Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi wykopowe lewaki dlaczego tak obrzydliwie kłamiecie i manipulujecie? Całe gorące zawalone waszymi kłamstwami. Z nieszczęścia kobiety zrobiliście sobie pałkę do okładania tych których nie lubicie. Lekarz popełnił błąd, lekarz złamał prawo, lekarz ponosi pełną odpowiedzialność, a wy od trzech dni bezmyślnie twierdzicie że to PIS zabił tę kobiete. Od dawna nie widziałem bardziej obrzydliwej manipulacji. Jesteście tak spaczeni w swojej bezrozumnej nienawiści do PISu, że zmuszacie mnie to bronienia jednego z najgorszych rządów w historii. Wstydźcie się.

#bekazlewactwa #bekazpodludzi #4konserwy #konfederacja #aborcja
L.....e - Powiedzcie mi wykopowe lewaki dlaczego tak obrzydliwie kłamiecie i manipulu...

źródło: comment_1636021870eo3JlF9E2NAcHTH9dOsALW.jpg

Pobierz
  • 198
  • Odpowiedz
Lekarz popełnił błąd, lekarz złamał prawo, lekarz ponosi pełną odpowiedzialność


@LibertyPrime: Popełnił błąd, ponieważ zostało wprowadzone prawo, które te błędy na nim wymusza

https://www.politykazdrowotna.com/71080,aborcja-stala-sie-praktycznie-niedopuszczalna-w-polsce

Parę fragmentów:

"Poczucie zagrożenia wśród medyków znacznie wzrosło. Wynika to z kilku przyczyn. Po pierwsze, wyrok TK wpisał się w narrację antyaborcyjną, która rzutuje na zawężające rozumienie przesłanki zagrożenia zdrowia lub życia matki. Ani prawo, ani orzecznictwo nie wyjaśnia dostatecznie, jaki stopień zagrożenia życia lub zdrowia matki
  • Odpowiedz
@LibertyPrime:
W medycynie rzadko można postawić jednoznaczną diagnozę. Zwykle można tylko jakoś oszacować prawdopodobieństwo. W tym przypadku sepsy i jej przebiegu. Przy odrobinie złej woli zawsze można postawić lekarzom zarzut, że nie było podstaw do aborcji, albo, że działania lekarzy doprowadziły do śmierci płodu a prawdopodobieństwo zagrożenia zdrowia matki za niskie. Zwłaszcza, gdy w szpitalach na etatach kapelanów są katoliccy duchowni. Tak więc czekali, aż serce płodu przestanie bić, żeby żaden
  • Odpowiedz
@running: Ogólnie nie zgadzam się z nim, jest to sprawa przykra, ale to Ty nie potrafisz rozmawiać. Gość podał jakieś informacje (czy mądre, czy głupie to inna para kaloszy), a ty w pierwszym zdaniu się zesrałeś i zacząłeś wyzywać od dzbanów, "zacietrzewionych fanatyków", "zabetonowanych mózgów", "zamordystów". No to jak z tobą rozmawiać, jak ty w ani jednym wpisie z tego tematu nie napisałeś czegoś nie używając obelgi. Kto tu ma "zabetonowany
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Oczywiście, że życie przy 99% zabiegów jest zagrożone. Dlatego też przy każdym zabiegu/operacji pacjent dostaje karteczkę do przeczytania (jeżeli świadom), w której jest wszystko wypisane i jakie są szanse na daną niepożądaną rzecz po zabiegu. Miałem wycinaną torbiel i podpisywałem kartkę, że jestem świadom, że mogę umrzeć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 96
@LibertyPrime: masz cały karton gwoździ wbitych w mózg, jeżeli nie rozumiesz, że każde uszkodzenie płodu jest potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia kobiety, nawet zdrowa ciąża może takim zagrożeniem być, jeżeli kobieta ma problemy zdrowotne.
A nie ma absolutnie żadnego wyznacznika kiedy się zaczyna zagrozenie życia kobiety, niczego.
Więc masz efekt, mieli zrobić aborcję zdrowej kobiecie? Rozumiesz znaczenie tego wyroku TK? Nie ma sepsy, nie ma zagrożenia życia, nie ma legalnej aborcji.
  • Odpowiedz
@KomentatorTramwajowy: Czyli podsumowując:
- wczesniej lekarz dokonuje aborcji, jeżeli płód nie ma szans na przeżycie
- teraz lekarz musi się zastanawiać czy życie matki nie jest zagrożone i dopiero wtedy może usunąć płód. Zamiast ratować życie matki musi się zastanawiać.

Czy to będzie generować błędy? Oczywiście, ze tak. Kto jest temu winny? Lekarze czy ustawodawca?
  • Odpowiedz
@okradzione: Masz rację. Poniosło mnie. Po prostu ciężko powstrzymać emocje w sytuacji naocznego dowodu na to do czego prowadzi fanatyczne głupie prawo i tego typu komentarzy w tej sytuacji. Może w związku z tym nie powinienem w ogóle na ten temat dyskutować.

A z drugiej strony fanatycy właśnie na to liczą. Merytorycznie z nimi dyskutować się nie da bo żadne spójne, logiczne czy prawdziwe argumenty ich nie przekonają.

Masz tutaj naoczny
  • Odpowiedz
Bezwodzie to odpłynięcie wód płodowych, bez których dziecko NIE MA SZANS PRZEŻYĆ w łonie matki ani NIE MA MOŻLIWOŚCI ich uzupełnienia. Wcześniej w przypadku podobnym do powyższego w lekarz natychmiast przerywał ciążę, z uwagi na potencjalne zagrożenie zdrowia matki sepsą. Nie musiał się zastanawiać czy serce płodu jeszcze pracuje i ile będzie pracować. Teraz jak z ustawy znikł pkt 2 nie może przerywać ciąży z uwagi na wady lub śmiertelne uszkodzenie płodu.
  • Odpowiedz
@lizakoo: Jest zagrożone podczas zabiegu. Życie kobiet, które są w ciąży patologicznej nie jest często zagrożone. One są zdrowe a tylko płód jest chody i bez szans do przeżycia. Co w takiej sytuacji? Aborcja? No nie, bo już nie można. Trzeba czekać aż zdrowie albo życie matki będzie zagrożone.

W tej sytuacji matka byka zdrowa. Dopiero sepsa spowodowana obumarciem płodu spowodowała zagrożenie
  • Odpowiedz
@running: Ja cię rozumiem. Mi też się czasami ciśnienie podnosi na różne rzeczy, które się przeczyta, ale nauczyłem się, by się nie ciskać, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. Zwłaszcza tutaj, w miejscu, które nic nie znaczy. Nie wyszedłeś na buca, tylko na kogoś, kto trochę za szybko się zagotował. Na buca byś wyszedł, jakbyś nie zrozumiał tego ;d Serio polecam, odkąd zluzowałem portki w sprawach politycznych lepiej mi się
  • Odpowiedz
@jukees:

Bezwodzie to odpłynięcie wód płodowych, bez których dziecko NIE MA SZANS PRZEŻYĆ w łonie matki ani NIE MA MOŻLIWOŚCI ich uzupełnienia


To ciekawe co piszesz, bo sam bylem swiadkiem porodu z ogromnymi komplikacjami ktory trwal przez ponad czterdziesci godzin od odejścia wód płodowych. Zakończyl sie sukcesem.

Dlatego, jesli lekarz nie potrafi oszacowac, czy istnieje bezposrednie zagrozenie zdrowia lub zycia matki to byc moze jest to wskazowka, ze nie powinien, sie
  • Odpowiedz