Wpis z mikrobloga

@p4wl: wybierz model, który będzie miał kształt BMX a nie miejskiego
z tego miejskiego dzieciaki szybko wyrastają i pozycja robi się nieakceptowalna (za blisko kierownica do kolan), podniesienie siodełka wtedy nic nie pomaga (tak musiałem wymienić kross denis na wyższy model dla syna gdy przekroczył 110 wzrostu)
@niegwynebleid jak wyrośnie to trzeba kupować większe rowery. Dla dzici w tym wieku oznacza to zmianę co sezon. Dlatego kupić używany, pojeździć rok i sprzedać. Aż do ostaniego (tu już warto kupić nowy bo to pewnie rower na wiele lat).
@eturbo: Tez mysle ze jej sie spodoba ;) ma czwarte urodziny w weekend, a skoro rower jest dla 4-6 latkow to powinna chocby jeszcze chwile z niego pokorzystac. Jak kupie ten sam na wiosne to tylko straci jesien ;) do tego mam maly ogrodek, bedzie mogla sie codziennie krecic tam itd, 500zl to nie jest dla mnie teraz wydatek.

@Poldek0000 patrz powyzej, jeden rabin powie bmx, drugi rabin powie damka, badz
@Poldek0000: uzywki widze tak samo po 300-400-500zl i wiecej, a taki decathlon przynajmniej sie ladnie swieci bo to nowy, gwarancja, wagowo znosnie (9kg), mysle ze nie bede sie ladowal w uzywke.
@niegwynebleid: tak na biegowce zapyla caly czas i uwielbia, ale juz mi sie serce kraja jak ja widze bo spora dziewczyna a zapyla na tym swoim malym rowerku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eturbo: prezent-niespodzianka ma byc, ale mysle ze 16" bedzie ok. w decathlonie sa zwroty, jak rozmiar bedzie problemem to oddam nieuzywany skoro nikt nie powiedzial ze decathlon to zly pomysl :p ale mysle ze bedzie ok
@p4wl: z doświadczenia wiem, że kółka tylko niszczą umiejętność jazdy na rowerze. A na nierównościach dodatkowo są niebezpieczne.
Dokup sobie jeszcze pałąk do nauki jazdy - do samej nauki się mało przyda, ale jak będziesz jechał obok córki do możesz jej pomóc czy uratować gdy zrobi coś głupiego
@p4wl: Te decathlony są ciężkie, niezgrabne, wybierz coś lekkiego na aluminiowej ramie. BMX wymusza mocne pochylenie się na ramie (. Z damki zawsze łatwo dziecku "zeskoczyć". Mieliśmy Rower BTWIN 20 (nowy) i niby było ok dopóki drugiej córce nie kupiłem ten Merida Lemuroo (używany). Dzieli je techniczna przepaść.

IMHO nie warto kupować nowego roweru na 1 sezon. Maluch nie będzie zwracał uwagi na drobne zadrapania (używany), szczególnie jak kupisz "frędzelki",
@Poldek0000: zwracalem na to uwage i szczerze - nie widze zeby byl ciezki. Patrzylem na krossy/meridy z kolami 16" to waza po 10-11 kg, ten wazy 8,9kg. Czyli jest lzejszy od 'markowych' o 1,5-2kg. Jedyne lzejsze jakie widzialem to frogi (ok. 7kg) ale kosztuja 3x tyle (1500 za nowy). To tyle mi juz bardziej szkoda na "przechodni" rowerek i musialbym szukac uzywanego, ale gdzie ja teraz do weekendu znajde taki rower