Wpis z mikrobloga

Przeczytałem te oto #gorzkiezale
http://www.wykop.pl/wpis/18315901/jak-wyciagnac-8k-z-ror-niestety-podpiete-do-karty-/

Naszła mnie refleksja: środowisko #dobrazmiana uwielbia jechać bo tych wszystkich niedobrych korporejszyns. Chce polskie banki, polski handel, polskie wszystko... Problem w tym że w Polsce ludzie nawetnie byli w stanie sami stworzyć konkretnych firm kurierskich. Gdyby bankowość była polska mocą państwowego przymusu, to tak też by wyglądała.

#ekonomia #bekazpisu #4kuce

...trochę też #libertarianizm
  • 137
  • Odpowiedz
Nie mam na to ochoty. Wychodzi na to, że tylko ty nie możesz wytrzymać, żeby publikować swoje #przemysleniazdupy nt. innych nacji.


@MiKeyCo: Antysemityzm to jedno, ale rozmywanie wątku to drugie.

Jeśli weszły z większym kapitałem na pusty rynek, to rzeczywiście, zaskakujące.


Właśnie w tym jest problem, że Polacy też tu mogli zdziałać cuda (znajomość języka, zwyczajów itp.). Według mnie przyczyny tego tkwią w mentalności #januszebiznesu nie mających ambicji rozwoju i uznających
  • Odpowiedz
@bygsyti: Słuchaj, jeśli nie mieszkasz w Polsce i siłą rzeczy mniej możesz wiedzieć to może lepiej analizuj mentalność #izaakowbiznesu albo #izaakowbankowosci, co? Bo narażasz się na zarzut rozpowszechniania anty-polskich kłamstw o podłożu nacjonalistycznym, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Nie chcę żeby Żyd był narażony na coś takiego, przecież Żydzi zawsze głoszą prawdę a nigdy kłamstwa. Nigdy też nie robią pustosłownej, głupkowatej propagandy dla debili.

Szczególnie, że Żydzi w Izraelu
  • Odpowiedz
@bygsyti:
Podsumujmy:
1. Najpierw Żyd wprowadza do dyskusji kwestię narodowościową, która wcześniej nie wystąpiła w dyskusji. Sam podkreśla swoją odrębność.
2. Krytykuje Polaków posługując się manipulacjami albo wręcz kłamstwami (o firmach kurierskich), chociaż nie mieszka pośród tych ludzi i może mało wiedzieć. Argument dot. narodowości jest bardzo istotny, nieustannie podkreślana jest kwestia polskiego pochodzenia ludzi, których krytykuje czy wręcz pomawia.
3. Pozwala sobie na niczym niepoparte oceny Polaków dot. rzekomego ich
  • Odpowiedz
@m00n: Ja znam... zapytaj Niemca, Amerykanina czy Anglika czy zna.

http://money.visualcapitalist.com/all-of-the-worlds-stock-exchanges-by-size/

Zawołaj mnie też gdy zobaczę tam GPW.

@MiKeyCo:
1. Nie ja ją wprowadziłem. To Ty zacząłeś od "polactwa" i "pobratymca". Wyjaśniłem tylko że nie jestem etnicznym Polakiem.
2. Nie ma manipulacji. Patrząc na całość polskie firmy kurierskie się nie liczą w samej Polsce.
3. Mogę to rozwinąć, ale po co? Żebyś zamiast obalania moich argumentów znów mi przypominał że
  • Odpowiedz
@m00n: Po prostu uważam że Polska jest cały czas zapóźniona biznesowo (co widać po kapitalizacji rynków chociażby) i dlatego lepiej żeby nie udawać że polskie np. banki będą działały tak samo dobrze jak bani niemieckie czy amerykańskie.
  • Odpowiedz
Wyjaśniłem tylko że nie jestem etnicznym Polakiem.


@bygsyti: A to spoko. Więc krytykując Polaków zapewne podzielasz pogląd, że nie-etniczny Niemiec, nie-etniczny Chińczyk albo nie-etniczny Żyd może krytykować odpowiednio Niemców, Chińczyków czy Żydów?! Więc dlaczego próbowałeś schować się za żydowskością?

Uważam twoje wypowiedzi za czystą #propaganda i #hipokryzja, bo np. widać przyjmujesz podwójne miary dla Żydów w Izraelu i Polaków w Polsce w zakresie ochrony krajowego rynku. Stosując twoje
  • Odpowiedz
@bygsyti: Ale to co piszesz jest oczywistą oczywistością. Choćby dlatego, że po WW2 nie zostaliśmy objęci planem Marshalla i zostaliśmy pod opieką Moskwy i dzięki temu mamy ... Pałac kultury i nauki. ZSRR zainkasowało nasze odzskodwoanie wojenne. A Balcerowicz z Sachsem sprzedał polski przemysł. Jedyne co było dobre to ustawa Wilczka która została zaorana. Więc moim skromnym zdaniem z takim bagażem doświadczeń radzimy sobie całkiem nieźle.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo:
Jakie to januszowe: jak ktoś spróbuje tylko skrytykować Polskę to go zwyzywajmy , poobrażajmy i wciśnijmy coś Żydach.. januszerka pierwsza klasa. a potem się ludzie dziwią, że stąd dużo Polakow ucieka..
Napisz coś jeszcze o świniach oderwanych od koryta i Sorosie..
  • Odpowiedz
Jedyne co było dobre to ustawa Wilczka która została zaorana.


