Wpis z mikrobloga

Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł
Promocje i okazje.

Krótka informacja na temat wydajności procesorów i kart grafiki.
Uwagi, gwarancja i serwis.
Lista polecanych dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 210
więc tak myslalem, że- 8GB RAM+256SSD+waga ok. 1,5kg.

Kwota 1,5(opłaca się w ogole uzywke za wiecej niz 1,5k kupowac?)


@beliver: Tak, może znajdziesz za tyle della e7440.

Według Ciebie różnica pomiędzy 1060 max-q a 1050 Ti jest widoczna?


@AlezPanieMecenasie: jest widoczna

Mogę przekroczyć 4k oczywiście o ile będzie warto dopłacić.

Musiałbyś dopłacić z 800 zł do gtx 1060.

Czemu na liscie nie ma LAPTOP LENOVO Y720 bardzo dobry i mocny
#szukamlaptopa
@Pustulka: Jaki laptop tak do 5-6k który nada sie do grafiki (IPS z min. 80% sRGB Adobe )ale rowniez do grania w nowsze gry (np. Assassins Creed Origins)? Myślałem o Lenovo Legion Y720 ale ma bardzo licha matryce to do grafiki raczej nie bedzie najlepsze rozwiazanie
@Pustulka: Hejka, widzę że masz ogromne rozeznanie w temacie więc i ja poproszę o poradę. Szukam czegoś do 3k zastosowania typowo domowe, raczej żadnych gier. Dużo filmów, youtube, internety i inne pakiety. Chciałbym ekran 15" full hd(super by był ips), możliwość dołożenia ramu do 8gb i dysku ssd. Piszę o dołożeniu bo prekonfigurowane laptoki z ssd i 8gb to czasami kosmos, a w miarę tanim kosztem można to samemu włożyć. Widziałem
@Pustulka: meh na black friday dali 5% ravatu na wszystkie laptopy w xtreem. W sumie jak przelejesz przedpłate to dostaniesz dodatkowe 2%. Czyli za lenovo y520/MSI GV62 7RD wyjdzie 3160,14zł. Czekam na lepsze okazje bo u nich akcja trwa do poniedzialku.
@Ostrzewtlumie:
Jeszcze będzie cyber monday. :P
@Prof_:
Pewnie wystarczyłby ci acer aspire 5 za ok. 2300, ma nawet ipsa, mógłbyś też rozważyć te lekkie asusy z EWV: S510UQ, S510UA.

Jaki laptop tak do 5-6k który nada sie do grafiki (IPS z min. 80% sRGB Adobe )


@havocki: Tutaj najciekawszy byłby outlet della xpsa 9560 z matrycą 4k, ale nie wiem czy teraz znajdziesz coś w niewygórowanej cenie, który ma
@Pustulka: Mam pytanie odnośnie

Asus VivoBook S15 S510UQ z i5-7200u, 940mx 8GB ramu, matową matrycą full hd, 1,62kg za 2849 zł - klik

wersja z 4GB ramu(+ 4GB ddr4 kość na allegro za 60-80 zł) za 2699 zł - klik

wersja z systemem za 2999 zł

Czy kupując lapka z takiego xkomu mogę bez przypału dołożyć 4GB RAM i będzie spoko? Czy trzeba czekać do zakończenia gwarancji?

Poza tym - kwestia
@Pustulka Potrzebuję laptopa do ogólnego użytku, programowania (lekkiego, na studiach) i okazyjnego grania (przeważnie w niewymagające produkcje typu csgo, HoMM, LoL ale od czasu do czasu w skyrima bądź wieśka). Budżet tak około 3k, 3.5k max. Myślałem nad ZenBookami, jednakże są drogawe. Ostatnio wpadłem na vivoBook o taki: https://www.x-kom.pl/p/375924-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s15-s510uq-i5-7200u-8gb-256ssd-gt940mx.html#specification
Ogólnie myślę, że takie i5 2.5Ghz-3.1Ghz da rade, do tego 8Gb ramu i SSD. 940mx powinno pozwolić na odpalenie wiedźmina na średnich? Fhd
są jakieś zasadnicze różnice w T430 a T430s?


@Illidank: t430s jest lżejszy, cieńszy i ma wlutowany na stałe procesor.

od czasu do czasu w skyrima bądź wieśk


@Ciemny137: Asus N580VD waży ok. 2kg, S510uq będzie do tego za słaby.

Czy kupując lapka z takiego xkomu mogę bez przypału dołożyć 4GB RAM i będzie spoko? Czy trzeba czekać do zakończenia gwarancji?

Możesz dołożyć, nie ma tam żadnych plomb śrubki do zdjęcia
@Pustulka gwoli ścisłości to nie jest laptop dla mnie a dla mamy, która potrzebuje czegoś do Cada z racji architektury. Nie wiem czy będzie coś w 3D potrzebne do ogarniania, ale w sumie jeśli da się ogarnąć coś w takich pieniądzach to im lepszy, tym lepiej w sumie.
@Mato: Bardziej uniwersalny dla niej byłby Asus N580VD jest trochę cięższy ok. 2kg wagi, ale wyraźnie od niego wydajności jedynym mankamentem, który trzeba zaakceptować jest matryca, ale musiałbyś pojechać z nią do jakiegoś dużego sklepu i zobaczyć czy będzie jej taka pasować.
@Pustulka: hej! Poszukuję laptopa do obsługi CADA (głównie 2D) i żeby w miarę przyjemnie się oglądało/montowało materiał z kamerki gopro w 4K. Ekran 14 cali, bo w domu do podłączenia do monitora i często w trasie dlatego liczy się również wygląd, smukłość i waga. Sugerowany budżet 4000 zł, ale jak trzeba będzie coś dorzucić to się zastanowię:)

Super robota z tymi zestawieniami! Ale jak zwykle ciężko się zdecydować to liczę na