Wpis z mikrobloga

Koniec z propagandą nauczycieli!

Nauczyciele #!$%@?ą paskami, albo postują wszędzie wynagrodzenie zasadnicze, zapominając o stażowym, 13 pensji i innych dodatkach. Od kilku lat słyszymy, że średnie podawane przez MEN są "wirtualne" (a są to średnie, które musza uzyskać wynagrodzenia nauczycieli na określonym stopniu awansu w każdej gminie i są one nawet zaniżone, bo wiele miast/gmin płaci więcej + dodatek wiejski 10% nie jest liczony do średniej). Nauczyciele i ZNP przekonują, że to funkcyjni oraz odprawy i nagrody jubileuszowe zawyżają średnią. Nauczyciele starają się nam wmówić, że nauczyciel mianowany robi za 2300, a dyplomowany po 15 latach za 2500- 2700 netto, kiedy PITy radnych nauczycieli wskazują, że nauczyciele osiągają średnie MEN, bo osiągać muszą (dla dyplomowanych 5300 brutto za 2018, 5600 od stycznia 2019, i 6137 brutto od września 2019). No, ale wtedy jęk, ze to tylko radni, oni zawyżają średnią, a normalny nauczyciel dyplomowany po 15 latach pracy nie zarobi 3 tysięcy. Kilku nauczycieli i mężów nauczycielek wstawiło PITy na wykop (stażysta, kontraktowy, 3 mianowanych, 0 dyplomowanych) i za każdym razem PIT potwierdzał średnie MEN. Jeden koleś wstawił PIT mający potwierdzać niskie zarobi, dopiero po dopytaniu dodał, że to PIT żony stażystki pracującej pierwszy rok. I się okazało, że żona na tym stażu nie zarabia 1700 jak twierdzą nauczyciele, a 2500 netto. Ale koleś nadal twierdził, że żona robi za 1800, bo reszta to dodatki (13 pensja, dodatki świąteczne, wakacyjny).

Dlatego mówię sprawdzam. Drodzy nauczyciele, dzisiaj przygotuję wzór dokumentu o udostępnienie informacji publicznej z wysokością wynagrodzenia rocznego nauczycieli w poszczególnych szkołach danej gminy. Wstawię go na wykop i każdy będzie mógł wysłać do swojej gminy/urzędu miasta taki wniosek.

Wniosek będzie o informację na zasadzie: nauczyciel1 (bez imienia i nazwiska) - stopień awansu, wymiar zatrudnienia, staż, całkowite roczne wynagrodzenie (ze wszystkimi dodatkami), 13 pensja, pozostałe dodatki (wakacyjny, odprawy, nagrody). Przekonamy się, czy w danej szkole nauczyciele mówią prawdę, że nikt 3k nie zarabia. Każdy rodzic, uczeń a przede wszystkim podatnik, będzie mógł się przekonać ile zarabiają nauczyciele w danej szkole.

Skoro ten rząd nie ma jaj, żeby upublicznić zarobki w budżetówce, to zrobię to ja, mam nadzieję z waszą pomocą. Może po tym, ktoś pójdzie po rozum do głowy i 13 pensję oraz inne dodatki włączy do pensji zasadniczej, żebyśmy nie byli ciągle terroryzowani paskami. Pomożecie?
#matura #strajknauczycieli #nauczyciele #licbaza #neuropa #4konserwy #wykopefekt
  • 80
  • Odpowiedz
to, że zobaczyłeś nawet i 100 pitów jeszcze nie dowodzi, że wszyscy nauczyciele, albo chociaż większość ma tak dobrze


@Filareta: dlatego poproszę o wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczymy te "wirtualne" średnie
  • Odpowiedz
Skrócenie stażu nauczyciela stażysty do 9 miesięcy

2. Skrócenie dla nauczycieli kontraktowych obowiązkowego okresu przepracowania przed rozpoczęciem stażu na kolejny stopień awansu - do 2 lat, a dla nauczycieli mianowanych - do 1 roku


@nowy_ja: 9 miesięcy to powrót do tego co było, wcześniej wydłużono ten okres.
Tu się mogę mylić ale same okresy stażowe zostały jakiś czas temu wydłużone.
  • Odpowiedz
@nowy_ja: tak, dokładnie powinny być odrobinę wyższe także przemnożyć razy 12,5 (bo trzynastka nie ma chyba wszystkich dodatków) i wyjdzie że nauczyciel z ok. 10 letnim stażem zarabia właśnie 65-75 tysięcy złotych brutto. Do tego jeszcze roczny urlop raz na 7 lat liczony normalnie do stażu pracy.
  • Odpowiedz
@Dutch: o, to ten co nie rozumiał istoty czasu przyszłego i wskazywał na sprzeczność tam gdzie jej nie było, a jak zwróciłem na to uwagę to zniknął? To duży tupet mówić w tym momencie o propagandzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czyli co? Jest git? 2800 na rękę, 650 EUR? Po kilkunastu latach pracy, wycinaniu guzow na strunach glosowych? Nauczaniu indywidualnym, gdzie na nigdy nie wiesz na co trafisz?


