Wpis z mikrobloga

Akcja z kurierem Ukraińcem:
Puka do drzwi i od progu "Gotówka"
Ja- Ale ja zaznaczyłam płatność kartą
Kurier- nie przeszło Gotówka
Ja- Nie trzymam gotówki w domu a na koncie są środki proszę ściągnąć
Kurier- Nie przeszło Gotówka (macha mi przed twarzą telefonem)
Ja- jak mam zapłacić jak na koncie są środki a gotówki nie mam?!
Kurier- Pokaż
Ja- otwieram aplikacje Glovo przy nim
Kurier- Nie, konto
Ja- (w szoku) pokazuję chodź nie musiałam bo to absurd i naruszenie
Kurier- Gotówka
Ja- (Juz mocno wku#wiona) Na koncie jest gotówka proszę sobie ściągnąć
Kurier- Pokaż
Ja- ( zaraz trzasne tego idiotę) pokazuje mu stan konta a on wyciaga telefon i chce robić zdjęcie
Ja- Co Pan robi?! Nie życzę sobie by robił Pan zdjecia stanu mojego konta
Kurier- A to nie nie nie, nie trzeba
Ja- odbieram zamowienie i zamykam drzwi

Odrazu zglosilam przez tą durną apke naruszenie ze strony kuriera
Oddzwania Pani z Glovo upierajac sie, ze zaznaczylam płatność gotówką wiec wchodzę w apke i czytam jej, ze płatność kartą o końcówce ×××× ona coś mamrocze i mi przerywa gdy opisuję akcję z kurierem Ukraińcem i rozwalil mnie najbardziej tekst apropo samego porozumienia sie z Ukraińcem, który zna tylko zwroty "Gotówka, Nie przeszło, Pokaż konto"
"Bo wie Pani teraz to już tak będzie, proszę sie Przyzwyczaić"
Ale, że co będzie?! Że w swoim kraju nie mogę porozumieć się w języku polskim z dostawcą?! To niech sie nauczy mówić w naszym jezyku a później pracuje w miejscu w, ktorym ma stały kontakt z ludźmi.
Suma summarum kasę sciagnieto, kurier miał zostać upomniany, ale gigantyczny niesmak pozostanie ze mna bardzo długo

#glovo #absurd
  • 279
  • Odpowiedz
@Phyrexia: użytkownik @Merylin ma racje.

@Phyrexia mNo nie bardzo w Niemczech w moim regionie bez znajomości języka nie znajdziesz pracy, konta w banku nie otworzysz. Musisz pokazać, że masz ukończony kurs języka niemieckiego. Jeśli ktoś wyjeżdża do kraju bez języka, chociaż paru zdań, ale ma dobre chęci, to nie wystarcza. Niech szanują nasz język i się go uczą, jeśli tutaj zarabiają. Niech szanują klientów. Ukończyłem szkole sprzedawcy z certyfikatem i mnie
  • Odpowiedz
@Merylin: A czy jak napisze ze jesteś P0lka, to zrozumiesz o co mi chodzi? Nie nazywam cię tak, po prostu pytam czy cis czujesz w takim momencie, może wtedy zrozumiesz dlaczego naciskanie na narodowość może zostać odebrane negatywnie.
  • Odpowiedz
@Samowski: no to chętnie się zdziwię, bo nie widziałem nigdy oferty pracy wymagającej kontaktu z Niemcem bez znajomości języka. Już sam fakt, że oferty pracy na stronach niemieckich są po niemiecku sprawia, że to jednak niemożliwe xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tepskiteps: sam pracuje w firmie, która ma kilka oddziałów w Niemczech, w której pracują Polacy, Bułgarzy, Rumuni. I zdecydowana większość nie mówi po Niemiecku. Dodam tylko, że są to kurierzy :)
  • Odpowiedz