Wpis z mikrobloga

Bardzo ładny kanał propagandowy. Można się z niego dowiedzieć m.in. że:

- sanepid to zło
- płaca minimalna to zło
- związki zawodowe to zło
- zjawisko monopolu nie istnieje, a jeśli istnieje to musi być korzystne dla konsumenta
- światowy kryzys z 2008 roku? To nie był prawdziwy kapitalizm
- służba zdrowia w USA? To nie był prawdziwy kapitalizm

Obejrzę więcej tych filmików to pewnie jeszcze więcej takich kwiatków wyłapię.
#neuropa #4konserwy #kapitalizm #antykapitalizm
Pobierz waro - Bardzo ładny kanał propagandowy. Można się z niego dowiedzieć m.in. że:

- s...
źródło: comment_IQIpIKW7WyWUHBnxi0EyGviYUuxP5np1.jpg
  • 130
@Doman_60: ale ty chyba nie rozumiesz - nie masz prawa pracować mniej, za pracę mniej nie dostajesz żadnych pieniędzy a policja cię eksmituje. Ty chyba sądzisz, że mógłbyś się umówić na pracę mniej, w sytuacji gdyby żadnych związków nigdy nie było, nie byłoby protestów i strajków, to nikt by ci nie proponował mniejszej ilości godzin. Albo pracujesz tyle, ile ja chce, albo do widzenia.
@Revmir: stawiasz tezę, że ludzie prości nie głosują na korwina bo przeanalizowali jego postulaty ekonomiczne i wiedzą że na ich wprowadzeniu stracą

w rzeczywistości oni równie dobrze mogą nie rozumieć i nawet się nie zapoznać z poglądami korwina, po prostu widzą partie lewicowe które się o nich troszczą i głosują na nie
w rzeczywistości oni równie dobrze mogą nie rozumieć i nawet się nie zapoznać z poglądami korwina, po prostu widzą partie lewicowe które się o nich troszczą i głosują na nie


@Doman_60: ale czego tu nie rozumieć? Korwin ma bardzo prosty program.

po prostu widzą partie lewicowe które się o nich troszczą i głosują na nie


@Doman_60: tak.
ale czego tu nie rozumieć? Korwin ma bardzo prosty program.


@Revmir: a twierdzisz że go rozumieją bo?
To że sam jesteś na tyle inteligentny by przejrzeć korwinizmy na wylot wcale nie znaczy że jak ktoś głosuje na lewicę to zrobił to bo przejrzał korwina. Co twierdziłeś
@Doman_60: wydaje mi się że koncepcja liberalnego państwa pełniącego role nocnego stróża jest zrozumiała nawet dla osób o nieco mniejszej od przeciętnej inteligencji. Zwłaszcza że on używa łatwego języka i chwytliwych haseł.
@waro: To ciekawe co piszesz, ale może spróbujesz mnie przekonać? Tylko proszę o odrobinę kultury ;)

1.Sanepit - Sam uważam, że sanepid to zbędna instytucja bo właściwie po co ona jest? Kontroluje, zamyka knajpy, wydaje książeczki i tak dalej... idąc tym tokiem rozumowanie dzięki sanepidowi powinniśmy mieć czyste piękne i wolne od chorób knajpy, ale jednak po wpisaniu w google ,,zatrułem się w restauracji" mam całą masę wyników i pytań ,,co
@rzep: Bankierzy zarabiali, bo mieli możliwość udzielić kredytu i od razu go odsprzedać instytucjom Freddie Mac i Fannie Mae, zgarniając przy tym prowizje. Na normalnych warunkach wolnorynkowych, bez tych idiotycznych programów kredytowych do czegoś takiego nie mogłoby dojść, bo nikomu nie opłaca się dawać niespłacalnych kredytów.
@LittleChad: No ciekawe w jaki sposób mikroekonomia obaliła twierdzenia korwina. Nie jestem jego zwolennikiem, ale równowaga rynkowa, to raczej potwierdzenie aniżeli kontrargumentacja, no chyba że wykładowca agitator. Polecam Ci teraz przeczytać „ekonomia w jednej lekcji” Henrego Hazzlita, bo jestem ciekawy jak odbiłbyś argumenty przedstawione w tej książce ( ͡º ͜ʖ͡º)
@voor:

no to #!$%@? pracować po 60h w tygodniu za mniejszą kasę jak ci związki zawodowe nie pasują


I dla tego wszystkie firmy ze związkami zawodowymi upadają?
Wytłumacz czemu w zawodach o najwyższych zarobkach nie ma związków zawodowych tylko w tych firmach co pracuja nieudacznicy?