Wpis z mikrobloga

Bardzo ładny kanał propagandowy. Można się z niego dowiedzieć m.in. że:

- sanepid to zło
- płaca minimalna to zło
- związki zawodowe to zło
- zjawisko monopolu nie istnieje, a jeśli istnieje to musi być korzystne dla konsumenta
- światowy kryzys z 2008 roku? To nie był prawdziwy kapitalizm
- służba zdrowia w USA? To nie był prawdziwy kapitalizm

Obejrzę więcej tych filmików to pewnie jeszcze więcej takich kwiatków wyłapię.
#neuropa #4konserwy #kapitalizm #antykapitalizm
Pobierz waro - Bardzo ładny kanał propagandowy. Można się z niego dowiedzieć m.in. że:

- s...
źródło: comment_IQIpIKW7WyWUHBnxi0EyGviYUuxP5np1.jpg
  • 130
Klasyka. Zawsze argumenty przeciwko liberalizmowi sprowadzają się do tego, że to nie jest takie na chłopski rozum, o wiedzy z youtube'a, a prawdziwa ekonomia to oczywiście tylko w książkach i na pewno nie w formie kontrargumentów na portalu ze śmiesznymi obrazkami xd


@HumbugPL: Wiesz co, niespecjalnie rozumiem o co ci chodzi, ale powiem ci jak ja to widzę. Mam naprawdę w dupie ideologie i wszystkie utopie - tą kapitalistyczną i tą
@voor: ja nie przeczę że związki wpłynęły na to, ale też nie zgadzam się z twierdzeniem które zdaje się tu panować, jakoby bez związków to po 60h by każdy #!$%@?ł. Sam 40h tydzień pracy też nie byłby możliwy bez zwiększenia produktywności pracownika (a co za tym idzie, jego płacy) bo inaczej by pomarli z głodu.

Nie wiem za co tam prosta ekonomia krytykuje związki, osobiście jestem za jeśli chodzi tylko o
@Drakii: Z czym przepraszam?
Wszystko co niekorzystne, czyli tak zwane realne w kapitalizmie to od razu lament, że to nie prawdziwy kapitalizm.
Prawdziwy był wtedy kiedy dzieci #!$%@?ły w kopalniach.

Kapitalizm to właśnie monopole, korporacje, wyzysk, psującą się elektronika, influencerki na instagramie, umowy śmieciowe, #!$%@? środowisko. To jest kapitalizm. A nie fabryka parówek.

Weźcie wyjdźcie czasem ze swojej dupy i poczytajcie jakieś reportaże/badania a nie jakieś wyuczone formułki o zbawiennym wolnym
@Doman_60: ale przecież dokładnie tak było? 40h czy przedtem 48h tydzień pracy został wywalczony siłą i przemocą przez związki pracownicze. To były bezpośrednie starcia fizyczne i walka z policją. To nie wyglądało tak, że zredukowano 14h dzień pracy do 8h, bo zebrała się grupka przedsiębiorców i powiedziała "No, w zasadzie to styknie tego, zmniejszamy ilość godzin". Wszelkie próby pracy mniej niż te 14h i strajki spotykały się z przemocową reakcją władzy.
sanepid to zło

- płaca minimalna to zło

- związki zawodowe to zło

- zjawisko monopolu nie istnieje, a jeśli istnieje to musi być korzystne dla konsumenta

- światowy kryzys z 2008 roku? To nie był prawdziwy kapitalizm

- służba zdrowia w USA? To nie był prawdziwy kapitalizm


@waro: Przecież #!$%@? to sama prawda. A jak kogoś dziwi sprawa sanepidu, to osobiście zapodam prawdziwą historię z ich wizyt w moim gabinecie.
ale przecież dokładnie tak było?


@voor: ja nie mówię jak było tylko mówię że wcale byśmy nie pracowali po 60 godzin, sugerowanie że tylko dzięki związkom to się stało i nie mogłoby się stać inaczej to absurd

Z kolei co do produktywności, to przez ostatnich 50 lat wzrosła znacznie, ale od lat 70. płaca wcale się nie zwiększyła.


@voor: bzdura, ten wykres to manipulacja.
Mam nadzieję że używasz tego błędnego
no fajnie, to dlaczego mielibyśmy pracować mniej, ot tak?


@voor: jak więcej warta jest dla ciebie kolejna godzina wolnego w porównaniu do tego co zarobisz przez kolejną godzinę pracy to będziesz pracował mniej.

I w którym miejscu to manipulacja?


@voor: we wszystkim co się właściwie da, szereg błędów metodologicznych. Bardzo dawno o tym czytałem, myślę że znajdziesz bez problemu, tak z głowy to użyli różnych przeliczników do jednej i drugiej