Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz 4 z przodu ()
Mam 25 lat, bez wykształcenia (doszłam do 3 roku zarządzania ale nie napisałam pracy xD), zaczynałam w tej firmie od poziomu pracownika fizycznego.
Teraz mam stanowisko na którym świetnie się sprawdzam i czuję się spełniona, jadę rano do pracy z uśmiechem. Polecam każdemu ten styl życia.
Dodam dla feministek: pracuję jako koordynator na zakładzie produkcyjnym, większość moich współpracowników to mężczyźni. Mam kontakt na codzień z ludźmi od dyrektorów, poprzez technologów, monterów, po magazynierów, wszyscy mnie szanują, do tego zarabiam na zadowalającym dla mnie poziomie. To nie jest tak, że #rozowepaski zarabiają mniej, to wy zarabiacie mniej, a że jesteście seksistkami to zwalacie winę na swoją płeć xD
#chwalesie #pracbaza #praca
partycja_ - Pierwszy raz 4 z przodu (。◕‿‿◕。)
Mam 25 lat, bez wykształcenia (doszłam d...

źródło: comment_1630690306SslqEYDSgDwnCzcW8HeM6h.jpg

Pobierz
  • 325
@konopiapolska: Pay gap nie istnieje po dodaniu zmiennych takich jak: lata w pracy; niebezpieczeństwo pracy; odpowiedzialność; nadgodziny; temperament (tutaj głównie chodzi o np. agreeableness, które pozwala na lepsze negocjowanie wynagrodzenia); cele zawodowe.

Do tego presja społeczna na mężczyzn do "przynoszenia chleba" oraz zasobność portfela jako element atrakcyjności - które wpływa na część wymienionych zmiennych.

Gdybym naprawdę mógł dostać te same efekty od kobiet za mniejsze pieniądze to po kiego grzyba zatrudniałbym
@elementyzaskoczenia: Chodzi Ci o porównanie identycznego czasu pracy i zakresu obowiązków? Proszę.

when men and women with the same employment characteristics do similar jobs, women earn $0.98 for every dollar earned by an equivalent man. In other words, a woman who is doing the same job as a man, with the exact same qualifications as a man is still paid two percent less for no attributable reason.
@partycja_: Ja pracuję jako programistka, więc moje zarobki są niemiarodajne w porównaniu do innych zawodów, ale po koleżankach patrząc, to wydaje mi się, że nierówność zarobków bierze się też z tego, że zwyczajnie wypadają na kilka lat z obiegu, gdy decydują się na dzieci. Najpierw często jest L4 na kilka miesięcy ciąży, później rok macierzyńskiego, oddanie takiego maluszka do żłobka jest często nieopłacalne emocjonalnie oraz ekonomicznie, więc zostają trochę na wychowawczym