Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu:

Wysłałem maile z pytaniem o tę sytuację na rondzie do WORDu w Pile, WRD Komendy Powiatowej w Pile oraz do WRD Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu - zero odzewu.

Napisałem więc do 11 szkół jazdy w Pile. Na tę chwilę mam 3 odpowiedzi. Dwie szkoły jazdy uważają, że czerwony ma pierwszeństwo, jedna, że zielony.
I jak tu kierowcy mają znać przepisy, skoro nawet szkoły jazdy się nie zgadzają ¯\_(ツ)_/¯

#przepisydrogowe #ruchdrogowy

@Varumax @DzonySiara @NagiMiecz @HPCC1A9F @elf_pszeniczny @Kanalarz @reksiuzgdyni @gorzki99 @Microplastic
@Katiee @genuineoleey @vertical
Pobierz
źródło: comment_1630574782aF0bljhsFHneRE0AtMRvq2.jpg
  • 211
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawelpablito: co ty #!$%@?? A jak to zielony wcześniej wjechał na to rondo, to on jednak ma pierwszeństwo? Jak byś chciał śledzić pierwszeństwa na rondach, gdzie w jednej chwili wbija na nie kilkanaście aut?
@vertical: A ja uważam, że zielony, bo jest to kolejne skrzyżowanie, właśnie świadczą o tym namalowane linie, gdyby to było to samo skrzyżowanie linie powinny być namalowane tak jak po drugiej stronie, czyli pas ruchu okrężnego nie byłby przecięty innym pasem. A że znaków w tym punkcie nie ma to zielony ma pierwszeństwo, proste.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@krzeselko: Oczywiście, że pierwszeństwo ma zielony

Znak ustąp pierwszeństwa na wjeździe oznacza, że należy ustąpić pierwszeństwa wjeżdżając na rondo. A samym rondzie już działają zasady ogólne (zasada prawej ręki, ustępowanie przy zmianie pasa) lub dodatkowe znaki już w obrębie ronda (np. w Warszawie jest mania rond podzielonych na sekcję, gdzie przejazd przez rondo to czasami przejazd nawet 3x przez światła).

Gdyby znak ustąp pierwszeństwa dotyczył wszystkich manewrów na rondzie, to możnaby