Wpis z mikrobloga

  • 42
Żona mnie męczy żeby kupić Termomixa, ale nie widzi mi się wydawać tyle waluty na to. Pół roku byłem na #keto a teraz od paru miesięcy na #lowcarb i jakoś nie widzę, żeby ten Termomix to był jakikolwiek upgrade dla naszego żywienia (a na pewno mojego). Ktoś z Was jest na keto lub lowcarb i używa Termomixa? Opyla się to kupić?
  • 186
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Loob77: gdzieś kiedyś tutaj była recenzja thermomixa, ktoś pisał ze pisze uczciwa recenzje bo reszta brzmi jakby im za to placili ze wszedzie tylko wychwalane
  • Odpowiedz
@Loob77: Jak chcesz zaoszczędzić czas w kuchni to kup sobie szybkowar. Posiadam od pół roku i jestem nim po prostu zachwycony i żałuję, że kupiłem go dopiero teraz, chcesz rosół? Wrzucasz jakieś mięso z kurczaka, warzywa doprawiasz i gotujesz z 40-50min i mięso masz rozgotowane tak jak byś gotował w normalnym garnku z 3h albo lepiej. Gołąbki? Bigos? No problem z godzinkę i masz mięciutkie rozpadające się. Od kiedy mam szybkowar
  • Odpowiedz
@Ithilnaur:

Może zależy co robisz. Nie wiem czy TM wszystko zrobi z soków ale te które robię to robi się łatwo i nie czuje potrzeby posiadania dodatkowej maszyny :)

To uwierz mi, wytłaczarka wolnoobrotowa robi lepiej i łatwiej. Jak ktoś lubi soki, to jako dedykowana maszyna jest nie do pobicia, szczególnie, że robi soki, a nie sok z miąższem.
  • Odpowiedz
@Loob77: Mam w domu lidlomix. Tak jak ktoś wyżej napisał służy za duży blender i czasem sobie latem lody zrobię. Może to kwestia tego, ze nie przepadam za daniami jednogarnkowymi.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Wierze ale mi ten miąższ nie przeszkadza w tych owocach co robię Rozumiem ze nie zrobie z tego koncentratu , wiadomo. Nie wiem jak wszystkie owoce smakują w porównaniu ale taki sok cytryna-grejpfrut-pomarańcza jest genialny z miąższem tez! I dość szybko się go robi i mało sprzątania po tym jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elzevir: @Lobb77: moi staruszkowie mają termomixa i wypasiony odkurzacz samojezdny. Oba te sprzęty kurzą się w szafie. Jako kuchenny gadżeciaż nie polecam rosołu z szybkowaru. Chyba, że nie dodasz cebuli. Jakieś związki muszą mieć możliwość odparowania podczas gotowania co w szybkowarze nie zachodzi i psują smak. Ogólnie używam go teraz tylko do szybkiej pasteryzacji/tyndalizacji słoików. Takie np. steki z karkówki gotuję przy użyciu cyrkulatora sous vide w dużej ilości porcji
  • Odpowiedz
@Ithilnaur: Te bez miąższu lepiej sprawują się w drinkach. Szach-mat (σ ͜ʖσ)


Jak ja potrzebuję z miąższem to biorę to co wyjdzie drugą stroną, dodaję do szklanki i mieszam. Mam wybór i ludzie, którzy chcą się latem napić szybko soku też. Co więcej, po wyciśnięciu np soku marchwiowego mogę resztki użyć na surówkę. Mogę też wyciskać maliny na syrop, mogę też owoce na
  • Odpowiedz
@vectoreast:

Jako kuchenny gadżeciaż nie polecam rosołu z szybkowaru. Chyba, że nie dodasz cebuli. Jakieś związki muszą mieć możliwość odparowania podczas gotowania co w szybkowarze nie zachodzi i psują smak.

Mogę? Szybkowar jest fajny do wywarów, ale zazwyczaj to jest część gotowania.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Z pewnością racja ze taki dedykowany lepszy. Nadal jednak mi wystarcza do moich potrzeb TM, chociaż jak juz pisałem cena to przegięcie ale jako ze oboje z rozowa pracujemy z domu to czas jest na wagę złota i nawet 30 min zaoszczędzone to już coś.
  • Odpowiedz
@Loob77 lidlomixa wez. 3x tańsze, a robi prawie to samo. Ja mam od dwóch lat i bardzo sobie chwale. Oprócz przepisów wbudowanych korzystam tez z aplikacji dla thermomixa i normalnie sobie gotuje.
  • Odpowiedz
Ja posiadam lidlomixa i sobie chwalę, zupy, dania jednogarnkowe, pasty - naprawdę ułatwia te rzeczy, różnica między thermo jest przede wszystkim w wyglądzie, thermo jest sporo mniejszy i lepiej wygląda, ale co za tym idzie ma taż mniejsza misę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@push3k-pro: tak. Jeśli chcę przygotować bulion z wcześniej podpieczonych kości lub warzyw (bez cebuli) to ok. I tak później pasteryzuję. Ale już taki gulasz, strogonow, bigos czy leczo lepiej smakują przygotowane w garnku lub w wolnowarze. Szarpana łopatka wp. też lepiej smakuje mi długo pieczona w piekarniku niż w szybkowarze. Oczywiście wersja z grillo-wędzarki bije powyższe na głowęm
  • Odpowiedz