Wpis z mikrobloga

Lista najciekawszych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł

Informacje, premiery, zapowiedzi laptopów
Promocje i okazje.
Lista dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 152
@Pustulka rozumiem ze w przypadku Xiaomi Notebook Pro nie oplaca sie dokladac do 16GB Ram i mocniejszego procka?
Nie widze w zestawieniu zadnego x1 carbon. Czy oznacza to ze nie sa warte uwagi?
Co z Yoga?
rozumiem ze w przypadku Xiaomi Notebook Pro nie oplaca sie dokladac do 16GB Ram i mocniejszego procka?


@brateczek: To zależy co robisz, bo nawet głupii chrome potrafi zająć całe 16GB, kwestia też w jakiej cenie będzie na promocji, 1000 zł raczej nie warto, 300 zł tak.

Nie widze w zestawieniu zadnego x1 carbon. Czy oznacza to ze nie sa warte uwagi?

Nie, bo są zbyt wysoko wycenione, 200g mniej nie jest
@Pustulka: około miesiąc temu (w tym wpisie) polecałeś komuś ASUS VivoBook Pro 15 N580VD do którego znalazłeś dość ciekawą ofertę na morele razem z dyskiem Plextor i konfiguracją wentylatorów.. Po dość długim rozmyślaniu,ja również się praktycznie zdecydowałem, ale natrafiłem gdzieś na informację, że ten Asus ma problem z wykrywaniem dyskw NVMe ( w tym własnie Plextor). Czy słyszałeś o tym problemie?
Asus ma problem z wykrywaniem dyskw NVMe ( w tym własnie Plextor). Czy słyszałeś o tym problemie?

Tak, słyszałem, że mają często problem z wykrywaniem dysków nvme i jest to wina biosu, bo zarówno chipset jak i sam slot, który ma podpięte linie pcie obsługuje tego typu dyski. Ruscy i Chińczycy odpalali je na starszej wersji biosu, gdzie jest zakładka z konfiguracją nvme po ich podpięciu, działały plextory i samsungi. W każdym
Jest szansa na pełną majową aktualizację w tym tygodniu ?


@davoid: Trudno powiedzieć, dzisiaj dodałem 3k: klik
Zaraz też zacznę 3.5k, co do wyższych ciężko, bo chciałem tam wrzucić laptopy z i5-8300h i i7-8750h, a ich wciąż jak na lekarstwo bądź jeszcze nawet nie dotarły.
@Pustulka: W sumie najbardziej czekałem na te 3k :) Wielkie dzięki. Trochę jednak smutno, że np. takie Lenovo E480 tylko z i3-8130u do 3k się mieści :/ Teoretycznie w wakacje powinny być niższe ceny, chyba trzeba czekać ( ͡° ʖ̯ ͡°)