Wpis z mikrobloga

@smk666:

Skąd w polskiej mentalności przeświadczenie, że każdy ma mieć gówno, byle równo?

z komuny. przez 50 lat komunizmu spoleczenstwo jest #!$%@? na kilka pokolen do przodu
@smk666: To jest polska mentalność. nawet jak kolega z pracy zarabia 20% więcej, to też dużo jadu trzeba wylać.

Jakos nikt wtedy nie myśli, ze gdzieś nad nimi jest ktoś kto za miesiąc pracy dostaje banke. Albo udziałowiec który w sumie nie robi juz nic, tylko odcina kupony większe na miesiąc niz oni zarobią przez całe życie. Albo tez polityk który z podatków które co miesiąc taka osoba oddaje do państwa,
@porterhouse: stawiasz tylko bariery na każdy rzucony pomysł. Bez zmiany nastawienia radził bym się pogodzić z myślą, że zawodowo nic się u Ciebie niestety nie zmieni.

@thymotka: nie jesteś przedsiębiorcza. Masz zawód, który wykonuje się na całym świecie a efekt pracy może być przesyłany cyfrowo. Dodatkowo w ramach swoich umiejętności możesz zrobić sobie sama marketing (począwszy od projektu kończywszy na realizacji). Masz prawie zerowe koszta stałe wykonywania zawodu przy tworzeniu
nie jesteś przedsiębiorcza. Masz zawód, który wykonuje się na całym świecie a efekt pracy może być przesyłany cyfrowo. Dodatkowo w ramach swoich umiejętności możesz zrobić sobie sama marketing (począwszy od projektu kończywszy na realizacji). Masz prawie zerowe koszta stałe wykonywania zawodu przy tworzeniu grafiki komputerowej (poza kupnem sprzętu na start jeśli nie masz), więc zerowe ryzyko jak spróbujesz rozruszać biznes po godzinach. Przy biznesie wytwórczym dla grafików (ciuchy, reklamy, marketing) sprzęt jest
@ptak_powszedni
@NCindex-15procent
@suqmadiq2ama
@smk666
@Poirytowany2
W dzisiejszych czasach 10 tys netto w duzym mieście jak ktos jest specjalistą to nie jest trudno ogarnąć. Jak ktos daje cie na stolek i zarabiasz 10 tys powyżej nic praktycznie nie robiąc to juz mowimy o znajomosciach, wiem bo u mnie w robocie jest parę takich etatów xD
Co do ludzi z polski wschodniej, a dokladnie z małych wsi to dla nich 4 tys to jest
@Poirytowany2 ja jako osoba, która zarabiała mało, a teraz zarabia sporo wiecej (ale i tak nie te 10k netto) muszę przyznać, że dużo ludzi zarabia niewiele te 2500-3500 nie dlatego że nie są zaradni lub są głupi, a z wielu innych powodów, jak firma na jaką trafili, zawód który uprawiają, brak szczęścia, brak możliwości rozwoju, brak alternatyw w danym czasie w najbliższej okolicy i in. Sam zarabiałem 2-3.5 k na rękę od
@smk666:

skąd w polskiej mentalności przeświadczenie, ze kazdy ma mieć gowno, byle równo?


No nie wiem, może to przez 123 lata zaborów, wymordowanie elit czy dekady komunizmu który nadal się tutaj ukrywa tylko pod łagodniejsza formą?