komorowski
"Rośnie fundamentalistyczny radykalizm w młodym pokoleniu Polaków. Módlmy się, by jak najszybciej wyemigrowali, dzięki czemu zachowamy porządek" ~Janusz Czapiński
"Nie oddajmy Polski gówniarzom" ~Adam
  • Odpowiedz
@piker: heh no to mamy wspolne podejzenia ale zadnych dowodow ze taki byl plan...
a na wschodzi bylem i widzialem propagande.... jest olbrzymia! Dziewczyna(wyedukowana) z Moskwy ktora tam rozmawiam powiedziala mi ze na Bialorusi jest kwitnaca demokracja i nie bylo dyskusji. ( ͡ ͜ʖ ͡)
A za Uralem ludzie niczego nie wiedza bo bieda jest taka ze hohoho i jedyne o czym mysla to nie glodowac
  • Odpowiedz
@piker: Ej chlopak chlopak. W Anglii co 8 kierowca nie ma ubezpieczenia? Chyba jak jezdzi do sklepu i z powrotem 200 metrow:) Wygugluj sobie dlaczego. W UK nie ma ID, a prawo jazdy zmienilem listownie, a jak napisales o przekrecaniu licznikow to juz zupelnie parsknalem (nic osobistego). W Polsce dowod wyrabialem w 4 okienakch tak jak napisalem.
  • Odpowiedz
@0001: wiesz nie jestem fanem teorii spiskowych ale mysle ze jest kilku takich co steruja Polska z za cudzych plecow...
ale.... jest tez jeszcze druga str medalu... nasi rodzice i dziadkowie. Oni doswiadczyli biedy i opresji i te czasy to dla nich niezbyt dobre czasy. I To jest elektorat ktorym sie fajnie steruje... bo jest dobrze i pamietajcie czyja to zasluga! A oni nie chca powrotu tej post komuny i glosuja
  • Odpowiedz
@cognitywny: To, że przy okrągłym stole komuchy i niektóre solidaruchy oszukały Polaków i usadziły kolaborantów na najwyższych stanowiskach (m.in. Wałęsę) jest jedyną teorią spiskową, w którą naprawdę wierzę.
  • Odpowiedz
@cognitywny: generalnie wypok nie jest najlepszym miejscem na tego typu pytania. dominuje tu postawa że Polska to najgorsze miejsce na świecie, przecież nawet w Somalii żyje się lepiej! Ogólnie cebulactwo uwielbia narzekać, szczególnie ludzie bez żadnych umiejętności, którzy zarabiają minimalna. Tak jak ostatnio czytałem dyskusję na Facebooku, jak to jeden wymadrzal się że w Polsce tak #!$%@?. Okazało się że oczywiscie za granicą nie był a pracował iles lat na umowie
  • Odpowiedz
W Anglii co 8 kierowca nie ma ubezpieczenia? Chyba jak jezdzi do sklepu i z powrotem 200 metrow:)

@fotiks: To wciąż kierowca bez ubezpieczenia... Większość wypadków ma miejsce niedaleko od domu, mojemu koledze opona strzeliła 100 metrów od miejsca zamieszkania. Ubezpieczenia w UK są absurdalnie drogie i wszyscy to wiedzą, zresztą w żadnym innym kraju ten problem nie był na tyle poważny, by zabierać samochody jeżdżące bez OC ( ͡º
  • Odpowiedz
@cognitywny: Dobrze, że wracasz szkoda, że z powodu rodziców, a nie z powodu tego, że w Polsce żyje się dobrze.
Będąc w Irlandii pewnie pracowałeś/#!$%@?łeś/ żeby do czegoś dojść w Polsce jest tak samo.

1.Praca jest, mało tego we Wrocławiu gdzie mieszkam brakuje wręcz pracowników. Dzisiaj musiałem odnowić ogłoszenie, a daję nie byle co bo przy braku doświadczenia 5000zł netto, służbowy samochód,telefon, komputer. I co trudno znaleźć kogoś ogarniętego. Już nie
  • Odpowiedz
@cognitywny: Wróciłem po 10 latach (tak na półgwizdka). W Polsce jest ciekawie, ale trzeba unikać tego #!$%@? o polityce i religii. Dużo chamstwa na drogach, w supermarketach ślepi ludzie nieumiejący przepuścić kogoś w alejce. Na schodach ruchomych ludzie nie wiedzą jak się poruszać a dużo leniów pcha się do windy w galeriach więc jak idziesz z wózkiem to często możesz nie zmieścić się a nikt ci nie ustąpi miejsca. Spotkasz też
  • Odpowiedz
daję nie byle co bo przy braku doświadczenia 5000zł netto, służbowy samochód,telefon, komputer.

@DNL: Ubezpieczenia?

Jest dobrze, jak się chce osiągnąć sukces to ani rząd, ani jakieś urzędy w tym nie przeszkadzają. Ludzie lżą w internecie na rządzacych, a problemem są tylko oni sami. Kilka dni temu furorę, robił filmik jak chłopaczek podchodzi do prezydenta i mówi o siostrze która 3 lata szukała pracy, zarabia 2k i nie może kupić mieszkania.
  • Odpowiedz