Wpis z mikrobloga

Przeczytałem te oto #gorzkiezale
http://www.wykop.pl/wpis/18315901/jak-wyciagnac-8k-z-ror-niestety-podpiete-do-karty-/

Naszła mnie refleksja: środowisko #dobrazmiana uwielbia jechać bo tych wszystkich niedobrych korporejszyns. Chce polskie banki, polski handel, polskie wszystko... Problem w tym że w Polsce ludzie nawetnie byli w stanie sami stworzyć konkretnych firm kurierskich. Gdyby bankowość była polska mocą państwowego przymusu, to tak też by wyglądała.

#ekonomia #bekazpisu #4kuce

...trochę też #libertarianizm
  • 137
@pan_sting: Z tym "xD", serio żydzi finansowali Hitlera/NSDAP, Eberhard Oppenheim przekazał 200000 marek w 1933 roku, o ile pamiętam było jeszcze kilku. "Żydzi finansowali holocaust" nie znaczy, że jakoś jako znaczna część żydów. Ale jakimś cudem kilku ubzdurało sobie, że NSDAP to dobra inwestycja, a Hitler brał pieniądze od każdego.
@Statek_kosmiczny_z_kosci_sloniowej: Dobrze porozmawiać z kimś na poziomie. OP nie piszę tego dosłownie ale stwierdzenia typu

Problem w tym że w Polsce ludzie nawetnie byli w stanie sami stworzyć konkretnych firm kurierskich. Gdyby bankowość była polska mocą państwowego przymusu, to tak też by wyglądała.


gdzie
@MiKeyCo: udowadnia mu, że wcale tak nie jest pozwala mi wyciągać takie wnioski.

@Dpdp: Dokładnie.
@m00n: Twoje posty są naprawdę słodziutkie, ale:
1. wykoleiłeś wątek
2. cały czas obrażasz mnie osobiście czy to poprzez otwarte obelgi, czy poprzez insynuacje
3. ogólny antysemityzm pomijam, bo przecież w Polsce go nie ma...

Powinienem był zrobić to wcześniej, ale naprawdę rzadko sięgam po #czarnolisto
Gratuluję - udało Ci się mnie to tego namówić.

@pan_sting:
Załóż mu wątek, zawołaj go i spierajcie się choćby o tego Żyda Ajsberga który
Nie. Raczej są problemy na poziomie mentalności i organizacji.

...i zawsze szukanie winnego gdzie indziej niż u siebie.


- Wina braku Planu Marshalla że zamiast niższych podatków Polacy głosują na wyższe zasiłki?

- Wina Sachsa że zamiast zlikwidować nierentowne kopalnie i stocznie uparliście obciążyć nimi wszystkich ludzi?

- Wina Stalina że w 60% ksiąg wieczystych jest bałagan?

- Wina Balcerowicza, że ludzie tu są tak zawistni i zazdrośni?


@bygsyti: Coś mi