Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi wykopowe lewaki dlaczego tak obrzydliwie kłamiecie i manipulujecie? Całe gorące zawalone waszymi kłamstwami. Z nieszczęścia kobiety zrobiliście sobie pałkę do okładania tych których nie lubicie. Lekarz popełnił błąd, lekarz złamał prawo, lekarz ponosi pełną odpowiedzialność, a wy od trzech dni bezmyślnie twierdzicie że to PIS zabił tę kobiete. Od dawna nie widziałem bardziej obrzydliwej manipulacji. Jesteście tak spaczeni w swojej bezrozumnej nienawiści do PISu, że zmuszacie mnie to bronienia jednego z najgorszych rządów w historii. Wstydźcie się.

#bekazlewactwa #bekazpodludzi #4konserwy #konfederacja #aborcja
L.....e - Powiedzcie mi wykopowe lewaki dlaczego tak obrzydliwie kłamiecie i manipulu...

źródło: comment_1636021870eo3JlF9E2NAcHTH9dOsALW.jpg

Pobierz
  • 198
@ZaplutyKarzelReakcji: Nie, to ty wracasz do punktu wyjścia. Stwierdziłem fakt, że choroby płodu mają wpływ na ciężarną.

Nie gdybam, bo to durne. Gdybym miał gdybać to bym sobie miliard dolarów wygdybał, wykupił wykop i zamknął serwery.
Fakty, a nie opinie mireczku.
@KomentatorTramwajowy: dodajmy odpłynięcie w 22 tygodniu gdzie płód nie ma szans na przeżycie poza łonem matki.
Tu sytuacja była z góry przegrana, bo dziecko było skazane na śmierć.
Problemem było to, że sepsa pojawiła się po obumarciu płodu i miała przebieg ostry. To lekarze mogli jedynie szacować. I tu pojawia się problem z ustawą, bo gdyby nie zniknął z niej pkt 2 ciąża zostałaby przerwana natychmiast.
Dlatego, jesli lekarz nie potrafi oszacowac, czy istnieje bezposrednie zagrozenie zdrowia lub zycia matki to byc moze jest to wskazowka, ze nie powinien, sie zajmowac medycyna?


@KomentatorTramwajowy: No #!$%@? geniusz. Wyjdzie wtedy, że nie ma takiego lekarza na świecie, który byłby wystarczająco kompetentny dla prolajfów, bowiem cała medycyna opiera się rachunku prawdopodobieństwa, a możliwości komplikacji zdrowotnych jest całe multum, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich.

Pomijając już fakt jak wielkim absurdem jest
W tym konkretnym przypadku jednak nic się nie zmieniło


@LibertyPrime: a w jakim się zmieniło? Wymień jakikolwiek przypadek, w którym ciąża niewątpliwie nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia kobiety. Nie trzeba być geniuszem, żeby zauważyć że ten zapis technicznie obejmuje dokładnie 100% sytuacji. Jednocześnie oczywiste jest, że nie można przerywać 100% ciąż.

Tak więc udawanie, że te przepisy są wystarczająco jasne jest nie na miejscu, bo ewidentnie nie są. Obecnie rolę
@SzybkieSondy: ja się nie dziwię, lekarze boją się prywatnej odpowiedzialności wobec zaostrzonego prawa i nie chcą ryzykować swoją głową i nerwami wobec pozwów organizacji prawicowych a przede wszystkim wobec upartyjnionej prokuratury, zwłaszcza, że medycyna to nie matematyka, gdyby ta kobieta przeżyła, jak by udowodnił skalę zagrożenia życia? Potem 2-3 pokazowe procesy. Nie popieram ale rozumiem asekuracyjną postawę.
@LibertyPrime: jako wykopowy prawak mówię: to Ty robisz obrzydliwy fikołek nie znając się zupełnie na tym, jak wygląda postępowanie medyczne w praktyce. W przypadku patologicznej ciąży interpretacja tego punktu sprawiła, że zagrożenie życia i zdrowia jednoznacznie wystąpiło dopiero w momencie, który jednocześnie był wyrokiem dla tej kobiety i nie wcześniej. Każde wcześniejsze przerwanie ciąży było podstawą do wszczęcia postępowania przeciwko lekarzowi.
@LibertyPrime: no teraz przed operacją lekarz niech napisze do ministerstwa prośbę o interpretacje czy spełnia przesłankę lub bogatsi se wezmą prawnika na sale operacyjną który będzie oceniał czy spełnia czy nie spełnia przesłanki, przecież w operacji nie jest ważne żeby ją jak najszybciej skończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°), sami jesteście już tak spaczeni w swoim religijnym szaleństwie już nawet nie dostrzegacie że ludziom krzywdę robicie.
@jukees: dlaczego manipulujesz? Tej kobiecie odeszły wody płodowe w 22tc

Przy bezwodziu, gdy płyn owodniowy odpłynie przedwcześnie (PROM - premature rapture of membranes). Jeśli płyn owodniowy odpłynie jeszcze w drugim trymestrze ciąży, to dziecko nie ma szansy na przeżycie. Natomiast, jeśli nastąpi to po 20 tygodniu ciąży, to dziecko może urodzić się i przeżyć.

Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Ciaza-i-dziecko/Ciaza-i-porod/Malowodzie-i-bezwodzie-przyczyny-skutki-leczenie

Nie wiemy dokładnie jakie wady miał płód i czy nie mógłby przeżyć. Przerwanie ciąży z
@LibertyPrime a skąd wiadomo czy ciąża już zagraża zdrowiu czy jeszcze nie? Co jeśli lekarz się pomyli i ciąża jednak nie zagrażała? Będzie ciągany przez Zero po sądach jak już zrobił z jednym z chirurgów?
Prawactwo ma krew na rękach i próżnię zamiast mózgu
@ZaplutyKarzelReakcji: Ogólnie to mam gdzieś temat aborcji, ale podaj proszę przykład lekarza skazanego za przeprowadzenie aborcji po wejściu nowych zasad? Lekarze mają sądy wewnętrzne a każdy powołany biegły uzasadniłby decyzję podjętą przez lekarzy. Zawłaszczanie czyjejś tragedii dla korzyści politycznych i granie na emocjach. Tylko to się obecnie dzieje. Wysrywy polityczne dla zbicia kapitału. Jakoś nie widzę propozycji zmiany ustaw, zbierania podpisów o referendum.