Wpis z mikrobloga

Dziadka który nie kontaktuje też można zaciukać, bo nie jest świadomy tego co się wokół niego dzieje? xD Ładna moralność.


@Neapolitano: Ładne porównanie xD Dziadek ma funkcjonujący mózg lecz chory, a płód co najwyżej jego zaczątki. Człowiek to tak naprawdę mózg, całe Twoje "ja" siedzi w tej kilogramowej kulce. Tak samo właśnie odpina się ludzi ze śmiercią mózgu - widzisz normalnego człowieka który śpi, a tak na prawdę nikogo tam nie
@wannabeFullStackDev: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możliwe. Wszyscy w rodzinie to karzełki, włącznie ze mną a on ma 1,85m XD

A poważnie to farta miał skubany, bo genetyk mówi że prawdopodobieństwo trafienia na gen tej choroby w mojej rodzinie to 50-75%
@2zlote: ej kurde, ja widziałem jakieś gify z tymi dziewczynkami i zawsze myślałem, że to są przeróbki, grafiki jakieś. Wyglądały realistycznie, ale były tak mega dziwne, że nie docierało do mnie, że to mogą być żywe istotki...
@2zlote: Sam mam brata na wóżku (MPD) i wiem jak mu ciężko, mimo że żyje dobrze, pracuje i sobie bardzo dobrze radzi. Wiem jak było ciężko mu w szkole, jak ciężko znaleźć znajomych. Na głupie piwo wyjść to masakra, bo wszędzie krawężniki, schody. Takie z pozoru proste i łatwe rzeczy są kosmiczną przeszkodą. Teraz sobie wyobraźcie być świadomym (lub nie do końca) dzieciakiem, takim jak ze zdjęcia. Jesteś więźniem swojego ciała
@2zlote: Dobry, sprawiedliwy Bóg stworzył choroby genetyczne aby karać grzesznych ludzi niedoskonałym potomstwem. Z boskimi wyrokami nie ma co dyskutować, boski plan to boski plan, zresztą te dziewczynki mają wolną wolę to mogłyby raz, dwa u bozi albo jezusa wymodlić ozdrowienie, ale nie, wolę iść w zaparte i się męczyć niż poprosić o pomoc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mlody_szybki: Nie zauważyłem twojego komcia, a nie sądzisz, że zanim się stwierdzi, że ktoś nigdy nie będzie szczęśliwy i dlatego powinno się kazać go zabić to powinno się to udowodnić? Ja znalazłem tylko badania z Pakistanu xd i w skrócie wychodziło, że 60% jest zadowolonych z życia 40% nie (ludzi z mikrocefalią). Wszystkie tego typu badania pokazują, że uwaga: to zależy i stwierdzenie, że ktoś z daną chorobą nigdy nie będzie
@8848npm: absolutne bez sensu porównanie, ludzie starzy prawdopodobnie przeżyli już szczęśliwe życie w którym mieli szanse normalnie funkcjonować, q tego te dziewczynki (a właściwie dziewczynka, bo jedna z nich już nie żyje) nigdy nie doświadczy