Wpis z mikrobloga

#mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital #pociagdozyskow #oszczedzanie #kuetzal #sociallending

Seria wpisów o platformie Kuetzal
Link do serii wpisów o platformie KUETZAL
Seria wpisów o platformie Mintos
Link do serii wpisów o platformie MINTOS
Seria wpisów o platformie Envestio
Link do serii wpisów o platformie ENVESTIO

Poprzednie wpisy o platformie MINTOS
Wpis #0 Rejestracja - Jak dodatkowo na niej zarobić i sprawnie przeprowadzić weryfikację
Wpis #1 Okres Karencji
Wpis #2 Odsetki za zwłokę
Wpis #3 Wpływy z kar
Wpis #4 Ranking Mintos
Wpis #5 Gwarancja wykupu
Wpis #6 Gwarancja Grupy
Wpis #7 Struktura Inwestycji
Wpis #8 RRSO
Wpis #9 Rynek Wtórny
Wpis # 10 Wskaźnik LTV

Wpis # 11 Mintos Podatki
W życiu każdego inwestora przychodzi taki czas, gdy zyskami ze swoich inwestycji musi on podzielić się z urzędem skarbowym. Jak to powiedział Benjamin Franklin W życiu pewne są tylko dwie rzeczy : śmierć i podatki
Opiszę tutaj rozliczenie podatku dla osoby fizycznej gdyż jest to większość osób inwestujących na mintosie, oraz mam w tym większe doświadczenie niż w rozliczeniach osób prowadzących działalność gospodarczą.

W jaki sposób powinniśmy wypełnić zeznanie podatkowe jako osoba fizyczna ?
Zacznijmy od tego, że w przypadku osób fizycznych mamy różne PIT'y w których ten dochód będziemy mogli rozliczyć. Będzie to zależne od tego w którym formularzu standardowo dokonujemy rozliczenia rocznego. Rozliczenie tego dochodu będzie możliwe w jednym z czterech formularzy.

~ PIT 36 --> w części M --> "Kapitały pieniężne"
~ PIT 36L --> w części K --> "Kapitały pieniężne"
~ PIT 38 --> w części E --> "Kapitały pieniężne"
~ PIT 39 --> w części E --> "Kapitały pieniężne"

Do wyżej podanego pola musimy wpisać kwotę zryczałtowanego/ustalonego z góry podatku dochodowego który będzie iloczynem uzyskanego przychodu i podatku w wysokości 19%. Innymi słowy ze strony mintos dostaniemy dokument zawierający zestawienie naszego przychodu za obecny rok. Kwotę która określa nasz przychód ( odsetki ) musimy pomnożyć przez 19% i otrzymamy przez to podatek który musimy od tej kwoty zapłacić.

**Dochód z mintos * 0.19 = podatek do wpisania w wyżej wymienioną rubrykę.

Powyższy post jest tylko wskazówką co do rozliczenia podatkowego z dochodu na platformie mintos. Przed wypełnieniem zeznania podatkowego powinniśmy dodatkowo sami uzyskać informacje o sposobie jego wypełnienia. Powyższy wpis opieram na własnym doświadczeniu w tej kwesti. Nie traktujcie tego jako porady prawnej.

Dlaczego inwestuję w pożyczki P2P?**


Link do wpisu w którym opisuję jak otrzymać bonus pieniężny za rejestrację na platformie mintos. Pozwoli on na zwiększenie całości zysków na platformie. Dlaczego warto zarejestrować się w ten sposób ? Rejestracja z polecenia to nie tylko zyski pieniężne ale też moje wsparcie w całym okresie inwestycji. Jak wielu z was wie, od kilku miesięcy publikuję na wykopie serię wpisów o platformach inwestycyjnych P2P w których opisuję zasadę działania tych stron oraz uczę inwestorów na co powinni zwracać uwagę na początku przygody z tymi inwestycjami. Dodatkowo wszystkie osoby rejestrujące się z moim kodem bonusowym otrzymują bezpłatne zestawienie firm obecnych na mintosie, które bardzo pomaga przy wyborze firmy do inwestycji. Ponadto każda z tych osób może oczekiwać pełnego wsparcia w wyborze firm w które chcą zainwestować oraz może kontaktować się bezpośrednio ze mną w sprawie darmowych konsultacji. Mam też doradcę prawnego i finansowego którym mogę zadać nurtujące was pytania. Osoby nie mające konta na wykopie mogą skontaktować się ze mną pisząc maila na adres inwestycjep2p@interia.pl
pszymczyk2 - #mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zara...

źródło: comment_4wqQEcQesE3j9PlNJL1u7ZQdOTzL6jFa.jpg

Pobierz
  • 7
@siala-lala: Hej :D nie widziałem wcześniej - musisz oznaczac :D
Wg mnie ryzyko P2P jest o wiele mniejsze niż na GPW. Na P2P mam kilkadziesiąt tysięcy. Wg mnie kryzys finansowy sprawi że oprocentowanie na P2P wzrośnie gdyż banki w czasie kryzysu nie chcą pożyczać pieniędzy. Sam inwestuje trochę kasy w ETFy itp. Napisz do mnie na priv