Wpis z mikrobloga

elo kociarze, mam pytanie.


Jak zmusić tego delikwenta, żeby regularnie mył dupala? W nocy idzie do kuwety, zrobi dwójkę, wraca na pościel i stemple zostawia. Szlag mnie trafia powoli. Za dnia mu wycieram, to czasem se przypomni, że HMM W SUMIE TO MOŻNA SE DUPSKO WYLIZAĆ.

#kot #koty #pokazkota #smiesznykotek #smiesznekotki
Pobierz
źródło: comment_IX5q55FguKjjpVk7iG4Ky5MVZ3qyY8Il.jpg
  • 135
@nicari: raczej to nie karma, po prostu kot nie ma w zwyczaju się myć. Można go nauczyć, ale jest to metoda trochę obrzydliwa.
W podobny sposób podaje się kotom leki w pastach, jeżeli kot nie chce ich zjeść. Wystarczy posmarować zwierzęciu łapę, a instynkt weźmie górę i sam to zliże.
Do meritum. Kupujesz lateksowe rękawiczki i smarujesz kotu dupsko jakimś serkiem typu piątnica. I tak parę razy, często tak po prostu.
suchej w ogóle nie podaję, bo się nie powinno. niszczy zęby, nerki i żołądek. karmię jak wyżej napisałam. po suchej karmie było gówno-szampan - jak się dupa odkorkowała, to się lało i lało.


@nicari: Mój je tylko suchą i nic mu nie jest - podobnie robi wielu właścicieli. Też miałem ten problem ze stempelkami, ale rozwiązała go lepsza karma + przestałem mu dawać w ogóle mokrą. Czytałem na jakimś blogu nawet,
@geuze: moje dostają od czasu do czasu surowe myszki :P jako przysmak.
każdy ma jakąś tam swoją dietę ustaloną dla kotów. do mnie przemawia cała argumentacja, dlaczego warto koty karmić tak, jak ja karmię.
skonsultowałam się ze znajomą-technikiem weterynarii, mój kot może mieć całą masę problemów, począwszy od tych zdiagnozowanych z żółądkiem, przez nawet neurologiczne, więc czeka mnie pełna diagnostyka. problem może być poważny i złożony w jego przypadku.
@nicari: to weź go przerzuć na coś suchego, problem zniknie. Mój ma suche pod dostatkiem plus raz dziennie pół saszetki mokrego jak wracam z roboty i żyje. Nie pieść sie tak z tym zwierzakiem, zrób se dziecko.
@mirasek: też już pisałam, że suchego nie je. przemawia do mnie argument że szkodzi na zęby nerki i żołądek + to że po suchym sra dalej niż widzi. bo mu tenże żołądek podrażnia.
@nicari: @nicari: @nicari: mój tak miał ze sraniem jak dostawał przez kilka tygodni surowe mięcho. Widzę jednak, ze to jakiś kocor po przygodach, rzeczywiście może warto połazić po wetach. Zwierzęta reagują sraja na zmianę karmy, wystarczy przez kilka dni podawać lakcid i przechodzi.
@mirasek: jedną karmę jedzą już długo. i on nie ma biegunki, ma nieco luźniejszy stolec ale to nie biegunka
a radę "zrób sobie dziecko" wsadź sobie w kieszeń. ani to śmieszne, ani na miejscu.
@nicari: Gdybyś paroletnie dziecko karmiła głównie w MCDonald'sie to nie dziwne, że potem nie będzie jadło tego co zdrowe. Moje dwa koty 7 i 6 latek, odydwa bez możliwości rozmnażania się, zostały nauczone jeść karmę suchą. Jeśli ktoś poleca Ci mokrą to przestań go słuchać. Problemy z małą ilością wody rozwiążesz kupując fontanne. Polecam Drinkwell Platinum. Najlepsze co przez ten czas kupiłem. Karma? Tylko najlepsza - Orijen. Albo wydasz sporo na
@Prosument: to własnie suchą - jako najbardziej przetworzoną karmę - nazwałabym kocim fast foodem. i żeby było śmiesznie - orijen dostawały. i tak jak już pisałam, po suchej była sraczka i złe samopoczucie, a przez to pięć zastrzyków w dupala.
animonda carny


@nicari:
Mój kotek [swoja droga wyglada prawie identycznie jak ten] po Animondzie Carny dostal zatrucia, byla sraczka, trzeba bylo jezdzic na zastrzyki, co prawda byla wtedy mlodziutka, albo Pani w zoologicznym polecila te karme i niby wg. danych puszki powinna na luzie jesc te karme, a byly problemy.
Chwile pogotowalem kurczaka + troche ryżu [+ olej jakis, bo dla odmiany ja lekko zatykalo], teraz przeszła na butchers classic zwykle/pro
@nicari: Kot ma 4 miesiące, więc ciężko mi sobie wyobrazić, co może znaczyć wystarczająco długo. Niestety to są objawy złej diety jak Ci wszyscy wcześniej napisali. A żonglując tak karmami, do żadnych sensownych wniosków nie dojdziesz.
Mogę polecić tylko wygolenie tyłka i okolic, żeby nie miało się to do czego przylepić :)
@nicari: No i jeszcze jedno. Możesz spróbować mieszać suchą karmę, którą lubią z proponowanymi przeze mnie, zmieniając proporcje codziennie. Sama musisz znaleźć odpowiednią. Ja chyba na oko zmieniałem Purinę na Orijen o 5% / dzień. Z tym, że koty miały max 2m-c. Nie wiem jak jest z nawykami żywieniowymi potem, ale sądzę, że 4mc to jeszcze nic straconego :)
Jeśli koty interesuje kapiąca woda (prysznic, umywalka) to szczerze Ci radzę -
@Prosument przykro mi, ale nie będę karmić suchą. Naprawdę dziękuję za poradę, ale niestety nie skorzystam. Zczarnolistuj mnie albo nazwij ignorantem, ale po prostu nie będę. Przemawia do mnie argumentacja dotycząca karmienia mokrym i surowym i przy tym pozostanę. Ten kot to szczególny egzemplarz, problemy zdrowotne miał od momentu, w którym sie pojawił. Zrozumiałam, że potrzeba dogłębnej diagnostyki, a nie eksperymentowania z karmą i zaleczania skutków. Jeśli sensowny lekarz zaleci suchą i