Wpis z mikrobloga

@ewridejhardtrajning:

dobra tak z pamieci na szybko wybacz ale siedze na kiblu

1. pierwsza kwestia to ryz, kup krotko ziarnisty, te do sushi sa specjalnie pod tym wzgledem wyselekcjonowane i nie bralbym sie za inny ryz dopoki nie nabierzesz wprawy. Ja obecnie robie z hinduskim dlugoziarnistym i klei sie o wiele gorzej.

2. jak juz masz ryz do sushi to kup sobie jeszcze cukier, sol i ocet ryzowy (moze byc inny
@elzevir: nie No trollujecie mnie, nigiri w wydaniu moim jest banalne, ale pewnie brzydkie :D polecam, jeśli trafi się miękkie mango i avocado rolki z serkiem twój smak (dla mnie lepszy i tańszy od philadelphia) łososiem i mango+avocado właśnie. I btw patrzcie na skład sosów sojowych, bo niektóre są niezdrowe mocno, musi tam być max 3 składniki podobno (różowa ogląda dużo "wiem co jem" xd)
via Android
  • 0
@Sox-in-the-Box generalnie w sushi jest fajne że możesz dawać co chcesz, jedzenie to zabawa. Ja np. dodaje ser żółty, niby profanacja ale z lososiem smakuje, ogórkiem i papryką smakuje zaje! No i mamy pełno kolorków ;)

Zrobić dobre nigiri to sztuka, bo musi być na tyle zwarte żeby się nie rozpadło, ale jednocześnie puszyste żeby nie było klucha w buzi.

Najprostszy test to ulepione nigiri przerwać w pół i złączyć ponownie, jeżeli