Wpis z mikrobloga

Jak ta moja jeszcze zona mnie srogo #!$%@?...
Co miesiąc dostaje zabezpieczanie aliementów. Za każdym razem jak córka ma jechać czy to na obóz czy to na wycieczkę to zawsze jest ta sam tekst "Obóz/wycieczka jest droga możne byś dołożył polowe?" Na moja odmowę potrafi napisać "Skoro nie chcesz dać pieniędzy na obóz to daj przynajmniej na kieszonkowe" W Sadzie pewnie będzie udowadniać jakim to ja jestem złym ojcem bo nie dokładam się do utrzymania córki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z jednej strony chcialbym dołożyć a z drugiej właśnie po to są te alimenty a mój budżet domowy ma swoje limity.
Gra mi na emocjach jak chce...
Musiałem się wygadać

#jatheksierozwodzi #zwiazki #feels #logikarozowychpaskow #rozwod
  • 388
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@jathek: ale wiesz, że alimenty nie idą tylko na wycieczki ale dziecko musi też jeść, pić i takie tam? Takie rzeczy jak obóz powinniście pokrywać po połowie
  • Odpowiedz
Bardzo odpowiedzialny tata z ciebie, alimenty i nic po nad to.


@Spartan-ka: Tutaj przez sarkazm pokazujesz, ze nie jestem odpowiedzialny tylko dlatego, ze nie place.

Dostaje kase i cos ekstra co ja sam kupuje corce


Tutaj napisalem, ze kase daje.

Czyli wg Twoje logiki juz jestem odpowiedzialny?
  • Odpowiedz
@magrusia: ja. Wiem do czego zmierzasz. Skoro tylko ja mieskzam to dlaczego ona powinna placic polowe kredytu.
Placic powinna bo ma taki obowiazek wzgledem banku. Kredyt jest na nas a skoro nie mamy rozdzielnosci majatkowej to kredyt i mieszkanie jest wspolne
  • Odpowiedz
@jathek: Napiszę Ci tylko jedno, pamiętaj, ze Twoja córka kiedyś dorośnie i tylko od Ciebie zależy jakie będziesz miał z nią relacje, pieniądze to nie wszystko. Życzę powodzenia.
  • Odpowiedz
@jathek: i drugie z ciekawości.
Wyliczyliście z żona, ze na córkę wydaje się miesięcznie powiedzmy 1000zl. Wiec płacisz polowe z tego w alimentach.
Ale jeśli się trafi coś ekstra w życiu dziecka (np obóz) to chyba tez powinno być po połowie?
  • Odpowiedz
@magrusia: ja. Wiem do czego zmierzasz. Skoro tylko ja mieskzam to dlaczego ona powinna placic polowe kredytu.

Placic powinna bo ma taki obowiazek wzgledem banku. Kredyt jest na nas a skoro nie mamy rozdzielnosci majatkowej to kredyt i mieszkanie jest wspolne

@jathek: no ale to absurdalne żeby za nie płaciła. Mimo ze jest wspólne. Btw nie macie rozwodu?
  • Odpowiedz
@jathek:

Mamy z zona wspolny kredyt hipoteczny. Kredyt ten jest splacany tylko przeze mnie a nie sa to male kwoty. Kiedys przy ostrej spinie odnosnie finansow i dokladania do wydatkow powiedzialem wprost aby splacala polowe kwoty kredyty to wtedy ja bede mogl dawac wiecej cos "ekstra". Jedynie co uslyszalem, ze to, ze nie zamierza placic zadnych kredytow i to nie jej sprawa.


Nie lepiej tak od razu? Teraz to wszystko wygląda
  • Odpowiedz
@gansevudei: @Spartan-ka: alimenty to swiadczenie na dziecko. rodzice powinni dzielic sie po polowie na koszty dziecka czyli ubranie, wyzywienie, zdrowie ale rowniez kultura i rozrywki. to nie jest tak ze ojciec lozy kase a matka wychowuje. Zreszta @Spartan-ka ciagle powtarzasz ze op powinien brac udzial w wychowaniu a nie lozyc kase i nara. Powiedz mi, w ktorym momencie napisal ze nie bierze udzialu? bo insynuacje to wiesz gdzie mozesz sobie
  • Odpowiedz