Wpis z mikrobloga

Przeczytałem te oto #gorzkiezale
http://www.wykop.pl/wpis/18315901/jak-wyciagnac-8k-z-ror-niestety-podpiete-do-karty-/

Naszła mnie refleksja: środowisko #dobrazmiana uwielbia jechać bo tych wszystkich niedobrych korporejszyns. Chce polskie banki, polski handel, polskie wszystko... Problem w tym że w Polsce ludzie nawetnie byli w stanie sami stworzyć konkretnych firm kurierskich. Gdyby bankowość była polska mocą państwowego przymusu, to tak też by wyglądała.

#ekonomia #bekazpisu #4kuce

...trochę też #libertarianizm
  • 137
  • Odpowiedz
@pan_sting: Nie mam czasu/chęci szukać dokładnych danych, ale według pl.wikipedia:

Gunnar S. Paulsson oceniał, że w różne formy pomocy Żydom zaangażowanych było od 280 tys. do 360 tys. Polaków[63], z czego ok. 70–90 tys. w samej Warszawie[231]. Teresa Prekerowa szacowała liczbę pomagających na 160–360 tys.[232], Marcin Urynowicz na 300 tys.[233], a Władysław Bartoszewski na „co najmniej kilkaset tysięcy”[234]. W ocenie Jana Żaryna[109] liczba Polaków uczestniczących pośrednio lub bezpośrednio w akcji ratowania
  • Odpowiedz
@m00n: ale gówno mnie obchodzą żołnierze z bitwy pod Termopilami. Ty wyleciałeś ze Sprawiedliwymi bo to koronny argument każdego kto chce bronić się przed oskarżeniami o antysemityzm.
  • Odpowiedz
@m00n: nie zaorał, bo ja tego oczekiwałam od ciebie. Teraz wiem, że tak naprawdę to ci którzy ratowali dla ciebie to taka fajna "łatka". Dobrze, że chociaż nie kryjesz się z prawdziwymi intencjami.
  • Odpowiedz
@m00n: ale ja nic takiego nie sugeruje. Mam pretensje o przywoływanie Sprawiedliwych bo to taki argument jak z obozami, ciężko na to odpowiedzieć. Jestem pewna, że pewnie sam o tych ratujących nie pamiętasz a przypominasz sobie o nich w dyskusji jak trzeba się obronić przed oskarżeniami o antysemityzm.
  • Odpowiedz
@pan_sting: I co w tym dziwngo według ciebie, że przywołuje taki fakt w rzeczowej rozmowie gdzie op pastwi się nad Polskim narodem i twierdzi, że to nieudacznicy i nic mu nie zawdzięcza? I skąd wyczytałeś że jestem antysemitą ? jest co najwyżej antysyjonistą.
  • Odpowiedz
Jaki jest ogólnie temat tej dyskusji w której przywołujecie temat ratowania żydów?


@Dpdp: kolega broni w ten sposób Polski przed oskarżeniem o antysemityzm. Jeszcze brakuje argumentu o festiwalach żydowskich i filmie Zniesławienie do kompletu.
  • Odpowiedz