Wpis z mikrobloga

Przeczytałem te oto #gorzkiezale
http://www.wykop.pl/wpis/18315901/jak-wyciagnac-8k-z-ror-niestety-podpiete-do-karty-/

Naszła mnie refleksja: środowisko #dobrazmiana uwielbia jechać bo tych wszystkich niedobrych korporejszyns. Chce polskie banki, polski handel, polskie wszystko... Problem w tym że w Polsce ludzie nawetnie byli w stanie sami stworzyć konkretnych firm kurierskich. Gdyby bankowość była polska mocą państwowego przymusu, to tak też by wyglądała.

#ekonomia #bekazpisu #4kuce

...trochę też #libertarianizm
  • 137
w Polsce ludzie nawetnie byli w stanie sami stworzyć konkretnych firm kurierskich.


@bygsyti: Jak nie, jak tak? Choćby DPD i Siódemka, że o pomniejszych kurierach nie wspomnę. ##!$%@?

Sorry, ale to są brednie jak to w Polsce źle i nic nie można. Można, II RP udowodniła, że można zbudować dość dobre i mieć niezłe wyniki zaczynając bez kapitału niemal od zera. Tylko III RP zachowała się jak tania dziwka, za półdarmo
Choćby DPD


@MiKeyCo: DPD jest niemiecka ( )

Siódemka


6% rynku. Reszta... szkoda gadać. Nie marudź że stare. 10 lat temu firm polskich powinno być jeszcze więcej bo janusz był u siebie i znał lokalne realia.

http://images.slideplayer.pl/1/811605/slides/slide_34.jpg

Można, II RP udowodniła.


Udowodniła ( )

Sanacja zasadzała się na trwaniu ekipy przy władzy i cieszeniu się jej urokami, przywilejami, samochodami i gabinetami.
bygsyti - > Choćby DPD

@MiKeyCo: DPD jest niemiecka (✌ ゚ ∀ ゚)☞

 Siódemka

6% r...

źródło: comment_aXUyVQuZWXSVLRp608NowDKxK0qu9Kbh.jpg

Pobierz
DPD jest niemiecka ( )


@bygsyti: Niemieckie to teraz jest logo. Spółka była budowana jako Masterlink na całkowicie na polskim kapitale. Dopiero po ponad 10 latach działalności stała się przedstawiciele DPD, a jeszcze później została przejęta. ##!$%@?
@MiKeyCo: Czyli mała polska firemka (jak w danych) została wchłonięta przez niemiecką firmę działającą na całym świecie. Ale Ty i tak powiesz że poland stronk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bygsyti: Bo to co piszesz to brednie. To była normalna, rozwijająca się spółka, #!$%@? o jakiejś "małej firemce". Wystarczy logika - gdyby nie była warta, to by nie była przejęta. Gdyby mogła się w normalnych warunkach rynkowych rozwijać tak długo jak firmy zachodnie to by osiągnęła analogiczną wielkość. O Siódemce nabrałeś wody w usta, hę?

Masz jakieś kompleksy i piedoleniem czy wyszydzaniem próbujesz je leczyć? To syndrom uwolnionego niewolnika - pitoli
Gdyby mogła się w normalnych warunkach rynkowych rozwijać tak długo jak firmy zachodnie to by osiągnęła analogiczną wielkość.


@MiKeyCo: Jeśli nawet w roku 2004 jakieś trzy czwarte firm kurierskich to były firmy z Zachodu, oznacza to że w warunkach rynkowych ta polska myśl techniczna, organizacyjna i przedsiębiorcza jest mało warta. Co mam pisać o Siódemce? Że jest? No jest, i co z tego?

Masz jakieś kompleksy?


Pozostawię to bez komentarza. (
oznacza to że w warunkach rynkowych ta polska myśl techniczna, organizacyjna i przedsiębiorcza jest mało warta.


@bygsyti: Tia, jasne. I te firmy mają bez kapitału ani dekad doświadczeń z miejsca zacząć konkurować z bogatymi firmami. Sorry, ale uważam, to za zwykłe brednie i przejaw kompleksów.

Dlaczego już w podstawówce nie podszedłeś do matury? Taki głąb z ciebie? Dlaczego po osiągnięciu pełnoletności od razu nie kupiłeś sobie mercedesa i domu za gotówkę?
Tia, jasne. I te firmy mają bez kapitału ani dekad doświadczeń z miejsca zacząć konkurować z bogatymi firmami. Sorry, ale uważam, to za zwykłe brednie i przejaw kompleksów.


