Wpis z mikrobloga

Przeczytałem te oto #gorzkiezale
http://www.wykop.pl/wpis/18315901/jak-wyciagnac-8k-z-ror-niestety-podpiete-do-karty-/

Naszła mnie refleksja: środowisko #dobrazmiana uwielbia jechać bo tych wszystkich niedobrych korporejszyns. Chce polskie banki, polski handel, polskie wszystko... Problem w tym że w Polsce ludzie nawetnie byli w stanie sami stworzyć konkretnych firm kurierskich. Gdyby bankowość była polska mocą państwowego przymusu, to tak też by wyglądała.

#ekonomia #bekazpisu #4kuce

...trochę też #libertarianizm
  • 137
  • Odpowiedz
Z nikogo nie szydzę.


@bygsyti: NIE USUWAJ POSTÓW, modzie. Nie masz argumentów, więc wyzyskujesz swoją pozycję?

Judaistyczne brednie relatywistyczne. Podyskutować nie można, bo po kilku postach wyprzesz się własnych słów i je zrelatywizujesz. Nie kpiłeś i nie kłamałeś nt. polskich firm kurierskich, których rzekomo miało nie być? Nie kpiłeś z poland stronk? Nie insynuowałeś, że polskie banki były jakieś tam złe? To dlaczego były tak ochoczo przejmowane przez banki zachodnie?!

Nie
  • Odpowiedz
Judaistyczne brednie relatywistyczne.


@MiKeyCo: Prosiłem żebyś odpuścił mi wjazdy na mnie. Gdybym był Niemcem, to jechałbyś mi od nazistów?

Podyskutować nie można, bo po kilku postach wyprzesz się własnych słów i je relatywizujesz.


Dyskutujemy. Proszę tylko żebyś nie bluzgał ani nie obrażał mnie jako osoby.

Nie kpiłeś i nie kłamałeś z polskich firm kurierskich, których rzekomo miało nie być?


Nie moja wina, że się nie liczą (w 2005 miały 22% w
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: Szanuję twoje argumenty jak #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bygsyti: Skoro nie czujesz się Polakiem to co robisz na POLSKIEJ stronie ze śmiesznymi obrazkami wypok PEEL ?
Mój lewakometr wychyla się mocno w lewą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No tak najlepszy to jest niemicki sektor bankowy z DB na czele i ich udziałem w rynku instrumentów pochodnych :D

Czekaj czekaj
  • Odpowiedz
@m00n:

No tak najlepszy to jest niemicki sektor bankowy z DB na czele i ich udziałem w rynku instrumentów pochodnych :D

Po pierwsze to Niemcy są po prostu bardziej zorganizowani i inteligentni.
Po drugie, to gadamy o tym kraju a nie o Niemcach.

Czekaj czekaj ile to polskich banków upadło po kryzysie subprime? Żaden?

No żaden. Bo polski sektor bankowy jest wciąż rynkiem sprzedającego, a nie konsumenta.

A ten wielki niepolski
  • Odpowiedz
Gdybym był Niemcem, to jechałbyś mi od nazistów?


@bygsyti: Gdybyś używał w dyskusji aryjskich, rasistowskich metod dyskusji to tak. Sam wprowadziłeś argumenty narodowościowe do dyskusji, więc je stosujemy. Za bardzo przywykłeś do asymetrycznej rozmowy, ale cię naprostujemy.

Proszę tylko żebyś nie bluzgał ani nie obrażał mnie jako osoby.


Więc proszę byś nie obrażał mnie, moich rodaków i żebyś nie kolportował bredni na nasz temat. Żydzi się też muszą nauczyć szacunku dla
  • Odpowiedz
Sam wprowadziłeś argumenty narodowościowe do dyskusji, więc je stosujemy.


@MiKeyCo: Nie. To Ty na siłę próbowałeś mnie wbić w polską narodowość. A ona mi po prostu nie leży.

asymetrycznej

naprostujemy


Aha( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc proszę byś nie obrażał mnie ani moich rodaków.


Przy czym to Ty będziesz ustalał kiedy ich obrażam, a kiedy nie. Sorry, nie idę na to.

