Wpis z mikrobloga

#mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital #pociagdozyskow #oszczedzanie #kuetzal #sociallending

Seria wpisów o platformie Kuetzal
Link do serii wpisów o platformie KUETZAL
Seria wpisów o platformie Mintos
Link do serii wpisów o platformie MINTOS
Seria wpisów o platformie Envestio
Link do serii wpisów o platformie ENVESTIO

Poprzednie wpisy o platformie MINTOS
Wpis #0 Rejestracja - Jak dodatkowo na niej zarobić i sprawnie przeprowadzić weryfikację
Wpis #1 Okres Karencji
Wpis #2 Odsetki za zwłokę
Wpis #3 Penalty Income - Wpływy z kar

Wpis #4 : Ranking Mintos

Każda z osób inwestujących w kredyty p2p na platformie mintos spotka się z rankingiem przedstawionym przez firmę mintos. Ranking widoczny na stronie ma za zadanie usystematyzowanie firm pożyczkowych na podstawie ryzyka wiążącego się z inwestycją w daną firmę.
Skala ratingowa mintos rozciąga się od "A+" do "D", gdzie "A+" to wartość oznaczająca firmę będącą w znakomitej sytuacji finansowej obecnie nie zagrożonej niewypłacalnością. Natomiast firma sklasyfikowana w kategorii "D" to firma będąca w trudnej sytuacji finansowej na granicy niewypłacalności.

Jak powstaje ranking mintos i na podstawie jakich parametrów przyznawane są oceny?

Ranking opiera się na pięciu parametrach umożliwiających ocenę firmy pożyczkowej:

Profil finansowy - stanowiący 40% oceny końcowej. Dla tego parametru pod uwagę brane są wskaźniki portfela pożyczkowego, gdzie dużą rolę odgrywa procent zaległych pożyczek oraz profile ryzyka dla danych produktów kredytowych. Określa się także stabilność firmy na przestrzeni lat działalności oraz stosunek kapitału własnego do długu.

Akceptowalny poziom ryzyka - stanowiący 20% oceny końcowej. W ocenie tego parametru brane pod uwagę są standardy według których ocenia się ryzyko a także sposób przydzielania kredytów ( liczba wniosków przyjętych i odrzuconych). Uwzględniane są również tempo wzrostu firmy ( szybki wzrost może oznaczać obniżenie jakości oferowanych produktów kredytowych) oraz ryzyko rynkowe (ryzyka walutowe i ekspozycja na ryzyko stopy procentowej).

Zarządzanie i strategia - stanowiący 15% oceny końcowej. Obejmuje ocenę zarządzania spółką, doświadczenie w zarządzaniu, wiarygodność i osiągnięcia.

Profil firmy - stanowiący 15% oceny końcowej. Uwzględnia pozycję rynkową firmy, ofertę produktową i cechy organizacyjne.

Środowisko operacyjne - stanowiące 10% oceny końcowej. Określa jakoś regulacji dla danej firmy pożyczkowej w środowisku działania firmy ( Tutaj brane pod uwagę są przepisy obowiązujące w danym państwie oraz możliwe zmiany. Skuteczne organy regulacyjne i organy ścigania postrzega się pozytywnie).

Firma mintos stale monitoruje firmy działające na swojej platformie i stara się uaktualniać swój ranking. Te firmy które są dla mintos obarczone zbyt dużym ryzykiem znikają z platformy. Niestety nie wszystkie firmy oferują wystarczającą ilość informacji do precyzyjnej oceny ryzyka...
Wszystko pięknie i przejrzyście ale czy powinniśmy sugerować się jedynie rankingiem oferowanym przez mintos? Niestety nie..

Najlepszym przykładem będzie firma Mogo oferująca w większości kredyty samochodowe, która to we wszystkich oddziałach (firma podzielona jest na podmioty obsługujące dany kraj) otrzymała najwyższą notę "A". Oczywiście jeśli zobaczymy informacje o firmie mogo to odniesiemy bardzo pozytywne wrażenie. Duża firma, obracająca kapitałem kilkuset milionów euro, obecna w wielu krajach, na rynku od 2012 roku. Co jeśli wam powiem, że właściciel Mintosa jest powiązany z firmą Mogo ? Ocęcie sami. Nie mówię, że ta firma nie powinna być zakwalifikowana do kategorii "A" jednak to daje do myślenia.

Moja rada - zdecydujcie jaka stopa zwrotu was interesuje. Jeśli 8-10% to dla Was świetna opcja i boicie się ryzyka to wybierajcie tylko firmy z kategorii A+,A,A-. Jeśli chcecie osiągać zwrot 10-13% to dodajcie to tej listy także firmy z kategorii B+,B,B-.
Co do inwestycji w firmach kategorii od C do D. Jeśli chcecie spać spokojnie to eliminujcie te firmy na samym początku. Inwestując na platformie mintos nigdy nie miałem strat. Za każdym razem moje pożyczki były spłacane lub odkupowane po 60 dniach. Nigdy jednak nie zainwestowałem w firmy z kategorii C-D. Niech to będzie dla was złota zasada. Zmniejszy to ryzyko utraty kapitału.

Dlaczego inwestuję w pożyczki P2P?


Link do wpisu w którym opisuję jak otrzymać bonus pieniężny za rejestrację na platformie mintos. Pozwoli on na zwiększenie całości zysków na platformie. Dlaczego warto zarejestrować się w ten sposób ? Rejestracja z polecenia to nie tylko zyski pieniężne ale też moje wsparcie w całym okresie inwestycji. Jak wielu z was wie, od kilku miesięcy publikuję na wykopie serię wpisów o platformach inwestycyjnych P2P w których opisuję zasadę działania tych stron oraz uczę inwestorów na co powinni zwracać uwagę na początku przygody z tymi inwestycjami. Dodatkowo wszystkie osoby rejestrujące się z moim kodem bonusowym otrzymują bezpłatne zestawienie firm obecnych na mintosie, które bardzo pomaga przy wyborze firmy do inwestycji. Ponadto każda z tych osób może oczekiwać pełnego wsparcia w wyborze firm w które chcą zainwestować oraz może kontaktować się bezpośrednio ze mną w sprawie darmowych konsultacji. Mam też doradcę prawnego i finansowego którym mogę zadać nurtujące was pytania. Osoby nie mające konta na wykopie mogą skontaktować się ze mną pisząc maila na adres inwestycjep2p@interia.pl
pszymczyk2 - #mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zara...

źródło: comment_farP0dhMY41NfQmvZbVSLFKXdhGk6QJn.jpg

Pobierz
  • 1