Wpis z mikrobloga

@Mapril: Moja kuzynka ma bliźniaki. Mąż dużo pracował, więc miała je na swojej głowie, a też szybko wróciła do pracy. Mówiła, że pierwsze 2-3 lata miała wyciągnięte z życia. Natomiast te dzieci mają teraz 15 lat i teraz jest gorzej, niż jak były małe. Wcześniej była zmęczona fizycznie, teraz jest zmęczona psychicznie :) Powodzenia :D
@Mapril: DO 4-6 miesiącaca będziesz się cieszył, że dziecko tak długo śpi i idzie sobie zagospodarować ten czas, później będziesz tęsknił za tymi chwilami, gdy dziecko już nie potrzebuje tyle snu.
Trzyma się mocno ;)
@wojtas_mks: bardzo Ci dziękuję za rzetelą i szeczerą odpowiedź - widzę, że nie przedstawiasz samych "ochów i achów" jakie to rodzicielstwo jest wspaniałe cudowne i koniecznie musisz mieć więcej dzieci ... niestety zawsze się spotykam z ludźmi którzy tylko gloryfikuja a nie powiedzą jak jest w rzeczywistości (no może poza moim tatą).

Sam jestem zwolennikiem rodziny 2+1 ale oczywiście jak to w PL znajdą sie znawcy i osobniki "dobra rada" którzy
pierwsze trzy miesiące to lajt, bo maluch więcej śpi niż funkcjonuje. Później zacznie się jazda ;)


@cibronka: Hehehe. Uwielbiam te uogólnienia.

Nasz pierwszy bobas funkcjonował ~14 godzin, a spał ~10-11h... no może z wyjątkiem pierwszych kilku dni. Po pół roku-roku spał już 8-9h xD
@Mapril mój ma pół roku i w ani jednej nocy nie spał ciągiem dłużej niż 4 godziny. Z reguły co dwie karmienie i w między czasie około dwa razy smoczek w gębę. Ząbkuje od półtora miesiąca. Ma dwie dolne jedynki, teraz idą 3 i 4. To jest katastrofa.
@Mapril: jedyna rada jaką mogę dać - zawsze niech zasypia w ciemności. Nie zapalajcie przy zasypianiu światła. Musi mieć różnicę między noc/ciemność=sen, a jasność/dzień=imprezowanie z mleczkiem, smoczkiem i pieluszką. Powodzenia! I oczywiście gratulacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzie nie szanują tego, że ktoś może mieć inny pogląd na sytuację niż oni sami i później są takie przypadki jak Twój, że (jak sie domyślam) po pierwszym żona uparła się na drugie i nie ma zmiłuj - współczuję.


@maciek89wrc: Aż tak to nie. Ja sam chciałem mieć, jeśli już miałbym mieć dzieci, min. dwójkę. Z drugim jest już zdecydowanie łatwiej i to akurat. Kąpiel ogarniesz sam w 5 minut zamiast
@wojtas_mks rozumiem Cię. Córa ma teraz 4 lata i jest mega absorbująca, syn pół roku. Baby gadają tylko o samych cudownościach z dziećmi ale to nie jest tak do końca. Mi też brakuje czasu dla siebie. I ciszy chyba najbardziej. Trzymaj się ;)
Sam jestem zwolennikiem rodziny 2+1


@maciek89wrc: z perspektywy rodzica, to jest z pewnością najlepsze rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak wydaje mi się, że dziecko powinno mieć rodzeństwo. Ja sama ubolewam nad tym, że mam tylko brata. Przyjaciółka ma 3 siostry i 2 braci i mają taką zaczepistą rodzinkę, że tylko pozazdrościć. Jest już ciocią 6 berbeci, święta niesamowite, wyjazdy na wakacje bomba. Zawsze ma na kogo
@kulu: takie spanie na brzuchu to był zbyt wielki niepokój ( ͡° ʖ̯ ͡°) Boczek był ok, całe noce przespane (w godzinach 1-6) teraz już jako 3 miesięczne bobo śpi w różnych konfiguracjach ułożeniowych :D i nawet jeszcze dłużej bo nawet i do 9 XD