Wpis z mikrobloga

@NCindex-15procent:
Ja się zastanawiam, dlaczego ludzie, którzy zarabiają średnią lub niżej są tacy jadowici jak tylko ktoś zarabia trochę więcej. Zamiast pogratulować zaradności, może podpytać i podpatrzeć co w tym pomogło aby dzięki tej wiedzy poprawić swoją sytuację to wolą mieszać z błotem.

Skąd w polskiej mentalności przeświadczenie, że każdy ma mieć gówno, byle równo?
Oczywiście, że będą jadowoci, bo to poziom nieosiągalny dla nich, często też z lenistwa i innych wyznawanych wartości jak np. posiadanie dużej ilości wolnego czasu.


@NCindex-15procent:
Tylko jaką krzywdę wyrządziła taka lepiej zarabiająca osoba aby być celem ataków? Przecież fakt, że ktoś ma najniższą nie jest w ogóle zależny od tego że ktoś inny ma 10k netto. Rozumiem rozczarowanie ale nie ogarniam czemu w tym wszystkim winna jest klasa średnia?
to na kogo byś swoje frustracje wylewał?

@adekad:
Zależy. Jak to moje lenistwo to jestem tego świadomy i nie wylewam frustracji na nikogo. Jak to wina #!$%@? przepisów czy niestabilnego prawa i rozdawnictwa to wylewam frustrację na rządzących i osoby które ich wybrały bo to oni do takiej a nie innej sytuacji doprowadzili. Osoba, która po prostu zarabia lepiej nie jest zupełnie stroną w tym temacie.
@smk666: to jest ściśle powiązane. Taki człowiek nie widzi, że do pewnego pułapu zarobków dochodzi się ciężką pracą, nie ma tutaj drogi na skróty.
Taki człowiek ustawił sobie w głowie, że jego sytuacja finansowa nie jest jego winą bo tak jest łatwiej i nie ma zamiaru nic z tym robić.
Patrzy później na ludzi ambitnych i nie widzi, że oni #!$%@?ą. tylko na nich psioczy, że zostają po godzinach, robią więcej
@siadaj_Kulson:
Ale to dalej nie jest realny związek tylko urojenia nie mające pokrycia w rzeczywistości a które można rozwiązać w ciągu 15 minut refleksji i analizy sytuacji. Ciężko mi w to uwierzyć, że taka ogromna liczba ludzi nie jest w stanie poświęcić jednorazowo 15 minut aby usiąść, przeanalizować w głowie temat i uświadomić sobie, że "szczekają na nie to drzewo".