Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Wynająłem miejsce do nagrań i jutro próbujemy kręcić pierwsze odcinki do mojego nowego kulinarnego kanału na YouTube. Wybrana została też nazwa - Top Gar ( ͡° ͜ʖ ͡°), którą podsunął mireczek @Villthuriss. Kanał jeszcze nie ma grafik, ale o to zadbamy razem z @M4YU jutro wieczorem i w środę.

Trzymajcie kciuki aby wszystko się udało, przy pierwszych odcinkach pewnie wyjdzie nam masę problemów, o których nie pomyśleliśmy :D Jeśli wszystko dobrze się powiedzie to pierwszy film na kanale pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

W tym tygodniu z okazji świąt mam nadzieję, że uda się też opublikować nie jeden, a dwa przepisy. Oba będą na świąteczne rzeczy, bo wielu z Was pisało do mnie żeby je przygotować bo te święta będą spędzać samemu pierwszy raz. Mam nadzieję, że nie zawiodę

Pozdrawiam,
MG78

#gotujzwykopem
MG78 - #kuchniamg78

Wynająłem miejsce do nagrań i jutro próbujemy kręcić pierwsze ...

źródło: comment_1586158791AqnbYCs1cOuiwnXWjYQbJO.jpg

Pobierz
  • 213
@jurgin: Niestety nie. Wszystko będzie kręcone ze statywu + z ręki. Niestety nie mamy jeszcze dwóch kamer więc trzeba będzie ją ściągać.

No ale może kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miejsce jest spoko jeśli chodzi o wygląd, niestety jest trochę echa bo dalej jest spora sala + płytki. Będziemy z tym walczyć, zobaczymy co uda się zrobić.
@MG78: super, bo mi np szybciej i łatwiej się korzysta z przepisu tekstowego. Przy wideo to trzeba biegać po time line aż dojdziesz do tego, co akurat w tym momencie cie interesuje.

btw - jak będziesz mówił coś w stylu - dodajemy wodę/drożdże/cokolwiek, dodaj tekstowo albo słownie gramaturę. Właśnie często mnie męcza wideo-przepisy, bo ktoś sobie w pierwszych minutach wymienia składniki i ma je pięknie przygotowane wszystko w osobnej miseczce itp
@MG78: Ok, ok, odczepiam się od niego.
Na szczęście widziałam też inne przepisy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i z ciekawością zobaczę te rarytasy niezdrowe, proszę tylko, staraj się nie dawać jakiś wymyślnych składników jak sos z Marsa marki "kupisz w Wawa i Berlinie", bo teraz ciężko z zakupami...
@arinkao: Zawsze na tyle na ile to możliwe staram się robić potrawy, które da się odwzorować ze składników dostępnych w większości sklepów. Czasem oczywiście jest to niemożliwe (jak np. Buffalo Wings, które robiłem zanim jeszcze Frank's wszedł do Polski).

Teraz póki trwa pandemia na tagu będą się pojawiać mega proste przepisy z rzeczy jeszcze bardziej dostępnych niż zwykle :)
@MG78: z jednej strony mam nadzieje, ze bedzie pojawiac sie wiecej przepisow niz dotychczas, a z drugiem nie chce zeby ucierpiala na tym jakosc przepisow i ogolnie pojeta tematyka (ciekawe przepisy z roznych miejsc swiata)
@piwniczak: Mam nadzieję, że nie ucierpią. Teraz kiedy nie mam pracy z treściami podróżniczymi mam więcej czasu na przygotowywanie przepisów.

Jeśli chodzi o kanał to akurat więcej roboty spadnie na @kania-19 bo to ona będzie odpowiedzialna za nagrywanie, montaż, itp.