Wpis z mikrobloga

Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł
Promocje i okazje.

Krótka informacja na temat wydajności procesorów i kart grafiki.
Uwagi, gwarancja i serwis.
Lista polecanych dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 210
@Pustulka:

ale moje małe CSI mówi, że będziesz zajmował się deweloperką, więc i tak będziesz korzystał z zewnętrznego monitora bądź dwóch.


No ( ͡° ͜ʖ ͡°) w wakacje wleciał monitor 21 cal IPS i bardzo dobrze się sprawuje. Ogólnie w tym laptopie też mam jakaś kijową matryce ale da się żyć. Ciekawi mnie czy dadzą jakieś dobre promki.
Raczej tych co nie schodzą


@Pustulka: święte słowa, laptopa nie kupuje się sugerując się czy jest promocja. Takich VN7 Acera nie trzeba zbytnio reklamować i tak wszystkie chodzą i trzeba się prosić o termin dostawy
@Ostrzewtlumie: To zależy czy jesteś w stanie wykorzystać dodatkowe 4 wątki, porównanie tutaj też będzie złe, bo i5-7300hq ma nie tylko 4 wątki mniej, ale też niższe zegary od i7-7700hq, który mógłby być raczej porównywany do i5-7440hq. Generalnie do tego z czego korzystasz powinno ci wystarczyć i5-7300hq i zwiększyłbym sobie ram do 16GB w przyszłości.
@Pustulka: wow, ten tag spadł mi z nieba, bo szukałem kogoś kto tak ogarnia temat ;-) jakiś czas temu szukałem już laptopa ale jakoś to umarło, teraz temat wraca :) laptop i do pracy i do zabawy ("bede grał w gry") ;-) nie jestem grafikiem, a więc moja praca ogranicza się głównie do korzystania z edytora tekstu i przeglądania .pdfów :)
co do kwestii gier, to zależałoby mi żeby przynajmniej w
W piątek w xkomie promka za 3699 ten ASUS. Warto?


@oranje: To tak naprawdę zależy do czego, ale trzeba zaakceptować przy nim pewne rzeczy tj., że pod obciążeniem będzie słychać chłodzeni za które robi jeden wentylator. Będzie też zrzucał zegary, bo Asus we wszystkich multimedialnych laptopach ustawił poziomy throttlingu po przekroczeniu 82*C

laptop i do pracy i do zabawy ("bede grał w gry") ;-) nie jestem grafikiem, a więc moja praca
@Pustulka: jakbyś chciał rozważyć tego asusa wyżej to musiałbyś się liczyć z throttlingiem i większym hałasem, może też w piątek pojawi się coś ciekawego, chociaż cudów bym się nie spodziewał.
@Pustulka: hej, duża różnica będzie pomiędzy tym:
http://allegro.pl/dell-e7240-hd-i5-2x3-0ghz-8gb-256gb-ssd-gw-fv-waw-i7021628141.html
a tym lapkiem:
https://www.x-kom.pl/p/377907-notebook-laptop-133-dell-inspiron-5378-i3-7100u-8g-256-win10-fhd.html ?
Bo mogę wziąc na firmę tego drugiego della(bo x-kom umożliwia zwroty na fakturę, a ten ziomek z allegro pewnie nie).
Wydajność w sumie wydaje się podobna, tylko się zastanawiam czy za te 1000 zł oszczędności warto jest mieć mniejszy ekran z gorszą rozdzielczością.
No i się trochę jednak boję używanego - czy też nie ma się czego bać
@Pustulka: Szukam w Polsce i trudno znaleźć ten model ( i7-7700HQ, GT 1050 Ti 4GB, 24GB RAM, 512 GB SSD, 2 TB HDD, Winda 10). Masz "coś pod ręką" z tym modelem, bo być może źle szukam??

Kolejne pytania co do tego modelu: 1) czy 24 GB RAM to nie za dużo? 2) czy zamiast i-7 nie lepiej wziąć i-5 i szukać czegoś z GT 1060 6GB? 3) czy na pewno
@beliver: a czego szukasz i do jakiej kwoty?
@AlezPanieMecenasie: To była tylko recenzja żebyś miał ogólny pogląd o laptopie, acer aspire 7 z i5-7300hq i gtx 1050 Ti jest za ok. 3900-4000 zł, może w piątek będzie taniej. Laptop z gtx 1060 obecnie poza budżetem, jeżeli xtreem przeceni y520 z 1060 to mógłbyś go rozważyć jeżeli szukasz czystej wydajności i liczby klatek.
@Pustulka: Recenzja mi się spodobała - cena 800$ też super :P szkoda że nie w PL ;-(
Według Ciebie różnica pomiędzy 1060 max-q a 1050 Ti jest widoczna? Zapomniałem dodać jednej istotnej rzeczy - system - W10. Mogę przekroczyć 4k oczywiście o ile będzie warto dopłacić.
@Pustulka: Hej, szukam czegoś dla Taty w budżecie do ok 1500 zł. Myślałem o tym HP 250 G6. Użytek wybitnie domowy - internet, zdjęcia, jakiś film jak jest w pracy. Jest marynarzem więc zależy mi na tym żeby był w miarę niezawodny i nie za ciężki. Skłaniam się ku 15 calowemu żeby w miarę komfortowo mu się te filmy raz na jakiś czas oglądało, ale coś mniejszego też wchodzi w grę.