Wpis z mikrobloga

Mirki, błagam was o pomoc!

Kilka dni temu mój Dziadek otrzymał takie oto pismo od PKP PLK, z którego w skrócie wynika, że kolej zamierza odciąć mojego Tatę od drogi. Mój dziadek 25 lat temu wykupił od PKP stary nieużytek, poniemiecką dyżurówkę i na jej miejscu postawił zakład samochodowy. Mój Tata przed pięcioma laty przejął ową firmę od niego i kontynuuje tą działalność. Obecnie bardzo głośno dyskutuje się nad restrukturyzacją drogi kolejowej LK 202 Gdańsk Główny - Stargard Szczeciński i w ramach przygotowania do tego PKP chyba postanowiło zamieść problem przejazdu kolejowego pod dywan.. poprzez likwidację jego oraz poprowadzenie co najmniej 2 km dodatkowej drogi specjalnie do jego firmy. Istotą problemu jest fakt, że warsztat mojego Taty zajmuje się naprawą samochodów, a po co komu warsztat przy drodze, z której nikt nie korzysta!

Lokalizacja firmy Taty

Proszę Was o pomoc i informację ,do kogo się zgłaszać, gdzie z tym problemem się pojawić, co w ogóle mój Tata może zrobić, aby przez kolej nie został odcięty od swoich klientów.

#slupsk #pomorze #pkp #kolej #prawo #drogi
Pobierz Meriu - Mirki, błagam was o pomoc!

Kilka dni temu mój Dziadek otrzymał takie oto p...
źródło: comment_2T3yR0otjS8ZLoiJGmX78O41HyePtdTy.jpg
  • 34
@ripp1337: W piątek mój dziadek otrzymał to pismo od listonosza, zaraz potem przekazał Tacie. Tata od piątku szuka informacji co można zrobić, w poniedziałek udaje się do Gminy, a ja staram się mu jakkolwiek pomóc.
a czemu nie?


@deroo: bo to nie jest sprawa, którą rozwiąże byle jaki student, który jest na 3 roku studiów. A jeszcze nie daj Boże wleje mu do głowy jakieś pierdoły i narobi krzywdy
@deroo: Dokładnie na tym mi zależy. Nie wiemy nawet do kogo się zgłosić, co z tym zrobić, a za 16 dni smutni Panowie przyjadą przed przejazd i zadecydują żeby go zdemontować.
@Meriu: Swoją drogą to ten przejazd służy tylko na potrzeby warsztatu? W sumie to nie dziwię się liniom kolejowym, że chcą ciąć koszty w taki sposób, z ich strony wydaje się to rozsądne