Wpis z mikrobloga

@bury256: Sam mam Insignie Hatchback z 2011 roku, przedlift. Silnik 1.8 benzyna 140 KM (bez gazu). Nie jedzie to w ogóle przy tej wadze i dość dużo pali (9l miasto, 7l trasa) ale nie zamieniłbym na inne w życiu. 7 lat kompletnie bez żadnych awarii - wymieniam tylko olej, robię przeglądy i wymieniam hamulce.
Plusy takie, że jak już rozpędzisz auto na trasie co trochę trwa xD, to jedzie się niesamowicie
@bury256: współczuje, też jestem w tej sytuacji. Przed pandemią myślałem o 4-5 letni focusie III za 35k, teraz takie same auta kosztują 35-45, a mondeo które można było kupić za 55, teraz trzeba liczyć 60-70. Było trzeba brać nówkę pod koniec 2018 roku na wyprzedażach rocznika i byłby spokój, a teraz auto rozbite, z ubezpieczenia dostane grosze, i okazuje sie ze za 50k jest ciezko kupic niestyrane auto w dieslu i
no czekam na przykłady


@Adams_GA: proszę bardzo:
- czujniki parkowania nie dość, że mają laga na poziomie 2 sekund, to w dodatku drą mordę nawet jak auto stoi nieruchomo z zaciągniętym ręcznym. Normalni producenci robią to inaczej ( ͡º ͜ʖ͡º)
- składanie elektryczne lusterek - nie ma do tego automatyki, składanie z pilota polega na przytrzymaniu przycisku zamykania/otwierania, ale jak przytrzymasz za długo, to i wszystkie
- czujniki parkowania nie dość, że mają laga na poziomie 2 sekund, to w dodatku drą mordę nawet jak auto stoi nieruchomo z zaciągniętym ręcznym. Normalni producenci robią to inaczej ( ͡º ͜ʖ͡º)


@bidzej: laga nie zauważyłem, co do tego że się same nie wyłączają to ok, jednak tak jest w dużej ilości aut

- składanie elektryczne lusterek - nie ma do tego automatyki, składanie z
@bury256 gros aut na polskim rynku to auta kupione w eurolandzie od turasa/helmuta/kasztana czy kogoś innego, kto płaci w euro. A złotówka potaniała więc to też jest pewien czynnik drożyzny
jednak tak jest w dużej ilości aut


@Adams_GA: no raczej nie.

jest do tego automatyka, ustawia się to w ustawieniach komfortu


szkoda, że nie działa jak należy

robiliśmy trasę w 4 osoby, test dwumetrowca Zachara też to potwierdza


no rzeczywiście xD https://youtu.be/DVIoaAV_BuY?t=321

a maluchem kiedyś w 5 osób jeździłem na wakacje...
no rzeczywiście xD


@bidzej: powiedziałeś że nie ma opcji że ktokolwiek za mną usiądzie, tymczasem dwumetrowy Zachar usiadł na spokojnie, tylko miał mało miejsca nad głową, osoba o przeciętnym wzroście spokojnie tam usiądzie.
Zachar usiadł na spokojnie


@Adams_GA: wcisnął się kolanami za fotel. Tylko że wersja OPC ma cieńsze oparcia niż zwyklak. W mojej w kombi przy moim wzroście 195cm nie było szans żeby za mną jechał ktoś większy niż kilkunastoletnie dziecko.
@Dzaneq co ci w C5 się psuje? Kupiłem z przebiegiem 200 000, teraz mam 280 000 i jedyne co robiłem przez 80 kk to rozrząd, tarcze i klocki, pasek alternatora strzelił, i teraz przeguby ale przy tym przebiegu miały prawo :) normalne rzeczy eksploatacyjne aż jestem zdziwiony ze 80 kk bez jakiś większych awarii