Wpis z mikrobloga

Akcja z kurierem Ukraińcem:
Puka do drzwi i od progu "Gotówka"
Ja- Ale ja zaznaczyłam płatność kartą
Kurier- nie przeszło Gotówka
Ja- Nie trzymam gotówki w domu a na koncie są środki proszę ściągnąć
Kurier- Nie przeszło Gotówka (macha mi przed twarzą telefonem)
Ja- jak mam zapłacić jak na koncie są środki a gotówki nie mam?!
Kurier- Pokaż
Ja- otwieram aplikacje Glovo przy nim
Kurier- Nie, konto
Ja- (w szoku) pokazuję chodź nie musiałam bo to absurd i naruszenie
Kurier- Gotówka
Ja- (Juz mocno wku#wiona) Na koncie jest gotówka proszę sobie ściągnąć
Kurier- Pokaż
Ja- ( zaraz trzasne tego idiotę) pokazuje mu stan konta a on wyciaga telefon i chce robić zdjęcie
Ja- Co Pan robi?! Nie życzę sobie by robił Pan zdjecia stanu mojego konta
Kurier- A to nie nie nie, nie trzeba
Ja- odbieram zamowienie i zamykam drzwi

Odrazu zglosilam przez tą durną apke naruszenie ze strony kuriera
Oddzwania Pani z Glovo upierajac sie, ze zaznaczylam płatność gotówką wiec wchodzę w apke i czytam jej, ze płatność kartą o końcówce ×××× ona coś mamrocze i mi przerywa gdy opisuję akcję z kurierem Ukraińcem i rozwalil mnie najbardziej tekst apropo samego porozumienia sie z Ukraińcem, który zna tylko zwroty "Gotówka, Nie przeszło, Pokaż konto"
"Bo wie Pani teraz to już tak będzie, proszę sie Przyzwyczaić"
Ale, że co będzie?! Że w swoim kraju nie mogę porozumieć się w języku polskim z dostawcą?! To niech sie nauczy mówić w naszym jezyku a później pracuje w miejscu w, ktorym ma stały kontakt z ludźmi.
Suma summarum kasę sciagnieto, kurier miał zostać upomniany, ale gigantyczny niesmak pozostanie ze mna bardzo długo

#glovo #absurd
  • 279
Pewnie na starszych ludzi zadziała. Będą wolno wpisywać, szukać haseł + jeszcze poproszą o pomoc albo będą to robić na kompie, czyli dobra okazja do fot ekranu.

Słabe na maksa, że ta baba tego nie potraktowała w ten sposób. Zero lampki ostrzegawczej w głowie
@Merylin w glovo tak jest, raz widzialem jak kurier krazyl dookola mojego osiedla, potem wrocil pod restauracje i znow przyjechal, przewidywany czas dostawy przekroczony DWUKROTNIE. W koncu dzwoni i pierwsze pytanie to do you speak english? Mimo, ze i speak, powiedzialem ze nie bo #!$%@?, cos mamrotal pod nosem pojedyncze, ukrainskie slowa i sie rozlaczylem, anulowlaem zamowienie. Rozumiem, mozna miec problemy z polskim, ktos musi to zarcie rozwozic, ale nie po 2h
@ProResHq: ok tu masz rację ze starszymi osobami. Tylko czemu kurier Ukrainiec nie ogarnął ze nie ma do czynienia z osobą starsza?
Podtrzymuje to że mocno odradzam korzystanie z usług glovo, pyszne czy uber eats - do momentu kiedy zamówienie z restauracji realizowali jej pracownicy którym domyślnie powinno zależeć na swojej pracy i opinii o knajpie w której pracują było ok, dawałem często napiwki, niektórzy mnie już kojarzyli.
Teraz? To są
@MokebeSenegal22cm: no i patrz i każą dopłacić za to, że leje czy tam świeci słońce, poczekaj niedługo w restauracji będą dopłaty bo pan kelner tez w deszu jechał by ci podać obiadek i to twoja wina, że pada a on jedzie skuterem zamiast porsche więc płać xD
@ghandi92: czyli wg Ciebie mówienie po polsku (komunikatywnie) w polsce to taki high skill, ze wymaganie tego przy pracy za minimalna to przesada? Wszędzie, gdzie mieszkałem za granica kurierzy / dostawcy potrafili się porozumieć w języku lokalnym (a czasem nawet i po angielsku). Jeśli faktycznie to taki problem znaleźć kogoś kto mówi po polsku (z kilkudziesięciu milionów ludzi), to chociaż może pracodawcy powinni testować pod tym względem nowych pracowników.

Paradoksalnie, to
@Merylin No przyzwyczajaj się. Nie po rząd stosuje politykę otwartych drzwi dla Ukraincow aby się musieli polskiego uczyć. Za chwilę idąc do lekarza będzie podobnie jeśli PiS by dopiął swego ( ͡º ͜ʖ͡º)( ) (na razie ich izba lekarska hamuje ale nie wiadomo jak długo)