Wpis z mikrobloga

Koniec z propagandą nauczycieli!

Nauczyciele #!$%@?ą paskami, albo postują wszędzie wynagrodzenie zasadnicze, zapominając o stażowym, 13 pensji i innych dodatkach. Od kilku lat słyszymy, że średnie podawane przez MEN są "wirtualne" (a są to średnie, które musza uzyskać wynagrodzenia nauczycieli na określonym stopniu awansu w każdej gminie i są one nawet zaniżone, bo wiele miast/gmin płaci więcej + dodatek wiejski 10% nie jest liczony do średniej). Nauczyciele i ZNP przekonują, że to funkcyjni oraz odprawy i nagrody jubileuszowe zawyżają średnią. Nauczyciele starają się nam wmówić, że nauczyciel mianowany robi za 2300, a dyplomowany po 15 latach za 2500- 2700 netto, kiedy PITy radnych nauczycieli wskazują, że nauczyciele osiągają średnie MEN, bo osiągać muszą (dla dyplomowanych 5300 brutto za 2018, 5600 od stycznia 2019, i 6137 brutto od września 2019). No, ale wtedy jęk, ze to tylko radni, oni zawyżają średnią, a normalny nauczyciel dyplomowany po 15 latach pracy nie zarobi 3 tysięcy. Kilku nauczycieli i mężów nauczycielek wstawiło PITy na wykop (stażysta, kontraktowy, 3 mianowanych, 0 dyplomowanych) i za każdym razem PIT potwierdzał średnie MEN. Jeden koleś wstawił PIT mający potwierdzać niskie zarobi, dopiero po dopytaniu dodał, że to PIT żony stażystki pracującej pierwszy rok. I się okazało, że żona na tym stażu nie zarabia 1700 jak twierdzą nauczyciele, a 2500 netto. Ale koleś nadal twierdził, że żona robi za 1800, bo reszta to dodatki (13 pensja, dodatki świąteczne, wakacyjny).

Dlatego mówię sprawdzam. Drodzy nauczyciele, dzisiaj przygotuję wzór dokumentu o udostępnienie informacji publicznej z wysokością wynagrodzenia rocznego nauczycieli w poszczególnych szkołach danej gminy. Wstawię go na wykop i każdy będzie mógł wysłać do swojej gminy/urzędu miasta taki wniosek.

Wniosek będzie o informację na zasadzie: nauczyciel1 (bez imienia i nazwiska) - stopień awansu, wymiar zatrudnienia, staż, całkowite roczne wynagrodzenie (ze wszystkimi dodatkami), 13 pensja, pozostałe dodatki (wakacyjny, odprawy, nagrody). Przekonamy się, czy w danej szkole nauczyciele mówią prawdę, że nikt 3k nie zarabia. Każdy rodzic, uczeń a przede wszystkim podatnik, będzie mógł się przekonać ile zarabiają nauczyciele w danej szkole.

Skoro ten rząd nie ma jaj, żeby upublicznić zarobki w budżetówce, to zrobię to ja, mam nadzieję z waszą pomocą. Może po tym, ktoś pójdzie po rozum do głowy i 13 pensję oraz inne dodatki włączy do pensji zasadniczej, żebyśmy nie byli ciągle terroryzowani paskami. Pomożecie?
#matura #strajknauczycieli #nauczyciele #licbaza #neuropa #4konserwy #wykopefekt
  • 80
Wołaj napisze do powiatu bo mnie #!$%@? z mojego własnego liceum że oni źle zarabiają i rocznika nie dopuszcza do matury bo honor i godność nauczyciela.
Pamiętam jak do mnie dzwonili po nocy żebym im zrobił jakieś gówno w Excelu, żebym im zedytowal dane w librusie (ta miałem dostęp) żebym przypisac plany zajęć. Mi jako uczniowi bo oni czasu nie mieli bo fajrant po 15 i Elo w dupie mam resztę. Tak
@johnyKMSA: twoja średnia to 4011 brutto. Średnia dla mianowanych od kwietnia 2018 to 4176. Do kwietnia 2018 wynosiła 3962 zł. Czyli (3x3962 + 9x4176)/12=4122 brutto. Czyli twoja średnia jest zaledwie 110 brutto niższa od "wirtualnej" średniej dla mianowanych.

Średnie dla nauczycieli obowiązujące od kwietnia 2018:

dla nauczyciela stażysty – 2 900,20 zł,

dla nauczyciela kontraktowego – 3 219,22 zł,

dla nauczyciela mianowanego – 4 176,29 zł,

dla nauczyciela dyplomowanego –
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@nowy_ja: czyli co? Jest git? 2800 na rękę, 650 EUR? Po kilkunastu latach pracy, wycinaniu guzow na strunach glosowych? Nauczaniu indywidualnym, gdzie na nigdy nie wiesz na co trafisz? Faktycznie zarobki z PITa sa wyzsze o parę stówek miesięcznie niz w mediach sie podaje. Ale nie masz problemu z danymi podawanymi przez media i kuców z wykopu o zarobkach rzędu 6-8 tys brutto? O innych bzdetach z postów powyżej nie wspomnę
@johnyKMSA: ale wiesz, że za rok czy dwa będziesz dyplomowanym, a twoja średnia wzrośnie do 6100 brutto? Piszesz tak jakbyś obecną kasę miał wiecznie zarabiać.

Wiesz, że średnia dla mianowanych wzrasta od września do 4 803 zł brutto a to daje 3 413,50 netto? Wiesz, że według nowych przepisów już po roku możesz się starać o awans na dyplomowanego? Czy dalej powtarzasz propagandę, że nic wam rząd nie zaoferował?

Skrócenie stażu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowy_ja: ponadto wiesz, ze w tych statystykach są nadgodziny? Po operacji i roczym urlopie żona przez dwa lata dostawala gołą pensję. Pitow pod reką nie mam ale na konto wpływalo z uwzględnieniem spłaty pożyczki około 1700+400 czyli zarobki 2100. Trzynastki nie miała.
@kolnay1:

dodatki

których prawie nikt nie widział poza znajomymi królika

@nowy_ja: czekam aż zdobędziesz w końcu te dane

Znaczy co, dodatki w oświacie (i budżetówce jako takiej) to rzadkość? To sugerujesz? Tylko dla znajomych królika...?

Również z niecierpliwością czekam na dane OPa i to jak będziesz musiał odszczekać to propagandowe papu dla niezbyt lotnych mas.
@johnyKMSA: Uważasz, że podwyżka w ciągu roku o 15% to mało, gdzie pensje w gospodarce wzrosły o 6%?

Średnie od września:

nauczyciela stażysty – 3 335 zł

nauczyciela kontraktowego - 3 702 zł

nauczyciela mianowanego – 4 803 zł

nauczyciela dyplomowanego – 6 137 zł.

ponadto wiesz, ze w tych statystykach są nadgodziny?


@johnyKMSA: wiesz, że chorobowe zawiera wszystkie składniki pensji z ostatnich 12 miesięcy, czyli też nadgodziny? Wiesz, że