@MiKeyCo: Masz swój rynek, swój kraj i możesz hasać. Ale obawiam się, że w Polakach siedzą bardzo głębokie problemy związane z budową dobrobytu. I nie chodzi tu nawet o biedę. Chodzi o mentalność. Fakt że znam język polski nie obliguje mnie do udawania
Nie chcę tego zamieniać w wycieczki osobiste. Proszę też, abyś mnie nie obrażał.


@bygsyti: Ale właśnie ty zacząłeś obrażać polskie firmy takimi bzdurnymi porównaniami. Ich możesz tak niesprawiedliwie i bezczelnie oceniać, ale sam się poczułeś obrażony?! Bardzo dobrze, rozpoczął się proces wyciągania wniosków. ( )
Ale właśnie ty zacząłeś obrażać polskie firmy takimi bzdurnymi porównaniami?


@MiKeyCo: Po pierwsze domniemana obraza firmy to nie to samo co obraza osoby. Po drugie stwierdzenie że one były i są słabe (w sensie małego udziału na rynku i/lub bycia obiektem przejęć) to nie jest opinia, tylko stan faktyczny.
@bygsyti: OK. Pokaż swoje życiowe dokonania, żeby oceniać wszystkich wokół. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uwiarygodnisz się, to pogadamy. Bo oni, te małe polskie firmy zaczynając bez kapitału i konkurując często od razu z tuzami mają więcej mojego szacunku niż wieczni malkontenci, wirtualni znawcy cebuli i internetowi eksperci od januszy biznesu. Te firmy i ci ludzie przynajmniej próbowali swoich sił.
OK. Pokaż swoje życiowe dokonania, żeby oceniać wszystkich wokół. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MiKeyCo: Aha. Czyli żeby ocenić jakiekolwiek zjawisko ekonomiczne, muszę najpierw zdobyć respekt. Brawo.

Uwiarygodnisz się, to pogadamy.


Zapomnij.

Bo oni, te małe polskie firmy zaczynając bez kapitału i konkurując często od razu z tuzami mają więcej mojego szacunku niż wieczni malkontenci, wirtualni znawcy cebuli i internetowi eksperci od januszy biznesu.


Co nie zmienia faktu,
Co nie zmienia faktu, że w skali świata czy choćby Europy się nie liczą.


@bygsyti: Takie właśnie zjawisko Radek Sikorski nazwał murzyńskością, zaś Ziemkiewicz - polactwem. Wieczni malkontenci pitolący jaki ich kraj i rodacy są źli. Podpowiem: jeśli ktoś zaczyna od zera i bez kapitału a konkuruje z silniejszymi podmiotami to nietrudno przewidzieć, że będzie miał gorsze efekty. Jak dla mnie to bezmyślne malkontenctwo. Nara.
@MiKeyCo:

Takie właśnie zjawisko Radek Sikorski nazwał murzyńskością, zaś Ziemkiewicz - polactwem.


Dlaczego Ty cały czas zakładasz że ja jestem Polakiem?

Wieczni malkontenci pitolący jaki ich kraj i rodacy są źli.


Widocznie z miłości do tego kraju z niego zwyczajnie uciekają.

Podpowiem: jeśli ktoś zaczyna od zera i bez kapitału a konkuruje z silniejszymi podmiotami to nietrudno przewidzieć, że będzie miał gorsze efekty.


To jest ciekawa hipoteza. Może masz rację, a
Dlaczego Ty cały czas zakładasz że ja jestem Polakiem?


@bygsyti: To włóż sobie w buty takie debilne oceny, bo mają taką samą wartość intelektualną jak szydzenie z biednego.

nawet nie wnikam czy to jego wina czy tak jak mówisz to, że miał gorszy start


To gratuluję głębi ocen ekonomicznych. Brawo ty. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #januszekonomii
@MiKeyCo: Co ma jedno do drugiego? Z nikogo nie szydzę (a szydzenie z biednego to zupełnie nie moje klimaty). Szczególnie, że istotnie bardzo lubię patrzeć na to jak ludzie się dorabiają. Nie będę po prostu udawał że:

- Polacy są najmądrzejsi na świecie
- Polki są najpiękniejsze na świecie
- polska historia jest najbardziej wzruszająca
- ...

Patrząc z boku widzę po prostu biedny, postkomunistyczny słowiański kraj średniej wielkości i ludzi