Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz 4 z przodu ()
Mam 25 lat, bez wykształcenia (doszłam do 3 roku zarządzania ale nie napisałam pracy xD), zaczynałam w tej firmie od poziomu pracownika fizycznego.
Teraz mam stanowisko na którym świetnie się sprawdzam i czuję się spełniona, jadę rano do pracy z uśmiechem. Polecam każdemu ten styl życia.
Dodam dla feministek: pracuję jako koordynator na zakładzie produkcyjnym, większość moich współpracowników to mężczyźni. Mam kontakt na codzień z ludźmi od dyrektorów, poprzez technologów, monterów, po magazynierów, wszyscy mnie szanują, do tego zarabiam na zadowalającym dla mnie poziomie. To nie jest tak, że #rozowepaski zarabiają mniej, to wy zarabiacie mniej, a że jesteście seksistkami to zwalacie winę na swoją płeć xD
#chwalesie #pracbaza #praca
Pobierz partycja_ - Pierwszy raz 4 z przodu (。◕‿‿◕。)
Mam 25 lat, bez wykształcenia (doszłam d...
źródło: comment_1630690306SslqEYDSgDwnCzcW8HeM6h.jpg
  • 325
@partycja_: Gratki. Niemal lustrzana historia do mnie. Też się #!$%@?*lem bedac na 3 roku. Zbrzydło mi to na tyle, że nawet szybko przestalem szukac czegos w swoim kierunku, co mogłbym spokojnie robic ewentualnie po kursach i poszedłem jako pracownik fizyczny. Różnica taka, że tam na start blisko 4 było, ale to w skali roku jak zliczyc wszelkie premie itp. Miesiac temu 25 urodziny a teraz szykuje mi sie awans i podwyżka.
@elementyzaskoczenia: Przy porównaniu dokładnie takiego samego czasu pracy i zakresu obowiązków by udowodnić, że wage gap istnieje bez uwzględnienia dodatkowych czynników. W przypadku porównania różnych zawodów różnica jest dużo większa. Ale okay, zatrzymajmy się na tym 2%. Zakładając, że mężczyzna zarabia 12k miesięcznie, a kobieta na tym samym stanowisku 12k minus 2%. Uważasz, że to niewiele? To różnica 2 880 złotych rocznie. Już nie wydaje się niewielka, przyznasz mi rację?
@Phyrexia Przeczytałaś jakiś feministyczny artykuł i do niego linkujesz, a te pierdy feministek są nic nie warte. Jak chcesz być mądra to podlinkuj źródło w pdf. Próbowałem ofc pobrać ten raport ale trzeba wpisywać jakieś dane i niewiadomo co. Zaraz się okaże że metoda zbierania danych to wywiad, jak często bywa w tych feministycznych badaniach "czy czułaś się zgwałcona"
@Limonene: Cytat, na którym się opieram to:

It found that women make only $0.81 for every dollar a man makes.


Najwyraźniej nie przeczytałaś tego komentarza, a inny w którym odpowiadam na pytanie @elementyzaskoczenia.

którego najwyraźniej sama nie przeczytałaś


Nie zaprzeczyłam. Przeczytaj artykuł i moje komentarze dokładnie, a zdasz sobie sprawę, że mowa o dwóch różnych kwestiach.

98, 81 czy 79, bo niezdecydowana trochę jesteś


Nie jestem niezdecydowana. Jeśli przeczytasz moje