@m00n: Wiele wskazuje, że ta ustawa miała na celu uwłaszczenie komunistów a nie stworzenie wolnego rynku. Gdy zwykli Polacy zaczęli tworzyć swoje małe biznesiki to wolność zaczęła być ograniczana. W krótkim oknie możliwości zmieścili się ci, którzy mieli - komuniści. Mieli znajomości, mieli stanowiska, znajdowali źródła finansowania (np. od przez znajomości w bankowości), przejmowali za bezcen dotąd państwowe aktywa albo najzwyklej
  • Odpowiedz
A to spoko. Więc krytykując Polaków zapewne podzielasz pogląd, że nie-etniczny Niemiec, nie-etniczny Chińczyk albo nie-etniczny Żyd może krytykować odpowiednio Niemców, Chińczyków czy Żydów?! Więc dlaczego próbowałeś schować się za żydowskością?


@MiKeyCo: Nie chowam się za tym. Uważam Cię za antysemitę, ale to znoszę. Przypomniałem tylko delikatnie że w wątku poruszyłem temat słabości polskiego biznesu dla mnie jako dla konsumenta. Ty najpierw próbowałeś mnie zamknąć "murzyńskością" i "polactwem". Gdy wyjaśniłem dlaczego
  • Odpowiedz
Uważam Cię za antysemitę, ale to znoszę.


@bygsyti: I to jest właśnie czysta propaganda, pustosłowie, manipulacja. Przyklejanie gombrowiczowskich gęb, bezzasadnych łatek by nie trzeba było dyskutować za pomocą argumentów. Byle schronić się za magicznym amuletem. Bo sam jako pierwszy zacząłeś wycieczki wobec innego narodu, były to kłamstwa oraz pomówienia.

Tak więc ja uważam cię za polonofoba oraz propagatora nienawiści z powodów narodowościowych. Wielka szkoda, że wśród Żydów są tacy ludzie.
  • Odpowiedz
@nie_tak_szybko: Ale OP sam twierdzi, że jest żydem i gardzi Polakami więc w czym problem? Na ile to prawdą to nie wiadomo, bo na wykopie spotakłem już setki urojonych żydów co nazywają innych gojami a nie mają pojęcia, że obywatelstwo dziedoiczy się po matce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bygsyti: rozumiem, że to co napisałem na temat odszkodowań wojennych i ww2 uważasz za nieprawdę? pewnie holocaust i
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: aleś się zapalił ( może to złe określenie :D ). Ja to, o czym mówi @bygsyti odebrałem jako zaproszenie do dyskusji o wadach Polaków stojących nam na drodze do bycia dobrymi w biznesie. Wady te mogłyby zostać zidentyfikowane, a następnie sukcesywnie, systemowo eliminowane. Brzmi jak dobry pomysł. Ale nie, Ty o tym nie chcesz słuchać, tylko w kółko żyd to i żyd tamto, żyd nie wie a mówi, jak on
  • Odpowiedz
Tak więc ja uważam cię za polonofoba oraz propagatora nienawiści z powodów narodowościowych.


@MiKeyCo: Sorry, ale mam dość. Bluzgi to jedno, ciągłe czepianie się mojego pochodzenia to drugie. Ale oskarżania mnie o nienawiść już nie będę tolerował. Chciałem gadać o tym co mnie tu boli. Ale w zamian dostaję wycieczki osobiste. Nie będę tego już znosił. Cześć.

@Statek_kosmiczny_z_kosci_sloniowej:

Dziękuję Ci kolego. Jako Żyd, jako libek, jako człowiek.

Jesteś Sprawiedliwym Wśród
  • Odpowiedz
@Statek_kosmiczny_z_kosci_sloniowej: Kolego ale powoli na spokojnie. A co Ci chodzi względem mnie i o co chodzi z kolorami bo nie bardzo ogarniam? Staram się pisać składnie i zgodnie z prawdą ale nie cierpię propagandy. Oczywiście że Januszy Biznesu jest u nas od #!$%@? .. jak wszędzie ale są też duże firmy rozwinięte technologicznie, jak wszędzie.
  • Odpowiedz
@m00n: Ale co ja mam Ci pisać? O moim pochodzeniu? O mojej matce? O wojnie?

Tak, w Polsce jest antysemityzm. Bo nie miałbym takich jazd gdybym był powiedzmy Brazylijczykiem.
  • Odpowiedz