Wpis z mikrobloga

@smk666: Miarą sukcesu zawodowego nie jest inteligencja czy skille techniczne. W książce "Inteligencja emocjonalna" udowodniono, że to takie cechy jak zaradność, wiara we własne siły, sprawczość, samoświadomość, umiejętność stawiania granic, dbanie o siebie i inne sprawia, że odnosi się sukces finansowy. A niewielu z tych 2500 netto chce nad tymi cechami pracować i się rozwijać, bo to trudne.
Jeszcze dodam, że są religie (głównie protestanckie) gdzie jest całkowicie odwrotnie i to że jesteś bogaty jest świadectwem tego że żyjesz dobrze (cnotliwie, religijnie) przez co bóg cie kocha i właśnie dzięki jego łaskom jesteś bogaty.

Wtedy społeczeństwo ekonomicznie rozwija się zdecydowanie lepiej niż w przypadku katolików i ich kultu biedy.
@smk666:
Jak ktoś zarabia mniej niż inni, to w dupę dostaje jego poczucie wartości, żeby go jeszcze bardziej nie obniżać, to zaczyna się szukanie zewnętrznego czynnika, który spowodował ten stan rzeczy, wtedy właśnie pojawiają się cwaniacy i złodzieje. Taki człowiek, dzięki takiemu wytłumaczeniu może żyć w zgodzie z samym sobą bo "mało zarabiam, ale to nie moja wina".
@Purple: @10paszonow: @Morf: @janusz00: @sprintel: @Mysteri0nke:
Ciekawa dyskusja Panowie, o zapoczątkowanie takiej właśnie mi chodziło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

może podpytać podpatrzeć jak sie urodzić np z bogatymi starymi

@Klepajro:
A jaką krzywdę Ci taki ktoś wyrządził tym, że urodził się w takiej a nie innej rodzinie? Sam fakt, że ktoś miał łatwiej w młodości wpływa na Ciebie w jaki sposób?
@smk666 zazdrość i lata wpajania że ludzie z pieniędzmi to zlodzieje a nie ktoś zaradny kto pracował na to co ma. Oczywiście że trafiają się synowie bogatych rodziców, ale to w takim razie ci rodzice do czegoś doszli pracując na to co mają. Oczywiście nie mówię o prawdziwych złodziejach politykach (nie wszystkich) którzy z naszych pieniędzy robią wały i przykręcają nam zaradnym śrubę (°°
Zamiast pogratulować zaradności, może podpytać i podpatrzeć

może podpytać podpatrzeć jak sie urodzić np z bogatymi starymi


@Klepajro: no faktycznie, bo jedyna opcja żeby mieć pieniądze to jest mieć bogatych rodziców XD powiedz mi skąd się tacy mentalni biedacy biorą?

absolutnie poprstu kołczingowy bełkot o wszystko jest w twoich rekach, sky is no limit wystarczy ciec xD jest szkodliwy i nie ma zadnego sensu


@Klepajro: jest spora różnica pomiędzy "kołczingowym
@Poirytowany2: ahh te układy w IT :( ja też już 8 rok się nie uczę c++, Javy, nawet c# się nie uczę, nie mówiąc o samym c, nawet kurła assemblera nie i nikt mnie nie chce na juniora bo tam same układy panie w tym IT :(

A już te układy w samej robocie.. Kurła przecież nie można tak poprostu się starać w pracy, rozwinąć się i tak poprostu iść do
jedyna opcja


@Morf: a ja napisałem jedyna? Kapitał społeczny czy szeroko pojęte profity ktore sie przekładają na to są dość jasne typie XD ja nie mówie że sie nie da ale jest to mocno utrudnione i WZIECIE sie w garsc nie zmieni nic, oczywiscie z drugiej strony postawa dej tez #!$%@?