Nie twoja Polska to guzik ci
  • Odpowiedz
@bygsyti: Whoaa chwileczkę :) Przed chwilą porównywałeś polskie firmy kurierskie i sektor bankowy do zagranicy ale ja nie mogę dla porównania dać DB bo jest niemiecki? Nie ogarniam twej logiki. DB ma tyle trupów w szafie, że chwila nas dzieli od powtórki z 2008. Ile dziś spadły akcje DB w związku z brexitem 28% ? No ale niemcy są bardziej zorganizowani ( ͡° ͜ʖ ͡°) w latach
  • Odpowiedz
Przed chwilą porównywałeś polskie firmy kurierskie i sektor bankowy do zagranicy ale ja nie mogę dla porównania dać DB bo jest niemiecki?


@m00n: Gdyby Polska miała rozwinięte instytucje bankowe, to takie porównania miałyby jakiś sens.

DB ma tyle trupów w szafie


Rozmawiaj z niemiecką prokuraturą jeśli coś wiesz...

No ale niemcy są bardziej zorganizowani ( ͡° ͜ʖ ͡°) w latach 1939-45 też byli zorganizowani. Skoro jesteś narodowości
  • Odpowiedz
Przy czym to Ty będziesz ustalał kiedy ich obrażam, a kiedy nie. Sorry, nie idę na to.


@bygsyti: Pisałeś brednie, które miały podważyć ich zdolności. Więc musisz przywyknąć do krytyki, taka sytuacja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No nie całkiem. Mam obywatelstwo.


Szkoda, bo widać męczysz się tak okrutnie, że aż musisz rozpowszechniać kłamliwe brednie nt. Polaków. Może lepiej by było odciążyć cię od tego brzemienia. Złóż proszę
  • Odpowiedz
@bygsyti: Myślę, że źle odczytujesz sytuację. Po pierwsze nie żyjemy w czystym kapitalizmie, więc sukces na rynku nie jest konsekwencją jedynie inteligencji, zorganizowania itp. Ponadto #!$%@?ąc od bagażu historycznego Polski nie dojdziesz do innych wniosków niż takich, jak to Polacy są zacofani (genetycznie?).

PRL nie ma od raptem 25 lat, a mentalność zmienia się dłużej niż ustroje. I to tutaj upatrywałbym powodów dlaczego Polacy na ogół nie pozakładali firm mogących swobodnie
  • Odpowiedz
Pisałeś brednie, które miały podważyć ich zdolności.


@MiKeyCo: Istotnie uważam, że Polacy w swojej masie są dotknięci pewnymi upośledzeniami rzutującymi na ich potencjał.

Szkoda, bo widać męczysz się tak okrutnie, że aż musisz rozpowszechniać kłamliwe brednie nt. Polaków. Może lepiej by było odciążyć cię od tego brzemienia, nie chcę byś tak cierpiał.


Myślisz że tylko ja dostrzegam polskie patologie?

Żyd może krytykować innych, inni nie mogą krytykować żydów...


Po prostu to
  • Odpowiedz
Istotnie uważam, że Polacy w swojej masie są dotknięci pewnymi upośledzeniami rzutującymi na ich potencjał.


@bygsyti: Istotnie, uważam, że Żydzi w swojej masie są dotknięci pewnymi upośledzeniami rzutującymi na ich potencjał.

Myślisz że tylko ja dostrzegam polskie patologie?


Myślisz że tylko ja dostrzegam żydowskie patologie?

Propagujesz pustosłowie, manipulujesz i łżesz, jak już wskazałem na przykładzie firm kurierskich. Nie wiem dlaczego tak robisz, ale mogę się domyślać. Bo wygląda na to, że
  • Odpowiedz
Istotnie, uważam, że Żydzi w swojej masie są dotknięci pewnymi upośledzeniami rzutującymi na ich potencjał.


@MiKeyCo: Załóż o tym wątek. Chętnie poczytam co masz na myśli.

Propagujesz pustosłowie, manipulujesz i łżesz, jak już wskazałem na przykładzie firm kurierskich.


Tak, wykazałeś że to zagraniczne firmy mają/miały 22% udziału w polskim rynku. #shitwykopsays
  • Odpowiedz
Załóż o tym wątek. Chętnie poczytam co masz na myśli.


@bygsyti: Nie mam na to ochoty. Wychodzi na to, że tylko ty nie możesz wytrzymać, żeby publikować swoje #przemysleniazdupy, #manipulacje i kłamstwa na temat innych narodów. Jeśli kiedykolwiek zarzucisz komuś antysemityzm to przypomnij sobie tę sytuację i swoją hipokryzję.

wykazałeś że to zagraniczne firmy mają/miały 22% udziału w polskim rynku.


Jeśli weszły z większym kapitałem na pusty rynek, to rzeczywiście,
  • Odpowiedz