Wpis z mikrobloga

Scenariusz filmów netflixa o wege/keto/hejcące cukier/innych sektach

- Weźmy przeciętniaków z X sportu stosujących daną dietę
- Wykreujmy ich na sportowców elite, którymi nie są i wmawiajmy, że mistrzostwo Nowego Yorku w kategorii +50 lat dla osób z karnetem siłowni Jimmy to mistrzostwo świata
- Olejny fakt, że całe życie stosowali inną dietę i na niej osiągali swój peak lub coś pomiędzy przerzuceniem się na inny model
- Olejmy fakt, że połowa była łapana na SAA
- Znajdźmy najbardziej absurdalne badania w stylu wege poprawia erekcję, gdzie porównują X system dietetyczny vs śmieciowe żarcie (przecież wynik jest oczywisty)
- Znajdźmy najwięcej absurdalnych badań i teorii (nie faktów) podważających inne systemy
- Poczekajmy pół roku nakręćmy inny film o diecie, na którą aktualnie jest hype

Ogólnie każdy film o żywieniu to jakiś totalny bełkot, który można zatrzymywać co 20-30 sekund, aby prostować tam powiedziane głupoty. Grrrr naprawdę mnie to triggeruje, bo później jest wysyp pytań/teorii wysnutych na podstawie 1 h nierzetelnego filmu, a jedynym argumentem jest "noooo na netflixie powiedzieli i zobacz ten X to mistrz w biegach jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout #zdrowie #dieta #wegetarianizm #keto
  • 21
@Kasahara: Jest na netflix dość ciekawy dokument właśnie o keto pt. "Magic pill". Czy też do tego pasuje? Jakie na szybko głupoty w nim znajdujesz? Nie jestem dietetykiem, ale część argumentów podatych w nim na logikę wydaje się całkiem sensowna.

No i czy ogólnie jesteś przeciwko temu modelu żywieniowemu?
@mr_arrchi: jestem przeciwko ideologii, a za faktami/badaniami. Nie jestem ani przeciwnikiem, ani zwolennikiem żadnego systemu dietetycznego. Nie ma magicznego tricku leczącego raka, dającego magiczną mityczną czystość umysłu, hackującą organizm, zapobiegającego tyciu, chorobom czy "najlepszego systemu żywieniowego". I dla mnie to wręcz żałosne jak media a nawet osoby będące autorytetami żywieniowymi próbują sprzedać swój bullshit oparty na cherry pickingu. Black pill oglądałem 2 lata temu, niestety nie mam takiej pamięci, aby teraz
@eiaculatiopraecox: nie rozumiem. Ja nie mam problemu z keto ani z czymkolwiek, każdy model ma swoje zastosowanie czy odbiorcę. Sam rozpisuję też diety keto/low carb/optymalne - wiec chyba tekst z złym kierunku lub niezrozumienie tego co chce przekazać - chodzi tylko o robienie religii, ideologii kosztem logiki i nauki. Ja nie mówie, ze na świecie istnieje tylko dieta high carb i każda inna jest dla zwierząt/podludzi jak to ma zwyczaju wiele
@Kasahara: oglądałem na netflixie 2 dokumento o żywieniu i zdrowiu, w jednym mówili że najwiekszym wrogiem czowieka jest cukier i recepta to jedzenie duzej ilości białka czyli cudowna dieta keto w drugim filmie dokumentalnym mówili że mięso jest złe i cukier i pszenica zdrowa, od tego momentu nie ogladam netflixa:)
@Kasahara: czepiam się po prostu użyciu słowa "teoria" jako przeciwieństwo słowa "fakty".
A o tym co piszesz to masz w 100% rację. Wiele razy widziałem nie tylko na wykopie teksty, że lekarze to #!$%@? wiedzą, że medycyna idzie do przodu a ludzie nadal umierają, że coraz więcej raka itd.
A jak rozmawia się z jakimś onkologiem czy innym specjalistą to mówią oni to samo: nie pal, nie pij alkoholu, uprawiaj sport,
@MalyBiolog: taki obraz tego wszystkiego ¯\_(ツ)_/¯. W case studies najlepsza jest sytuacja, w której mamy osobę, która źle się prowadziła od A do Z. Nagle zmienia o 180 stopni wszystko i np. uderza w keto i mówi "oooo ja teraz mam moc Super Sajana i czysty umysł niczym łza bez porównania" no tylko równie dobrze można mieć to wszystko i na wege i na high carbie i na czymkolwiek sensownym (
@Kasahara: powiedziałbym, że łączy się to z niezrozumieniem nauki/badań naukowych przez wiele osób.

Case study jest po to by opisać jakiś przypadek. Może to przypadek choroby, może to przypadek jakiejś operacji lub interwencji wymyślonej przez lekarza itd. Na podstawie case study można projektować badania, gdzie najpierw bada się czy dany efekt zachodzi na dużej grupie osób, czy to tylko efekt przypadku (albo stosowania leków, o których badany zapomniał powiedzieć). Jeśli coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blogers: @Kasahara: wy tu mówicie o Netflixie, a ja mam coś bliższego większości z nas - w książce Lidla polecali picie mleka dorosłym, bo tak xD. Ogólnie cała książka o "zdrowym odżywianiu" to jakieś jedno wielkie gówno, jeszcze ze starą piramidą żywieniową xD