Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie istnieją jakieś badania na ten temat, ale nie chce mi się szukać. Być może ktoś to zrobi za mnie, z wdzięczności serdecznie mu podziękuję i zaplusuję cieplutko.

Zastanawia mnie, skąd na wykopie (a nierzadko i w społeczeństwie) taka niechęć i nienawiść do wegetarian? Znam ich trochę, tych traktujących swój sposób żywienia z wyższością, żadnego. Czytałem takich w internecie, owszem, ale nie wydają mi się być w większości.

Ciekawe, z czego ta niechęć wynika, obrażanie wegetarian, wyśmiewanie i szykany itp.
Pewnie kolega @koroluk coś już na ten temat zebrał, bo pisał kiedyś, że przygotowuje masakrę w tym temacie.

Chociaż uwielbiam mięsne potrawy, sam się zastanawiam nad konwersją na weganizm, małymi krokami, ale konsekwentnie do celu. Z przyczyn zdrowotnych i etycznych, bowiem to, co uważam za najgorsze w przemyśle hodowlanym, to olbrzymie cierpienie zwierząt, uwłaczanie ich godności i prawu do życia.

Za mięsem pewnie tęsknił będę, ale już znam kilka sposobów na jego zastąpienie. Z całą pewnością dobrą motywacją będzie ból dupy wykopka po wrzuceniu wegańskiej wersji mięsnego dania na mirko (gulaszu, tatara, sznycla, burgera), a skoro już o tym myślę, to to chyba kolejny dobry powód.

Reasumując, powody planowanego przejścia na weganizm (w kolejności od najważniejszego do najmniej istotnego):
1. Ból dupy wykopków.
2. Etyka.
3. Zdrowie.

#przemyslenia #oswiadczenie #wegetarianizm #weganizm #humorobrazkowy
S.....x - Prawdopodobnie istnieją jakieś badania na ten temat, ale nie chce mi się sz...

źródło: comment_2Kxao99Xf40vKZPdfdtv8zVrdGMhPiIA.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@Slonx: to jest tzw racjonalizacja własnego wyboru. To jak z wojna ajfon vs android czy PC vs konsola. Tu chodzi o to, ze wiekszosc musi dokonać wyboru, i za wszelka cenę tego wyboru broni i racjonalizuje samemu sobie swoj własny wybór.
Tak jak stare baby co kupują garnki za 10k i potem udają, ze z każdych innych żarcie jest niedobre etc.
  • Odpowiedz
@koroluk: jakbyś kiedyś coś pisał nt weganizmu to polecam zapoznać się The China Study autorstwa T. Colin Campbell. (wpływ diety roślinnej na zdrowie, jej korzyści)

Myślę, że kanałem na youtube, który może Ci się spodobać jest Ask Yourself. Sceptyczny, racjonalny ziomek, który moim zdaniem w wielu kwestiach podobnie masakruje jak Ty (np. wytykanie błędów w rozumowaniu). Ma ciekawe nagranie, gdzie podsumowuje wszystkie argumenty anty-wegańskie i je niszczy.

Kolejny bardzo ciekawym kanałem
  • Odpowiedz
Reasumując, powody planowanego przejścia na weganizm (w kolejności od najważniejszego do najmniej istotnego):

1. Ból dupy wykopków.

2. Etyka.

3. Zdrowie.


@Slonx: Oczywiście, nic nie zrozumiałem. Masz lepszy zarzut? Jak już napisałem - twoją konwersją nikt się nie przejmie.
  • Odpowiedz