Wpis z mikrobloga

Mirki, wybralem sie wczoraj do Decathlonu w celu nabycia slynnego roweru #triban. Niestety jestem obdarzony koszykarskim wzrostem (niemal 2m), stad moje pytanie: czy wszystkie te rowerki sa takie male? Przymierzylem sie do XL i czulem sie jak Koksal Baba w tym elektrycznym samochodziku :D. Troche sie na tribana napalilem, bo ostatnio na krece na mtb po 70km, tylko nie wiem czy czekac na 2XL, brac XL dostepny od reki (ale moze byc za maly, choc ja sie nie znam), czy szukac innych uzywek.
#rower #szosa #wykoptribanclub
  • 19
@aro84: No jasne :). Tylko zastanawia mnie, czy inna geometria ramy (w porownaniu do mojego authora, rama bodajze 21') wplywa na subiektywna ocene 'malenkosci' Tribana. Nie znam sie na szosach, moze to XL jest akurat :D
@dude_ O masz. Ja mam 197cm i rozmiar xl bo nigdzie nawet nie widziałem info że są 2 xl. Wszyscy się śmieją że mam długą sztyce ale daję radę. Opuściłem kierownicę o dwa pierścienie z sześciu i kupiłem sztycę 400mm bo oryginalna jest za krótka i do wymiany. Wyższe siodło niż oryginalne i przy nodze wewnątrz uda 97cm jest git.
@dude_: są różne szkoły - a raczej upodobania. Jedni wolą mniejsze ramy, dłuższe sztyce i mostki, drudzy większe z krótszymi. Także kwestia tego która bardziej Ci przypasuje, ja wolę dłuższe bo szansa uderzenia butem o przednie koło mniejsza a i rower zwrotniejszy na krótszym mostku.
@izsaj: Jak pytalem pana z Decathlonu, to nie przypominal sobie, zeby widzial Tribana w rozmiarze 2XL :). Pewnie takich jak my jest niewielu, stad niedostepnosc tej wersji (strone Deca sledze od paru tygodni). Cos mi sie wydaje, ze bede kombinowal tak jak Ty. Dzieki za odpowiedz!
@dude_ Powinno być git poza tym że przy rozmiarze xl triban wygląda nieco karykaturalnie i nie jest taki spójny jak na zdjeciach w deca. Strasznie wysoką główkę ma. Ale co do wygody jednorazowo pokonywałem 300km i nie miałem żadnych dolegliwości ponad to co towarzyszy takim trasą. Dużo zależy też od aktualnego stanu twojego rozciągnięcia ale zainwestuj w długą sztycę od razu żeby po podniesieniu siodła coś tam jej jeszcze zostało w ramie
@izsaj: troche skislem, bo nagle 2XL okazal sie dostepny. Chyba go zamowie jak dostane wyplate, jak okaze sie za duzy (w co watpie), to odesle. W kazdym razie, dzieki za porady :)
@dude_: A gdzie i skąd dostępny 2XL? Ja przy większości marek i tak zwykle jestem gdzieś na granicy XL i 2XL i w sumie się zastanawiam, który byłby rzeczywiście lepszy. Ale Tribanów większych nigdzie nie uświadczyłem :/