Wpis z mikrobloga

Koniec z propagandą nauczycieli!

Nauczyciele #!$%@?ą paskami, albo postują wszędzie wynagrodzenie zasadnicze, zapominając o stażowym, 13 pensji i innych dodatkach. Od kilku lat słyszymy, że średnie podawane przez MEN są "wirtualne" (a są to średnie, które musza uzyskać wynagrodzenia nauczycieli na określonym stopniu awansu w każdej gminie i są one nawet zaniżone, bo wiele miast/gmin płaci więcej + dodatek wiejski 10% nie jest liczony do średniej). Nauczyciele i ZNP przekonują, że to funkcyjni oraz odprawy i nagrody jubileuszowe zawyżają średnią. Nauczyciele starają się nam wmówić, że nauczyciel mianowany robi za 2300, a dyplomowany po 15 latach za 2500- 2700 netto, kiedy PITy radnych nauczycieli wskazują, że nauczyciele osiągają średnie MEN, bo osiągać muszą (dla dyplomowanych 5300 brutto za 2018, 5600 od stycznia 2019, i 6137 brutto od września 2019). No, ale wtedy jęk, ze to tylko radni, oni zawyżają średnią, a normalny nauczyciel dyplomowany po 15 latach pracy nie zarobi 3 tysięcy. Kilku nauczycieli i mężów nauczycielek wstawiło PITy na wykop (stażysta, kontraktowy, 3 mianowanych, 0 dyplomowanych) i za każdym razem PIT potwierdzał średnie MEN. Jeden koleś wstawił PIT mający potwierdzać niskie zarobi, dopiero po dopytaniu dodał, że to PIT żony stażystki pracującej pierwszy rok. I się okazało, że żona na tym stażu nie zarabia 1700 jak twierdzą nauczyciele, a 2500 netto. Ale koleś nadal twierdził, że żona robi za 1800, bo reszta to dodatki (13 pensja, dodatki świąteczne, wakacyjny).

Dlatego mówię sprawdzam. Drodzy nauczyciele, dzisiaj przygotuję wzór dokumentu o udostępnienie informacji publicznej z wysokością wynagrodzenia rocznego nauczycieli w poszczególnych szkołach danej gminy. Wstawię go na wykop i każdy będzie mógł wysłać do swojej gminy/urzędu miasta taki wniosek.

Wniosek będzie o informację na zasadzie: nauczyciel1 (bez imienia i nazwiska) - stopień awansu, wymiar zatrudnienia, staż, całkowite roczne wynagrodzenie (ze wszystkimi dodatkami), 13 pensja, pozostałe dodatki (wakacyjny, odprawy, nagrody). Przekonamy się, czy w danej szkole nauczyciele mówią prawdę, że nikt 3k nie zarabia. Każdy rodzic, uczeń a przede wszystkim podatnik, będzie mógł się przekonać ile zarabiają nauczyciele w danej szkole.

Skoro ten rząd nie ma jaj, żeby upublicznić zarobki w budżetówce, to zrobię to ja, mam nadzieję z waszą pomocą. Może po tym, ktoś pójdzie po rozum do głowy i 13 pensję oraz inne dodatki włączy do pensji zasadniczej, żebyśmy nie byli ciągle terroryzowani paskami. Pomożecie?
#matura #strajknauczycieli #nauczyciele #licbaza #neuropa #4konserwy #wykopefekt
  • 80
  • Odpowiedz
Jezu jaka nagonka jednych na drogich, normalnie jak za komuny trzeba podzielic aby rządzić. Rząd rozgrywa to jak w starych podręcznikach partyjnych a wy sie dajecie wciągnąć w to, az zal patrzec a tacy młodzi, światowi z wykopu a jak pacynki na sznurkach
  • Odpowiedz
@Dutch: to ty zacząłeś chyba imputować propagandę w tym wątku, mnie to po prostu bawi że robisz to akurat ty. Zresztą szkoda że tam wygodnie przestałeś odpisywac, a tutaj jakoś srogo wojujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@johnyKMSA: kolejny nauczyciel męczennik, nie podoba się to zmień pracę, powodzenia na etacie (40h w tygodniu, 26 dni urlopu, rozliczanie z pracy) u "złodzieja-prywaciarza" ;)

Argument "robisz za moje" jest tak głupi i prostacki, że trochę wstyd się nim posługiwać.


Argument jest trafny, pieniądze wypłaca ci państwo, więc idzie to też z mojej i jego kieszeni. Twój argument o "drogach utrzymywanych przeze mnie, służby zdrowia finansowanej przeze mnie ..." jest śmieszny,
  • Odpowiedz
Już mi się nie chce odpowiadać na powyższe pytania. Możecie poszukać informacji, raportów, itd. Możecie dorabiać ideologię.
Tak, jest racja w zaniżonych zarobach podawanych w różnych mediach. Nie są one aż tak zaniżone, ale fakt pozostaje faktem. Tylko że strajk nie był tylko w temacie pieniędzy! Poczytajcie postulaty strajkowe, o tym co boli nauczycieli i jak się w dzisiejszych czasach pracuje w szkole. #!$%@? o kasę widzę akurat z drugiej strony i
  • Odpowiedz
@johnyKMSA:

Możecie poszukać informacji, raportów, itd.


A ten znowu swoje, informacje i raporty z nierozliczanych godzin?

Tylko że strajk nie był tylko w temacie pieniędzy!


Dlatego odrzucane były wszystkie propozycje rządu i dlatego wszyscy nauczyciele krzyczą tylko o podwyżkach? ;) Tak naprawdę w dupie macie te wszystkie postulaty, które nie dotyczą pieniędzy. Są, bo są, żeby ładnie wyglądały. Ten strajk nie ma na celu reformy oświaty. Niedopuszczenie dzieciaków do egzaminów robi
  • Odpowiedz
@nowy_ja: Nie przetłumaczysz. Do tych cymbałów nie dociera, że sama 13 pensja (pomijając inne dodatki i przywileje) to zarobki o prawie 8% wyższe (uśredniając rocznie) niż to co ktoś ma na wypłacie bez dodatków..
  • Odpowiedz
@nowy_ja i bardzo dobrze, też mam tego strajku dość, tym bardziej że część z nich, od ścisłych przedmiotów może i zresztą dorabia sobie #!$%@? krocie na pieprzonych korepetycjach! Ale tego już nie mówią tylko piszczą jak mysz kościelna że bieda, co za #!$%@?.
  • Odpowiedz
@nowy_ja: Ok Ok ale już to znajomym pisałem. Nie wierzysz ile zarabiają nauczyciele? Przegladnij oświadczenia majątkowe radnych - tam jest wielu nauczycieli. U mnie No taki profesor oświaty rocznie w szkole średniej ma uwaga niespełna 60k brutto. Chłop lvl 66 ;)
  • Odpowiedz
@Matth: ja to wiem stary. Sam wrzucałem tu na wykop te oświadczenia. No, ale nauczyciele twierdzili, że albo to radni i oni mają większe dodatki, albo ... mówili, że każdy mógł sobie wpisać tam co chciał xD Ci idioci twierdzą, że radny celowo wpisały wyższe zarobki do swojego oświadczenia.
  • Odpowiedz
@nowy_ja: Aha ( ͡ ͜ʖ ͡) z amebami się nie dyskutuje w takim razie i jakiekolwiek tłumaczenia nie maja sensu. To tak samo jak wyznawcom ubera nie uświadomisz ze póki co jezdzi to nielegalnie i jest nieuczciwa konkurencja do taksiarzy XD
  • Odpowiedz