Wpis z mikrobloga

absolutnie poprstu kołczingowy bełkot o wszystko jest w twoich rekach, sky is no limit wystarczy ciec xD jest szkodliwy i nie ma zadnego sensu


@Klepajro:
Tak jak napisał @Morf, "bogaci rodzice" to nie jedyny sposób aby dojść do przyzwoitego pułapu. Za dzieciaka żyłem w rodzinie, w której człowiek się cieszył że chociaż dwa razy w tygodniu na obiad jest mortadela w panierce a nie same kartofle, od matur pracowałem na
  • Odpowiedz
@smk666: > takich osób jak Ty.

@smk666: no to fajnie ze Ci sie udało, jestes w tym małym % które totalnym wyrzeczeniem się młodości na #!$%@? osiągnąłeś. i mnie akurat tez nowy łąd nie pasuje no ale wiadomo trzeba sie zalic na mirko na NIEROBIW UGABUAGA
  • Odpowiedz
które totalnym wyrzeczeniem się młodości na #!$%@?


@Klepajro:
No tak, zawsze mogłem w tym wieku jarać blanty i pić piwo na osiedlowej ławce narzekając na szefa w Januszexie i przynajmniej mieć "młodość". ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@smk666: Powód, dla którego większość z nich (chociaż też nie wszyscy, nie warto generalizować) jest tak jadowita i zawistna, jest tym samym powodem, dla którego nie potrafią wyjść na wyższe wynagrodzenie, albo zająć się w wolnej chwili pasją która by im zapewniła drugie takie wynagrodzenie

Ci, którzy zarabiają najniższą po prostu czują się komfortowo i nie chcą nic zmieniać w swoim życiu i otoczeniu, szablonowe settle for less. A większość z
  • Odpowiedz
@smk666: no albo jakby rodzice mieli oleju w glowie i w biedzie nei decydowali sie na dziecko byś mógł spędzić na normalnych wakacjach czy spędzaniu czasu wolnego.
  • Odpowiedz
albo nawet zarabia te 3k ale pracuje niefizycznie, to od razu gardzi całą resztą roboli i ma się za jakiegoś króla życia


@lysyzlombardu:
Racja, znam takich ale przynajmniej w moim najbliższym otoczeniu są to nieliczne przypadki. Nikt nie ma w firmie takiego poważania jak Pani sprzątaczka czy na biurowej portierni. Z drugiej strony częściej widzę ludzi o aparycji menela (wiem, niekoniecznie świadczy to o zamożności) którzy rugają kasjerkę w biedrze niż
  • Odpowiedz
@Poirytowany2: trochę ma racji, to było dziwne że do tej pory składkę na NFZ niektórzy przy zarobkach wielokrotnie wyższych mogli płacić wielokrotnie mniejszą.
Można było kombinować od odejścia z sytemu publicznej służby zdrowia, ale tutaj jest mniej więcej konsensus że żadna siła polityczna tego nie chce
  • Odpowiedz
no albo jakby rodzice mieli oleju w glowie i w biedzie nei decydowali sie na dziecko byś mógł spędzić na normalnych wakacjach czy spędzaniu czasu wolnego.


@Klepajro:
W życiu grasz kartami, które Ci rozdano. Nie zawsze można "zjeść ciastko i mieć ciastko" jednocześnie.
  • Odpowiedz
@Poirytowany2:

Zarabiam 2,7k/miesiecznie. Pracując, od 10 lat, jako grafik w drukarni offsetowej. 2k oficjalnie na konto, reszta pod stołem.
To moja najlepiej płatna praca, jak do tej pory. Dodam, że przez ten okres (2012-2022) byłam bezrobotyna najdłużej 3 dni.
Niewysokie zarobki zmuszają mnie do dorabiania na boku, w sensie all the time.

wytłumaczcie mi proszę co robie zle, ze nie mam moich 10k/ miesiecznie.
  • Odpowiedz
Ja się zastanawiam, dlaczego ludzie, którzy zarabiają średnią lub niżej są tacy jadowici jak tylko ktoś zarabia trochę więcej.


To jest najbardziej plusowany komentarz, a poza nim w 50% pozostałych komentarzy lepiej zarabiający wyzywają tych mniej zarabiających od debili, nieudaczników, nierobów ()

No jakoś dziwnym trafem akurat na tym portalu najwięcej jadu mają właśnie ci lepej sytuowani, albo przynajmniej tacy, którzy się za lepiej sytuowanych podają.
@smk666:
  • Odpowiedz
@pat1ryk:
Czy to co piszę to jad? Ja po prostu nie chcę być traktowany jak intruz w dowolnym towarzystwie. Nie epatuję bogactwem, ubieram się skromnie na promocjach, nie chwalę się pieniędzmi czy tym co mam i gdzie byłem a mimo to kiedy tylko ktoś zapyta o zarobki to po uzyskaniu odpowiedzi automatycznie staje się wrogo nastawiony. Chcę dojść do podstaw tego co ja takiego złego tej osobie wyrządziłem i jak to
  • Odpowiedz
@Poirytowany2: tak samo jadowite sa osoby zarabiajace wiecej niz te 5k i nie rozumiejące ile w tym kraju istnieje ograniczeń po niesprawnym procesie dekomunizacji i kolesiostwie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia;p
  • Odpowiedz
@thymotka: według wykopkow jesteś gównem xd studia mam, doświadczenie w pracy mam i nie mogę znaleźć nowej pracy za mityczne 4k. W wawie czy krk bym dostał od strzała, ale nie na #!$%@? Podkarpaciu. No przecież jestem leniem i nieudacznikiem bo nie rzucę wszystkiego co tu mam i nie wyjadę do Krakowa czy coś
  • Odpowiedz
@porterhouse: Czemu, rzuć i wyjedź. A skoro można to zrobić w sekunde, to kwestia podjęcia decyzji i 15 minut analizy to może lepiej przeanalizuj, że bardziej Ci sie opłaci zostać prezesem Orlenu. Albo NBP, albo wydobywać ropę na Alasce, przestań jojczyć i weź się do roboty
  • Odpowiedz
@Poirytowany2: Obsrają się jak dostaną stówkę więcej, a usługi pójdą 20%, inflacja kolejne 10%. Ale jak ktoś zarabia 2500 netto to ciężko go podejrzewać o choćby podstawową wiedzę ekonomiczną on Ci powie, że ty masz 12 to jak Ci zabiorą 1000, a mi z tego dadzą 300 to jest sprawiedliwość.
  • Odpowiedz