@johnyKMSA: Za nauczanie indywidualne też jest dodatek, więc o co chodzi? Typowa nauczycielska "empatia", czyli wielki problem, bo trzeba przyjść na indywidualne lekcje do chorego dziecka. Masz jasne widełki płacowe dla nauczycieli i widzisz chyba, że manipulują na swoją korzyść. A to, że
  • Odpowiedz
@johnyKMSA: A czy rok wolnego co 7 lat to prawda? I powiedz ile zajmuje Ci przygotowanie się do lekcji? Sprawdzenie sprawdzianów itp? Ile mniej więcej godzin w tygodniu pracujesz poza szkołą i czy wiesz ile to robią nauczyciele z twojego otoczenia?
  • Odpowiedz
@kolnay1:

o, to ten co nie rozumiał istoty czasu przyszłego i wskazywał na sprzeczność tam gdzie jej nie było, a jak zwróciłem na to uwagę to zniknął?

Nawet nie będę próbował dekodować tego pretensjonalnego bełkotu.

To duży tupet mówić w tym momencie o propagandzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie, to duży tupet stawać po stronie bezczelnych, ostentacyjnych łgarzy. I móc sobie nadal spojrzeć w oczy przy porannym
  • Odpowiedz
@nowy_ja:

Uważasz, że podwyżka w ciągu roku o 15% to mało, gdzie pensje w gospodarce wzrosły o 6%?

I te 15% co roku? Cieszę się.

Wiesz, że sektor prywatny, który was utrzymuje<

A ty jeździsz po drogach utrzymywanych przeze mnie, korzystasz ze służby zdrowia finansowanej przeze mnie, korzystałeś lub korzystasz z systemu edukacji finansowanego przeze mnie, jesteś ochraniany przez służby mundurowe finansowane przeze mnie, jesteś potencjalnie klientem sądów finansowanych przez mnie,
  • Odpowiedz
  • 2
Ale przysrałeś się o tę 13tke :) np. w przypadku mojej dziewczyny, która zarabia niecałe 1900 netto (już po ostatniej podwyżce i dodatkach) dodając 13 pensję daje to nieco ponad 2k ostatecznej wypłaty. Faktycznie ta stówa robi różnicę xD
Ps: jest nauczycielem kontraktowym, leci jej 4 rok, UoP
  • Odpowiedz
@Shanny: @Zdunn: > @johnyKMSA: A czy rok wolnego co 7 lat to prawda? I powiedz ile zajmuje Ci przygotowanie się do lekcji? Sprawdzenie sprawdzianów itp? Ile mniej więcej godzin w tygodniu pracujesz poza szkołą i czy wiesz ile to robią nauczyciele z twojego otoczenia?

@Zdunn: Tak prawda, rok walki o ratowanie strun głosowych to też prawda. Goła pensja przez dwa lata poźniej to też prawda
  • Odpowiedz
@kolnay1:

Spójrz na wpisy jakie dodajesz i zastanów się czy to ty powinieneś narzekać na propagandę.

Znaczy co mi teraz imputujesz metodą na jarkacza? Jestem członkiem armii Szefernakera? Czy co? Konto mam od lat siedmiu, tak naprawdę o wiele dłużej (pozdrawiam kumatych i moderację #pdk), poglądy mam wolnościowe, staram się zawsze podchodzić do problemów naszego świata w sposób racjonalny, ważąc racje wszystkich stron. Może to Ty powinieneś głębiej prześledzić
  • Odpowiedz
@Shanny:

Za nauczanie indywidualne też jest dodatek, więc o co chodzi? Typowa nauczycielska "empatia", czyli wielki problem, bo trzeba przyjść na indywidualne lekcje do chorego dziecka. Masz jasne widełki płacowe dla nauczycieli i widzisz chyba, że manipulują na swoją korzyść. A to, że jakiś nauczyciel kontraktowy na początku zarabia 2800 na rękę, to mam go żałować czy jak? Wiesz, ilu ludzi zapieprza jak woły albo bierze na siebie realną odpowiedzialność (np.
  • Odpowiedz