Wpis z mikrobloga

Powie mi ktoś dlaczego w szkole dzieci muszą zmieniać buty? Nigdy tego nie rozumiałem. Aktualnie pracuję w firmie gdzie poza mną jest kilkuset innych pracowników, na podłodze wykładziny (a nie jak w szkole posadzka, którą łatwiej wyczyścić) i takiego obowiązku nie ma. Po pracy po 17:00 chodzę na zajęcia językowe dla dorosłych do szkoły podstawowej (szkoła językowa wynajmuje w tej szkole sale) i nie zmieniamy butów, ale co ciekawe na korytarzu wisi tablica informacyjna dla uczniów i tam jest informacja, że uczniowie muszą zmieniać buty - czyli oni muszą, a my, którzy chodzimy do tej samej szkoły na zajęcia językowe po lekcjach nie. xD

#edukacja #szkola #polska
  • 184
@nicari: niestety ogromna część nauczycieli to jest taki beton, że tutaj potrzeba jeszcze przynajmniej kilkunastu lat, żeby te wszystkie prlowskie popłuczyny przeszły na emeryturę, może wtedy coś się zmieni. Już zaczyna następować zmiana pokoleniowa i młodzi nauczyciele próbują walczyć z tymi przestarzałymi tradycjami, ale beton jeszcze skutecznie ich powstrzymuje.

A jeśli chodzi o hałasowanie/szeleszczenie, czy generalnie złe zachowanie uczniów na lekcji, to też wszystko zależy od podejścia nauczyciela. W gimnazjum trafiłem
Jezu, ale wysyp ameb umysłowych i jeszcze głupszych teorii spiskowych o tresurze i o tym, że to przez woźną, której się sprzątać nie chce xD Rozumiem, że żadne z was miernoty nie uwzględniło tego, że w drodze do szkoły czasem jest błoto, śnieg, kurz. Tak, to bardzo rozsądne pozwalać smarkom wnosić błoto i śnieg na posadzki w szkole, żeby inny gówniak sobie później na tym żeby wybił, albo żeby wiecznie się kurzyło
Tak swoją drogą to w Polsce w szpitalach nadal trzeba zakładać folię na buty? Z 15 lat temu się kupowało w maszynie takie woreczki xD Oświeć mnie ktoś czy to nadal funkcjonuje


@KCPR: Od 2009 nie trzeba nosić tych woreczków (nazywanych ochraniaczami na buty), ale i tak są szpitale, które nadal to praktykują. Dla mnie to była patologia. Moja mama pracowała w szpitalu i wspominała, że starsi ludzie potrafili latami nosić
@rolnik_wykopowy

wymysł PRL, który uczył pokory i posłuszeństwa od małego. No i tego żeby woźna nie musiała broń boże pracować bo dostała przydział roboty 40 lat temu i musi siedzieć i mieć czas jarać fajury


Ej, ale wy wiecie jak cos że ten mój wpis to tak nie na poważnie raczej? xddd
@BlackWidower "w ogóle z perspektywy czasu jak tak patrzę na czasy szkolne, to tam dochodziło do ostrych nadużyć i dzisiaj bym prędzej taką nauczycielkę #!$%@?ł/wyśmiał, niż słuchał tych nakazów i zakazów."

30 lat temu nauczyciele normalnie bili uczniów w Polsce w czasie zajęć.

@aleksc Dla mnie taka zmiana butów to dobry zwyczaj. W zimie wiadomo są za gorące, zmienione nadają się wf i salę gimnastyczną, jest czyściej a dzieci szczególnie te małe
@aleksc: Widziałeś kiedyś jak dziecko idzie do podstawowki? Każdy rów zaliczony i kałuża, i dobrze od tego jest dzieciństwo, w drodze do szkoły w butach zimowych w szkole w trampkach. W liceum nigdy nie kazali butów zmieniać.

@aleksc wymysł PRL, który uczył pokory i posłuszeństwa od małego


@Raquel-Blue: Mycie rąk i zębów to też tresura i spisek firm chemicznych :)